Milev Mi-28 Helikopter

Başlatan nokta, Ağu 22, 2017, 11:38 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

İlk 'Mi-28UB' Teslimata Hazır


Rus devlet şirketi Rostec, bugün Russian Helicopters'ın (RH) Rostvertol şirketinin Rus Savunma Bakanlığı için ilk Mi-28UB helikopterini ürettiğini açıkladı. Rostec, ilk seri üretimin 2016 yılında Rostov'daki tesislerde başladığını belirtti.

Rus Havacılık ve Uzay Kuvvetleri için tasarlanan Mi-28UB 'Night Hunter' (Gece Avcısı), hem komuta kokpiti hem de operatörün kokpiti üzerinden helikopter pilotajına izin veren çift kontrol sistemi sunuyor. Mi-28UB'in sahip olduğu ileri aviyonik ve iletişim sistemleri ise helikopterin güvenilirliğini, emniyetini ve performans özelliklerini arttırıyor.

Mi-28UB, kara kuvvetlerine ateş desteği ve antitank savunma operasyonlarında kullanılacak. Birincil amacı yanında, helikopterler uçuş eğitiminde de kullanılabilecek.

Russian Helicopters, bu yıl bitmeden sekiz adet Night Hunter teslimatını tamamlamayı planlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ilk--mi28ub--teslimata-hazir/4788/1 Mesajı Paylaş

Terra

Rusya "Mi-28NM" projesini rafa kaldırdı

Rusya Savunma Bakanlığı Mi-28'in yeni nesil türevi olan Mi-28NM projesini artan maliyetler nedeniyle iptal etti.

Rusya Savunma Bakanlığı ile Russian Helicopters firması arasında üç aydır süren görüşmeler sonrasında iki taraf maliyetler konusunda anlaşma sağlayamadığından Mi-28NM projesi sonlandırıldı. Rus askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, projenin iptal edilmesindeki en büyük etkenin Savunma Bakanlığının Russian Helicopters firmasına üretim maliyetlerini düşürmesi yönündeki talebinin firma tarafından kabul edilmemesi gösteriliyor.

Rus askeri yetkilileri, "Mi-28NM projesinin iptal edilmesi ordunun savaş kabiliyetini etkilemeyecek. Şu anda daha önce teslim edilen Mi-28 helikopterlerinin modernizasyonu ile ilgili çalışmalar başarıyla tamamlandı." dedi.

Mi-28NM, Mi-28N 'Gece Avcısı' helikopterinin geliştirilmiş sürümüdür. 2009'da tasarlanmaya başlanan Mi-28NM helikopterlerinde yeni nesil elektroptik sensörler ve aviyonik sistemleri ile Vitebsk özsavunma sistemi bulunuyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/02/24/rusya-mi-28nm-projesini-rafa-kaldirdi/ Mesajı Paylaş

nokta

Mi-28'e 25 Kilometrelik Pençe 

Rusya, modernize edilen Mi-28NM helikopterlerini yeni silahlarla donatacağını açıkladı.

"Arcticle 205" olarak adlandırılan yeni silahın 25 km menzilli bir füze olduğu açıklandı. Zırhlı araçlr ve takviyeli koruganların imhası için geliştirilen sistem, gece ve gündüz koşullarında görev yapabiliyor. Dâhili ataletsel seyrüsefer sistemi ile güdümlenen sistem, uçuşun son bölümünde aktif tarayıcıyla hedefi tespit ediyor. Kriptolu veri bağı ile anlık görüntü aktarımı sağlayabilen füzeden aynı anda dört adet taşınabileceği belirtildi. 

http://m.c4defence.com/Gundem/mi28-e-25-kilometrelik-pence/7944/1 Mesajı Paylaş

nokta

#3
Tem 01, 2019, 04:32 ÖS Last Edit: Tem 01, 2019, 04:44 ÖS by nokta
Modernize Mi-28NM Tanıtıldı
 
Rusya, Suriye'de sahada edindiği tecrübelerine dayanarak modernize ettiği Mi-28NM 'Night Hunter' taarruz  helikopterini tanıttı. Mayıs ayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, modernizasyon programı hakkında konuşmuş ve 100 adet modernize edilmiş Mi-28NM'nin 2028 yılına kadar Rus Silahlı Kuvvetlerinin envanterine gireceğini belirtmişti.

Platform her türlü hava koşulunda, düşük süratli hava hedeflerini, tankları, zırhlı- zırhsız araçları aramak ve imha etmek için tasarlandı. Keşif ve gözetleme görevlerini yerine getirmek için N025 radar istasyonuyla donatılan Mi-28NM, yenilikçi görüntüleme ve işaret sistemine sahip oldu. Döner kanatlı platformun ayrıca yeni elektronik harp sistemi bulunuyor. Buna ek olarak, değiştirilmiş gövde ve modern motorları olan modernize edilmiş helikopter, İHA'larla haberleşmeye yardımcı güç kaynağı jeneratörüne  ve ekipmanına sahip.

http://c4defence.com/Gundem/modernize-mi28nm-tanitildi/8308/1 Mesajı Paylaş

murattekin

Mil markası ne zaman Milev oldu? Google'da bulamadım.  Mesajı Paylaş
...

HARZEMŞAH

Rus uçak üreticileri ve kısaltmaları:

Sukhoi (SU)
Mikoyan Gruyevic (MİG)
Tupolev (TU)
Yakolev (YAK)
Milev (Mİ)
Kamov (KA)
Ilyushin (İL)
Beriev (BE)
vs... Mesajı Paylaş

murattekin

#6
Tem 01, 2019, 07:01 ÖS Last Edit: Tem 01, 2019, 08:45 ÖS by murattekin
Mil diye bilirdik kendilerini. Bize yıllarca böyle öğrettiler. 
Edit: Ruslar bile Mil diyor üstat.
http://www.russianhelicopters.aero/en/mvz/ Mesajı Paylaş
...

orko_8

Firmanın adı, kurucusu Mihail Mil'den gelir.  https://www.helis.com/timeline/mil.php Mesajı Paylaş

farabi

#8
Tem 02, 2019, 06:13 ÖÖ Last Edit: Tem 02, 2019, 06:18 ÖÖ by farabi
Harzemşah üstadım , bir de Rostec iştiraki Kazan Helikopter var, yanılıyor muyum? Milev helikopterlerin üretiminin yanı sıra , AW'den destek alarak Ansat adında kendi markalarını taşıyan hafif genel maksat helikopterleri üretmeye başlamışlardı . Bir de yamulmuyorsam 5 milyon dolar birim maliyet hedefiyle bir silahlı keşif helikopteri projesi vardı bu fabrikanın , test uçuşlarıyla bir hayli dalga geçilmişti, proje şu an ne vaziyette bilemiyorum. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter