Türk Tipi Hucumbot Projesi

Başlatan 7Skies, Eki 06, 2015, 07:25 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

RAM füzesi küçük bir füze değil sidewinder den türetilmiştir yanına gidince anlaşılıyor gayet kocaman bir şey olduğu. Bizimde hava hava füzerimiz olunca bu silahın yerlisini beklemememiz normal olacak.

Mesajı Paylaş

ÇölKaplanı

"benim Ankara'ya verdiğim PR72 projemle ilgili bütün resim, plan ve teknik dokümanları büyük bir koliyle Almanya'ya yolladığını anlattı. Amiral Fırat, Lürssen firmasının benim projemi kullanıp FPB-57'yi ortaya çıkardığını bana açıkça söylüyordu..."

https://uskudar.biz/savunma-sanayii/tek-k%c3%bcrek-yalova.html

Çok yazık... Mesajı Paylaş
"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

Teknisyen

Bu bürokratlarla bu günlere iyi bile gelmişiz...

Bir Amiral anlatmıştı galiba..Zamanında boğazdan geçen SSCB/Rus gemilerinin akustik izlerini kaydedip, bu bilgilerin zerresini elde tutmayıp bütün veri disklerini Amerikalılara teslim ediyormuşuz.

Öngörü, bilginin önemi falan hikaye yani. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

TSK icin hazirladigim 3 adet proje ile ilskin olarak SSB'ndan bana yapilan geri dönüsler, bu tip bürokratlarin hala bünyemizde olduguna inanmami sagladi. Benden hemen teknik resim, teknik cizim, belge ve dökümanlari internet üzerinden göndermemi istediler.

Böyle bir durumun kesinlikle söz konusu olamayacagini, kendi bütcem ile Türliye'de bir DEMO hazirlayabilecegimi ve davet bekledigimi belirttim. Iki hafta sonra dönüs yapmamalari üzerine projelerimi calistigim sirkette sundum. Iki adeti su anda Bundeswehr tarafindan Afganistan'da etkin bir sekilde kullanim bulmakta.

Maalesef.

Mesajı Paylaş

Al Lablabi

Bence sungur uzerinden mini-RAM tarzi bir sistem gelistirebiliriz, bir hucumbotun bu derece fuze savunmasina o kadar ihtiyaci yok. Cuku zaten acil durumda yapacagi surat ve dusuk rkasi onu yeterince korur. Mesajı Paylaş

assslan

Bence Spike NLOS' dan daha uzun menzilli bir füze sistemi olmalı. Görevlerinden biri de Helikopter ve İHA avlamak olmalı. Zaman değişiyor, tehditler gelişiyor ve çoğalıyor. Mesajı Paylaş

Al Lablabi

belki şimşekten bir mikro seyir füzesi geliştirilebilir. 50km civarinda menzili olur ve iir arayici basligi son safhada kullanabilir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter