Rusya Yeni Ağır Kıtalararası Balistik Füze Geliştiriyor

Başlatan Merkator, Kas 08, 2017, 09:56 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

Rusya Genelkurmayı Başkanı General Valeriy Gerasimov, Rusya'da yeni ağır kıtalararası balistik füzenin geliştirildiğini belirtti.

Gerasimov, şu an en etkili füzelerin kullanımını mümkün kılacak perspektifli füze kompleksi üzerine çalışmaların yürütüldüğünü de kaydetti.

Rus haber ajansı İnterfax'ta yer alan haberde "Yeni perspektifli füze komplekselerinin teknik özellikleri daha etkili füzelerin ve füze savunma sistemlerinin arındırılmasını sağlayan araçların kullanımını mümkün kılacak" diye konuştu.

Rusya Savunma Bakanlığı konseyi oturumunda konuşan Gerasimov, şu an Rusya Stratejik Füze Kuvvetlerinde kullanılan silahların %66'sının modern olduğunu kaydetti.

http://www.kokpit.aero/rusya-genelkurmay-baskani-acikladi Mesajı Paylaş

HDS

Herif resmen Amerika'yı dar döneminde yüzlerce milyarlık nükleer modernizasyonuna çekiyor. "Sen misin bana 80'lerde SBI numarası çeken!" Mesajı Paylaş

ocay

Rus bu işi epey ucuz yapabiliyor. SATAN-2'ye karşılık vermek 1 trilyon dolar.. Mesajı Paylaş

HDS

Çünkü bu işle uğraşmayı hiç bırakmadılar. Erkenden uyanıp tüm kabiliyetlerini kaybetmeden elemanlarına sahip çıktılar. Malum, Amerikalılar halen Delta için Rus motoru kullanıyor ve halen yerine koyacak motor hazır değil. EELV yapalım dediler, iotal oldu.

Space Shuttle'dan sonra adeta bindikleri dalı kestiler.

Basit, iş gören, maliyeti öngörülebilir bir araç yapamadılar adamlar. SpaceX'in burnundan getirdi mesela NASA; "Böyle iş olmaz" diye. Musk canlı yayında ağladı yahu..


SpaceX'in o komik videosu da zaten bence NASA ile dalga geçmek içindi; "Bu mu olum bu kadar büyüttüğünüz şey?" diye.

Ders gibi; Aynı patlama çatlamalar NASA'da olsa on kere komisyon kurulur, beş kez NASA yöneticileri değişirdi. Orayı kaşıdı Musk da. Mesajı Paylaş

putty

Bugün ABD kendi topraklarına hiç Rus füzesi düşmeyaceğine teknolojik olarak emin olsa acaba nükleer savaş açar mı Rusya ya. Açmaz ya diyoruz ama açabilir. Yani blöfleşme değil bu ciddi bir iş. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter