Haberler

Başlatan mhm, Eki 10, 2015, 08:35 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

S-300'leri de almayanı dövüyorlar bu devirde yahu.  ??? Mesajı Paylaş

delidumrul

Yarın Yunanlara da "Bu sizi Türklerden korur" diye satarlarsa hiç şaşmam :D Mesajı Paylaş

putty

Sattılar zaten Mesajı Paylaş

delidumrul

@putty Biraz geriden geliyorum üstad kusura bakmayın.Komşularımızda Irak hariç s-300'ün olmadığı memleket kalmadı herhalde... Mesajı Paylaş

7Skies

SSM Ismail Demir


DÖRT FÜZE DENEMESİ YAPILDI

KOŞMAMIZ LAZIM: Savunma sanayi konusunda her geçen büyük ilerleme kaydediyoruz. Geçtiğimiz hafta 4 füze denemesi gerçekleştirdik. Hepsi de başarılı oldu.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/04/14/turkiye-buyudu-casuslar-turedi

Mesajı Paylaş
.

byemre

Bize iki fotoğrafı çok görüyorlar. Sanki zafiyet yaratacak. Halbuki son yaşanan olay gösterdiki kurum içinden bu işler yapılıyor. Öyle forumlarda iki resim, yazı vb şeylerle önemli bilgiler elde edilemez. Zaten arkadaşlar bu istihbarat denilen şey pek filimlerdeki gibi olmuyor. Nerde aç gözlü, hırslı, şerefsiz varsa adam onları buluyor. Sonrası malum, ne kadar çok para yedirirsen o kadar güçlü istihbarat teşkilatın oluyor. Mesajı Paylaş

warrior

Yalıtımlı poddan atılan Kasırga-G bu. Mesajı Paylaş

ÜNAL

4 tane ne denedik biz yav ?
Kasırga , T-122 gerisi ? Mesajı Paylaş

kimlikci

Çin 10 Bin km menzilli Dongfeng-41 füzesini denedi


ABD'nin uydu kontrol sistemine göre Çin kendisinin ve dünyanın en uzak menzilli yeni kıtalarararası balistik füzesi Dongfeng-41'i (DF-41) denedi. Çin'in bu yeni füzesi, altı ile 10 arasında nükleer başlığı birbirinden bağımsız hedeflere 10 bin kilometre mesafeden gönderebiliyor.


http://www.c4defence.com/Gundem/cin-en-uzaga-giden-fuzeyi-denedi/511/1 Mesajı Paylaş

kimlikciABD Dışişleri Bakanlığı Askeri Dış Alım Yoluyla (Foreign Military Sale/FMS) Katar'a 252 adet RIM-116C ve iki adet RIM-116C-2 (Rolling Airframe Missile) gemi hava savunma sistemi alması için Kongre'ye ona başvurusunda bulundu. Satışların tahmini bedeli 260 milyon ABD Dolara ulaşıyor. Silahları Rayhteon firması Tucson Arizona'da üretecek. RIM-116 RAM (Rolling Airframe Missile), gemilerin kendilerini korumaları için geliştirilmiş bir hava savunma sistemidir. Bu sistem alçaktan uçan gemisavar güdümlü mermilere karşı savunma sağlayan 5 inçlik süpersonik ve yüksek manevra kabiliyetine sahip güdümlü mermi ve en fazla 21 güdümlü mermi barındıran bir lançerden oluşur.

http://c4defence.com/Gundem/katar-rim116c-satin-aliyor/525/1 Mesajı Paylaş

kimlikci

Rusya, modernize ettiği  Kıtalar-Arası Balistik Füze (Inter- Continental Ballistic Missile / ICBM) Yars'ın etkinliğini test edecek. Halihazırda kullanımda olan RS-24 Yars Füzesi (NATO Çağrı Kodu SS-27 Mod 2)  10 adet çok hedefli bağımsız başlık   (multiple independently targetable reentry vehicle)  taşıyor ve 11 bin kilometre menzili bulunuyor. Rusya bu sistemi ABD'nin Anti -Balistik Füze Savunma  Kalkanı ( Anti- Balistic Missile Defence Shield) çalışmalarına cevaben yürütüyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-modernize-edilen-yarsi-deneyecek/678/1

Birleşik Krallık Hava Kuvvetleri (Royal Air Force /RAF) MBDA firmasının havadan satıha görevlerinde kullanılan Brimstone Füzesini 11 ayrı değerlendirmeden geçirdi ve füzenin  RAF şartnamesine uygunluğunu onayladı.  Değişik senaryolar çerçevesinde denenen füze küçük ve süratli hedeflere karşı hassas vuruş yeteneğini ispatladı.Denemelerde hedefin füzenin ateşlenme istikamet açısı dışında kaldığı (high off-bore sight angle) durumlar da incelendi. Füzenin bu tür zor şartlarda da isabet kaydettiği gözlendi. Füzenin günümüzün asimetrik savaş ortamında "silahlı Toyota"lara karşı savaş uçaklarının etkinliğini arttırmak amacıyla kullanılması düşünülüyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/brimstoneun-cozumune-kraliyet-onayi/677/1 Mesajı Paylaş

kimlikci

Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Kurumu (Defence Research and Development Organization / DRDO) İleri Hava Savunma sistemi Ashwin'in testlerini tamamladı. Mayıs ayı başında gerçekleşen son ve 12nci deneme ile yeni bir süreç başladı. Atmosfer içi ve Atmosfer dışı yüksekliklere çıkan füze testlerde Prithvi Balistik Füzesini durdurmaya çalıştı. Taarruz eden füzeyi senaryo gereği hava savunma radarları tespit etti. Radardan gelen bilgi lançere geçildi. Verilen ateşleme komutunun ardından Ashwin INS ve Yer Belirleme Sistemleri ile yönlendirildi. RF tarayıcılar son aşamada devreye girerek füze durdurma işlemi tamamladı. Son denemenin ardından sistemin Hint Silahlı Kuvvetlerine dahil edilmesi süreci başlıyor. 

http://www.c4defence.com/Gundem/hindistan-ashwin-hava-savunma-fuze-testlerini-tamamladi/693/1 Mesajı Paylaş

kimlikciİsrail, Akdeniz'deki doğalgaz platformlarını korumak üzere kurduğu yeni füze hava savunma sistemini başarıyla test ettiğini duyurdu. İsrail silahlı kuvvetleri, off-shore gaz platformlarını korumak üzere kurulan Demir Kubbe ( Iron Dome) savunma sisteminin deniz versiyonunun testlerden başarıyla geçtiğini açıkladı. İsrail Donanma Komutanı Ariel Şir, iki hafta gerçekleşen denemede gemiden ateşlenen yeni füzenin kısa menzilli balistik füzeleri düşürdüğünü belirtti.

http://www.c4defence.com/Gundem/israil-demir-kubbeyi-denize-kuruyor/699/1

https://www.youtube.com/watch?v=sUukqYnydV8 Mesajı Paylaş

mhm

#43
May 19, 2016, 06:48 ÖS Last Edit: May 19, 2016, 07:00 ÖS by mhm

kimlikciHifire ( Hipersonik  Uluslararası Uçuş Araştırma Deneyleme Programı / Hypersonic International Flight Research Experimentation Program) çerçevesinde geliştirilen roket sesten 7,5 kat daha hızlı uçtu. ABD ile Avusturalya arasında yürütülen ortak uluslararası program  hipersonik hızda uzun süreli uçuş için gerekli temel teknoloji ve hassas parçaların tespit edilmesini hedefliyor. ABD'de Savunma Bilim ve Teknoloji grubu ( Defence Science and Technology Group) ile Boeing'in ortak yürüttüğü projeye ABD Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı (Air Force Research Laboratory) ve Queensland Üniversitesi teknik destek sağlıyor.  Son deneme Avusturalya'nın Woomera test sahasında gerçekleşti. Hifire sesten 7,5 kat hızla 278 km irtifada uçarken ramjet motorlar hakkında yeni bilgilerin toplanmasına izin verdi.

http://www.c4defence.com/Gundem/hifire-mach%C2%A075-a%C2%A0ulasti/706/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter