Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksek Okulu

Başlatan Atılgan, Ağu 11, 2017, 09:00 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Sahil Güvenlik gemisi 'TCSG 124', eğitim gemisi oldu


Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Fatsa Meslek Yüksekokulu'na hibe edilen TCSG 124 adlı Sahil Güvenlik gemisi, yapılan restorasyonlar sonucunda eğitim gemisine dönüştürüldü.

Fatsa Meslek Yüksekokulu, denizcilik alanında ilk ve örnek bir eğitim gemisi ile öğrencilerine daha donanımlı bir ortamda eğitim vermeyi hedefliyor. Bu kapsamda Meslek Yüksekokulu'na Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından TCSG 124 adlı sahil güvenlik gemisi hibe edildi. Eğitim gemisi; makine dairesinde 2 ana makine, 2 jeneratör ve yardımcı makinelerin tüm onarımı yapılarak çalışır duruma getirildi. Gemiye entegre edilen modern bilişim teknikleri ile donatılan makine dairesi simülatöründe öğrenciler ana makine, yardımcı ve elektrik makinelerindeki tüm uygulamaları birebir gerçeğe yakın senaryolar ile simüle ederek görme imkanına sahip olacak.

Tüm gemicilik ve temel deniz eğitimleri birebir yapılacağı gemide öğrenciler gördükleri sanal eğitimi gemi makineleri operasyon bakım ve ana makine operasyon derslerinde aynı geminin makine dairesinde birebir uygulayabilecek sistemi çalıştırıp bakım ve onarımları yapabilecek. Eğitim gemisinde aynı ortamda Seyir ve ECDIS simülatörleri mevcut olup bunlar gerçek seyir ve navigasyon cihazları ile desteklenecek.

http://www.denizhaber.com.tr/sahil-guvenlik-gemisi-tcsg-124-egitim-gemisi-oldu-haber-75784.htm Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter