Jandarma Genel Komutanlığı Haberleri

Başlatan Terra, Ağu 19, 2017, 08:17 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Jandarma Genel Komutanlığı'na Korgeneral Arif Çetin atandı


Çetin'in bu göreve atanmasıyla, kendisinden daha kıdemli olan Jandarma Genel Komutan Vekili Korgeneral Ata Kalkan emekliliğini istedi.

Yeni Jandarma Komutanı Korgeneral Arif Çetin, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında Jandarma Harekat Başkanlığı görevini yürütüyordu. Karargah binasını darbecilerden kurtaran operasyonu yönetmişti.

Geçen yılki YAŞ toplantısında korgeneral rütbesine terfi eden Çetin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na atanmıştı.

http://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakika-haberi-jandarma-genel-komutanliginakorgeneral-arif-cetin-atandi,l2PMTa62C0-WITcjyN7jjQ Mesajı Paylaş

Karabasan

2 korgeneral, 1 tuğgeneral ve 19 albay emekliliğe sevk edildi


Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan ile daha önce Jandarma Genel Komutanlığı emrine atanan Korgeneral Ali Lapanta ve Tuğgeneral Veli Turan, 1 Ekim tarihi itibarıyla emekliliğe sevk edildi.

Jandarma Kurmay Albaylar Güven Şağban, Kahraman Dikmen ve Taner Büyükgöz, Jandarma Albaylar Osman Topbaş, Mustafa Çelik, Özcan Kaplan, Hüseyin Kanat, Zafer Durukan, Hüseyin Şimşek, Mustafa Kemal Timuroğlu, Fatih Üstündağ, Uğur Pamukçu, Levent Çinko, Eyüp Aktaş, Hakan Demirörs, Tümay Özgür ve Erol Egesoy, Jandarma Pilot Albay Tuncay Köse ile Jandarma Maliye Albay Yıldıray Dinç'in de aynı tarih itibarıyla emekliliğe sevki kararlaştırıldı.

Söz konusu karar, olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değiştirilen 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu'nun 13'üncü maddesine göre alındı.

http://aa.com.tr/tr/turkiye/2-korgeneral-1-tuggeneral-ve-19-albay-emeklilige-sevk-edildi/917306 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

Foça da verilen eğitimlerden

Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

canıtez

Pilot ve teknisyenler mezun oldu

Jandarma ve Emniyet teşkilatlarının havacılık birimlerinde görev alacak 6 helikopter pilotu ile 20 uçuş teknisyeni törenle mezun oldu.

"4. dönem Jandarma Helikopter Pilot Subay Temel Kursu" ile "1. dönem Emniyet Genel Müdürlüğü Temel Teknisyenlik Kursu"nu başarıyla tamamlayan 6 helikopter pilotu ile 20 uçuş teknisyeni, Jandarma Havacılık Komutanlığında düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakcı, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, Jandarma Havacılık Daire Başkanı Tuğgeneral Ali Doğan ve Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanı Uygar Elmastaşı ve mezunların aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, Şemdinli'de 6 asker ve 2 güvenlik korucusunun şehit olduğu haberinin gelmesiyle güne moral bozukluğuyla başladıklarını söyledi.

Bu toprakları vatan tutmak için bedel ödediklerini belirten Ersoy, "Hiçbir şey için hiç kimseye boyun eğmeyeceğiz. Ataklarımız da helikopterlerimiz de insansız hava araçlarımız da Hürkuşlarımız da kendi uçaklarımız da olacak ve biz bu toprakların tek hakimi olmaya, tek egemen gücü olmaya ve Türk milleti olarak bütün bu coğrafyada yaşayan mazlumların gür ve hür sesi olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pilot-ve-teknisyenler-mezun-oldu.html Mesajı Paylaş


Terra

Jandarma Havacılığı 50. gurur yılını kutluyor

Jandarma Genel Komutanlığının Güvercinlik'teki yerleşkesinde Jandarma Havacılık Başkanlığı'nın 50'nci kuruluş yıl dönümü kutlanarak, pilot ve teknisyenlerin mezuniyet töreni düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törende 4'ü jandarma pilotu, 14'ü Emniyet Genel Müdürlüğü uçuş teknisyeni, 6'sı Sahil Güvenlik Komutanlığı bakım teknisyeni olmak üzere 14 kişi mezun oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene, Bakan Soylu'nun yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, askeri personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, "Şüphesiz ki şu an en büyük mutluluğu ve gururu siz aileler yaşamaktasınız. Genç pilot ve teknisyenlerimize bu zorlu süreçte verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Mezun olan değerli arkadaşlarım havacılık mesleğinin güç koşullarını göğüsleyebilecek seviyede yetiştirilen bizlerin burada edineceğiniz bilgilerle yetinmeyeceğinizi, teknolojiyi sürekli takip ederek bilgi ve tecrübelerinizi geliştireceğine, sizlere emanet edilen canları ve malzemelerin korunması için uçuş emniyetine azami dikkat edeceğinize, görevlerinizi en iyi şekilde yapacaklarınıza yürekten inanıyorum" dedi.

Dereceye giren kursiyerlere brövelerini takarak diplomalarını veren Soylu, daha sonra "Geçmişten Günümüze Jandarma Havacılığı" adlı fotoğraf, havacılık teçhizat ve malzemeleri ile hava araçları sergisini gezdi. Ardından jandarma pilotlarının gerçekleştireceği uçuş gösterisini izlemek üzere helikopterlerin bulunduğu piste geçildi. Jandarma pilotlarının Sikorsky helikopterler ile gerçekleştirdiği nefes kesen gösteri büyük beğeni topladı. Jandarmanın gökyüzündeki süvarileri adeta fırtına gibi esti.

http://defenceandtechnology.com/2018/09/08/jandarma-havaciligi-50-gurur-yilini-kutluyor/ Mesajı Paylaş

BATTLESTARDaha önce paylaşılmış olabilir ancak üniformalar çok güzel olmuş . Kara kuvvetleri' de kurtulaydı bi şu kayık kepten . Mesajı Paylaş

cagribey

Valla Hocam garson gibi dolaşıyorlar ortalıkta siyah gömlek beyaz pantolon ile. Hele asayiş jandarmalar, gören belediyenin temizlik görevlisi zannediyor. Komando hariç, diğerleri hiç memnun değil. Komandoların da yazlık tişört sıkıntılı, kışlık ise on numara. Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

BATTLESTAR

@cagribey

Pantolonları beyaz mı ? Mesajı Paylaş

cagribey

Ters olmuş :D Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

putty

#10
Eyl 11, 2018, 04:10 ÖS Last Edit: Eyl 11, 2018, 04:12 ÖS by putty
Şapkasız dolaşsalar ne olurki. Kafalarında bir şapka olmak zorunda hissetmelerini anlayabiliriz 100 yıl önce çocuklar bile şapkasız dolaşmayı düşünemezdi kadın erkek yetişkin zaten çıplak gibi hissederdi şapka olmadan kendini. Bana en azından sivilde şapka kalkacak gibi geliyor Arazide şapkanın bir koruyucu fonksiyonu olabilir ama sivilde çarşıda barışta zulüm bile sayılır. Askere hadi üniforma zorluyorsun da sürekli kafanda şapka nedir çağ dışı bence. Bana birileri bunu deneyecek gibi geliyor yada denediler varmı böyle ordular şapka takmayan en azındna arazi dışında. Eve giderken niye şapka takılırki. Böyle gelmiş böyle gider başka izahı yok. Mesajı Paylaş

murattekin

Sarıgerme'de beni durduran J. Asayiş kıyafetleri gayet normaldi. Mavi kıyafet, kafada bere Mesajı Paylaş
...

BATTLESTAR

@putty

subaylar bir numaralı kıyafeti giyerken sol ellerinde bond çanta veya siyah eldivenler (giymeleri yasak) tutmak ve sağı da her an selam için hazır tutma gibi (her nerede olurlarsa olsunlar) bir zorunluluk var diye biliyorum. Böyle uygulamalar da var mesela. Mesajı Paylaş

Topgun

Jandarmayı artık askerden uzak, polise yakın bir kurum olarak düşünün. Değişim süreci sıkıntıları normal... Mesajı Paylaş

bluered

#14
Şub 11, 2020, 04:08 ÖS Last Edit: Şub 11, 2020, 04:22 ÖS by bluered
https://www.youtube.com/watch?v=t6O9fmfUpXY

Şahinler, Roketler ve nicesi Zori'de... Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter