Türk Silahlı Kuvvetleri Günlük Faaliyetleri

Başlatan HARZEMŞAH, Eki 11, 2015, 10:32 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

05 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1)   Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 563 şahıs, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 17 adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

(2) İran Sınırı: Türkiye'den İran'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan iki şahıs yakalanmıştır.

(3) Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 212 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 150 şahıs yakalanmıştır.

(4) Bulgaristan Sınırı: Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan iki şahıs yakalanmıştır.

(5) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; bir korvet keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmiş, bir fırkateyn Fatih sondaj gemisine, bir korvet Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi, bir denizaltı ise keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir.

b.   Yasaklanmış silah ve malzemenin Lübnan karasuları ve limanlarına girişini tespit etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtına iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir.

c.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Deniz Görev Grubu-1'de görevli TCG GÖKOVA; Klaipeda/LİTVANYA liman ziyareti icra etmektedir.

ç.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2'de görevli TCG AYVALIK; 29 Nisan-09 Mayıs 2019 tarihleri arasında İspanya ev sahipliğinde Batı Akdeniz'de icra edilen SPANISH MINEX-19 Tatbikatı'na iştirak etmektedir.

Mesajı Paylaş

Observer

06 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı: 

a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1) Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 463 şahıs, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 22 şahıs yakalanmıştır.

(2) Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 135 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 328 şahıs yakalanmıştır.

(3) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a. Karadeniz'de muhtemel terör ve yasa dışı faaliyetlerin caydırılması ve deniz güvenliğine katkıda bulunmak maksadıyla icra edilen Karadeniz Uyumu Harekatı kapsamında; birer fırkateyn,  denizaltı ve karakol gemisinin iştirakiyle deniz eğitimleri, bir deniz karakol uçağı Karadeniz'in uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu icra etmiştir.

b.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; bir fırkateyn Fatih sondaj gemisine, bir korvet Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi, birer denizaltı ve hücumbot keşif ve gözetleme faaliyeti, birer fırkateyn, denizaltı ve deniz karakol uçağının iştirakiyle deniz eğitimleri icra edilmiştir.

c.   Yasaklanmış silah ve malzemenin Lübnan karasuları ve limanlarına girişini tespit etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtına iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir. 

ç.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Deniz Görev Grubu-1'de görevli TCG GÖKOVA deniz eğitimleri icra etmektedir.

Mesajı Paylaş

Observer

07 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:

a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

b.   Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 853 şahıs, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 22 şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda yedi adet cep telefonu, beş adet pasaport ve beş adet kimlik ele geçirilmiştir.

c.   Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 265 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 389 şahıs yakalanmıştır.

ç.   Bulgaristan Sınırı: Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 14 şahıs yakalanmıştır.

d. Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı: 

a.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında;   bir fırkateyn Fatih sondaj gemisine, bir korvet Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi, birer denizaltı ve hücumbot keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir.

b. TCG CEZAYİRLİ GAZİ HASANPAŞA ve TCG OSMANGAZİ; Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin açık deniz eğitimleri kapsamında Varna/BULGARİSTAN liman ziyareti icra etmektedir. 

3.   Hava Kuvvetleri Komutanlığı: 

    Ege Denizi ve Akdeniz'in uluslararası hava sahasında eğitim/tatbikat uçuşları icra edilmiştir.


Mesajı Paylaş

Observer

08 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:  

a.   Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1)   Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 323 şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 230 paket sigara ele geçirilmiştir.

(2)   İran Sınırı: İran'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan iki şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 2.510 paket sigara ele geçirilmiştir.

(3)   Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 203 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 84 şahıs yakalanmıştır.

(4) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

b.   Sıhhi Tahliye: Görevlendirilen helikopter ile Malatya'nın Pütürge İlçesi'nde kafa travması geçiren bir vatandaşımızın Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine tahliyesi sağlanmıştır.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Karadeniz'de muhtemel terör ve yasa dışı faaliyetlerin caydırılması ve deniz güvenliğine katkıda bulunmak maksadıyla icra edilen Karadeniz Uyumu Harekatı kapsamında; bir deniz karakol uçağı keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmiştir.

b.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; bir fırkateyn Fatih sondaj gemisine, bir korvet Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi, iki denizaltı keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir.

Mesajı Paylaş

Observer

9 Mayıs 2019 tarihinde günlük faaliyetler yayınlanmamıştır.

Mesajı Paylaş

Observer

10 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:  

a.   Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1)   Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 405 şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda yedi adet cep telefonu, iki adet pasaport ve beş adet kimlik ele geçirilmiştir.

(2)   İran Sınırı: İran'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 36 şahıs yakalanmıştır.

(3)   Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 21 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 109 şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 138.000 gr. uyuşturucu ele geçirilmiştir.

(4) Bulgaristan Sınırı: Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan iki şahıs yakalanmıştır.

(5) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

b.   Sıhhi Tahliye: Görevlendirilen helikopter ile Şırnak'ta trafik kazası geçiren bir vatandaşımızın Batman'da bulunan özel bir hastaneye sevki sağlanmıştır.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Karadeniz'de muhtemel terör ve yasa dışı faaliyetlerin caydırılması ve deniz güvenliğine katkıda bulunmak maksadıyla icra edilen Karadeniz Uyumu Harekatı kapsamında; bir deniz karakol uçağı keşif ve gözetleme uçuşu, bir karakol gemisi keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmiştir.

b.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında, bir hücumbot keşif ve gözetleme faaliyeti, birer fırkateyn, denizaltı ve deniz karakol uçağı ile iki deniz helikopteri deniz eğitimleri icra etmiş; bir fırkateyn Fatih sondaj gemisine refakat görevi, bir fırkateyn Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi, birer denizaltı, karakol gemisi ve korvet keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir. 

c.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Deniz Görev Grubu-1'de (SNMG-1) görevli TCG GÖKOVA; Helsinki/FİNLANDİYA liman ziyareti icra etmektedir. 

ç.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2'de (SNMCMG-2) görevli TCG AYVALIK Palma/İspanya'da liman ziyareti icra etmektedir. 

d.   TCG CEZAYİRLİ GAZİ HASANPAŞA ve TCG OSMANGAZİ; Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin açık deniz eğitimleri kapsamında Köstence/ROMANYA'ya intikal etmektedir.

3.   Hava Kuvvetleri Komutanlığı:

    Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşları icra edilmiştir.


Mesajı Paylaş

Observer

11 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:

a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1) Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 481 şahıs, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 14 adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

(2) İran Sınırı: İran'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 37 şahıs yakalanmıştır.

(3)   Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 47 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 160 şahıs yakalanmıştır.

(4) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Doğu Akdeniz'de; Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; birer fırkateyn ve korvet Fatih sondaj gemisi ile Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi, iki denizaltı ve bir karakol gemisi keşif ve gözetleme görevi icra etmektedir. birer fırkateyn ve hücumbot keşif gözetleme, birer fırkateyn, denizaltı, deniz karakol uçağı ve iki deniz helikopteri deniz eğitimleri icra etmiştir.

b. NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Deniz Görev Grubu-1'de görevli TCG GÖKOVA; Helsinki/FİNLANDİYA liman ziyareti icra etmektedir.

c. TCG CEZAYİRLİ GAZİ HASANPAŞA ve TCG OSMANGAZİ; Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin açık deniz eğitimleri kapsamında Köstence/ROMANYA'ya intikal etmektedir.

Mesajı Paylaş

Observer

12 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:

a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1)   Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 382 şahıs, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 29 adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

(2) Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 148 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 67 şahıs yakalanmıştır.

(3) Bulgaristan Sınırı: Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır.

(4) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; bir karakol gemisi keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmiş, birer fırkateyn ve korvet Fatih sondaj gemisi ile Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi, dört denizaltı ve bir korvet keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir.

b.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2'de görevli TCG AYVALIK Palma/İspanya'da liman ziyareti icra etmektedir.

c.   Yasaklanmış silah ve malzemenin Lübnan karasuları ve limanlarına girişini tespit etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtı'na iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir.

3.   Hava Kuvvetleri Komutanlığı:

    Hava Harp Okulu Genç Kartallar Haftası Etkinlikleri kapsamında; İstanbul semalarında SOLOTÜRK uçağı tarafından gösteri uçuşu, muharip ve eğitim uçakları tarafından uçak geçişi icra edilmiştir. Mesajı Paylaş

imlob99

Ah arkadaşlarım şu ülkede bozulmamış sağlam bi' şi' kalmadı ki orduda da  disiplin kalsın.. ben onlara yazacağım. uyaracağım.. sevgiyle Mesajı Paylaş

imlob99

sevgili Mehmetçikler, "GÜNLÜK FAALİYETLER 1. Kara Kuvvetleri Komutanlığı: a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler: "
başlığı altında verdiğiniz bilgilerde aksamalar var. her gün düzenli yayınlanmıyor.. bir de eskiden excel formatında verirdiniz.. (hafta sonu bile takip etmek zorunda bırakıyorsunuz :) ) acaba eski haline dönemez mi?
maruzatım budur..
teşekkürler
sevgiyle
korkmaz

şeklinde cimer e bilgi edinme platformundan yazdım... artık ne cevap verirler bilemiyorum.. ama uyarmış olduk.. sevgiyle kalın can dostlar Mesajı Paylaş

Teknisyen

Bu bilgileri vermeleri baştan hata idi zaten.

Karşı tarafa istihbarat kazandırmak manasız.Belki ne olduğunu bilmedikleri için açık vereceklerken biz tutup onları biz ele geçirdik diye bilgi sunmanın mantıklı tarafı yok zaten. Mesajı Paylaş

Observer

13 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:

a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1) Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 435 şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda yedi adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

(2) Irak Sınırı: Yapılan müdahaleler sonucunda 1.000 paket sigara ele geçirilmiştir.

(3) İran Sınırı: İran'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 10 şahıs, Türkiye'den İran'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan üç şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 1.200 paket sigara ele geçirilmiştir.

(4) Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 92 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 301 şahıs yakalanmıştır.

(5) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   "Deniz Kurdu-19 Tatbikatı" Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi ve Akdeniz'de 13-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Sivil Kamu Kurum ve Kuruluşları unsurları ile toplam 25.900 personelin katılımıyla icra edilmektedir.

b.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; birer korvet ve fırkateyn Fatih sondaj gemisi ile Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi icra etmektedir.

c. TCG CEZAYİRLİ GAZİ HASANPAŞA ve TCG OSMANGAZİ; Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin açık deniz eğitimleri kapsamında Köstence/ROMANYA'da liman ziyareti icra etmektedir.

ç.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2'de görevli TCG AYVALIK; deniz eğitimleri icra ederek Katanya/İTALYA'ya intikal etmektedir.

3.   Hava Kuvvetleri Komutanlığı:

    Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşları icra edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

14 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:

a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1) Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 303 şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 20 adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

(2) İran Sınırı: Yapılan müdahaleler sonucunda 1.500 paket sigara ve bir binek hayvan ele geçirilmiştir.

(3) Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 46 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 133 şahıs yakalanmıştır.

(4) Bulgaristan Sınırı: Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan iki şahıs yakalanmıştır.

(5) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Karadeniz'de muhtemel terör ve yasa dışı faaliyetlerin caydırılması ve deniz güvenliğine katkıda bulunmak maksadıyla icra edilen Karadeniz Uyumu Harekatı kapsamında; bir deniz karakol uçağı Karadeniz'in uluslararası hava sahasında keşif ve gözetleme uçuşu icra etmiştir.

b.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; birer korvet ve fırkateyn Fatih sondaj gemisi ile Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi icra etmektedir.

c. Yasaklanmış silah ve malzemenin Lübnan karasuları ve limanlarına girişini tespit etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtı'na iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmektedir.

ç.   TCG CEZAYİRLİ GAZİ HASANPAŞA ve TCG OSMANGAZİ; Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin açık deniz eğitimleri kapsamında Köstence/ROMANYA'dan ayrılarak Samsun limanına intikal etmektedir.

d.   NATO'ya barış, kriz ve çatışma süreçlerinde kullanılmak üzere sürekli bir deniz yeteneği sağlamak maksadıyla tesis edilen NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Görev Grubu-2'de görevli TCG AYVALIK; deniz eğitimleri icra ederek Katanya/İTALYA'ya intikal etmektedir.

3.   Hava Kuvvetleri Komutanlığı:

    Ege Denizi ve Akdeniz'in uluslararası hava sahasında eğitim uçuşları icra edilmiştir. Mesajı Paylaş

imlob99

#928
May 15, 2019, 03:42 ÖS Last Edit: May 15, 2019, 09:00 ÖS by imlob99
bildiğim kadarı ile şeffaflık gereği ve de ab ye kaçak göçmenleri bak ben yakalıyorum bilgin olsun saikinde bir mesaj verme/hareket diye düşünüyorum.. Mesajı Paylaş

Observer

15 Mayıs 2019 tarihinde;

1.   Kara Kuvvetleri Komutanlığı:

a. Hudut Birlikleri Tarafından Yakalanan, Hudutlarda Yasa Dışı Geçiş Yapmaya Çalışan Şahıslar ve Ele Geçirilen Malzemeler:

(1) Suriye Sınırı: Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 245 şahıs, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahaleler sonucunda 10 adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

(2) Irak Sınırı: Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan üç şahıs yakalanmıştır.

(3) Yunanistan Sınırı: Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 196 şahıs, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 192 şahıs yakalanmıştır.

(4) Ermenistan Sınırı: Ermenistan'dan Türkiye'ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan bir şahıs yakalanmıştır.

(5) Yakalanan şahıslar kolluk kuvvetlerine teslim edilmiştir.

2.   Deniz Kuvvetleri Komutanlığı:

a.   Doğu Akdeniz'de Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında, birer korvet ve fırkateyn Fatih sondaj gemisi ile Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisine refakat görevi icra etmektedir.

b. Yasaklanmış silah ve malzemenin Lübnan karasuları ve limanlarına girişini tespit etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtı'na iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında keşif ve gözetleme faaliyeti icra etmiştir.

c.   TCG CEZAYİRLİ GAZİ HASANPAŞA ve TCG OSMANGAZİ; Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin açık deniz eğitimleri kapsamında Romanya Deniz Kuvvetlerine ait ROS MARASESTI firkateyninin iştiraki ile geçiş eğitimleri icra etmiş, halen Samsun'a intikal etmektedir.

ç.   İki deniz karakol uçağı Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında keşif ve gözetleme uçuşu icra ederek NATO'nun Deniz Muhafızı Harekâtı'na destek sağlamıştır.

3.   Hava Kuvvetleri Komutanlığı:

    Ege Denizi ve Akdeniz'in uluslararası hava sahasında eğitim uçuşları icra edilmiştir.

4. "Deniz Kurdu-19 Tatbikatı" Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi ve Akdeniz'de 13-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Sivil Kamu Kurum/Kuruluşları unsurları ve toplam 25.900 personelin katılımıyla icra edilmektedir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter