Brezilya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan Defence, Ağu 08, 2017, 03:04 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Samba Nüfuz Edecek

Brezilya'da faaliyet gösteren AEQ firması, geliştirilen serbest düşüşlü bombanın geliştirme safhasını tamamlamak üzere olduğunu açıkladı. BPEN 2000 olarak adlandırılan mühimmatın, taktik uçaklardan atılabileceği ve beton delme kabiliyetine haiz olduğu açıklandı.

Geliştirme çalışmaları 2017'de başlayan BPEN 2000'in önümüzdeki altı ay içeriinde test safhasına geçmesi bekleniyor. 2000 libre ağırlığındaki bombanın hâlihazırda bir yurtdışı müşteriden sipariş aldığı da belirtildi. Çelik alaşım ve Tungsten'den üretilen mühimmat, 237 kilogram patlayıcı dolgusuna sahip. Dolgu, kullanıcı taleplerine göre Tritonal, Karışım B veya Termobarik patlayıcı türleri olarak değişkenlik gösterebiliyor. Düşüş esnasında stabilizasyonun sağlanması için küçük kanatçıklarla desteklenen BPEN 2000'de elektrik ihtiraklı tapa kullanılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/samba-nufuz-edecek/8036/1 Mesajı Paylaş

petibor

NEB gibi işte aynı Mesajı Paylaş

nokta

"Ocean" Ağır Geldi

Brezilya Donanması bütçesel olarak zor günler geçiriyor. 2018 yılının başında Birleşik Krallık'tan HMS Ocean gemisini tedarik eden Brezilya'nın, platformlarının bakım ve onarım giderlerini karşılamakta zorlandığı belirtildi.

Ülkeye maliyeti 84 milyon sterlin olan HMS Ocean'ın ardından Brezilya, bütçe sorunları yaşıyor. Bu kapsamda, uzun bir süredir görev dışı kalan ve iskelede akıbetini bekleyen Niterói (F40) fırkateyninin modernize edilmeyeceği ve temmuz ayı itibariyle emekli edileceği açıklandı. Yine bakım ve idame giderlerinin yüksek olmasından dolayı Jaceguai (V31) korvetinin de yakın bir süreçte hizmet dışına çıkarılmasının planlandığı belirtildi.

http://www.c4defence.com/Gundem/ocean-agir-geldi/8241/1 Mesajı Paylaş

Kabardey

Brezilyanın ilk Gripen E 'si bugün uçuşunu gerçekleştirmiş. Brezilyanın 28 Adet E, 8 adet de F versiyonundan siparişi var.

https://twitter.com/warnesyworld/status/1166013708432216066 Mesajı Paylaş

nokta

Brezilya'nın İlk F 39 Gripen'I 2021'de Teslim

İsveç SAAB'ın Brezilya Hava Kuvvetleri için ürettiği ilk F-39 Gripen ( Brezilya Hava Kuvvetleri kodlandırması) uçaklarının ülke varış programı teyit edildi. Böylece uçakların ilkinin ne zaman teslim edileceği netleşti. Brezilya Hükümetinin sipariş verdiği toplam 36 uçaktan ilk dördü Eylül ve Ekim 2021 ayları arasında askeri birime ulaşacak. Teslimattan önce modern uçuş simülatörleri yer alacak. Bu ilk grubunun ardından ertesi yıl sekiz uçak daha teslim edilecek ve filo tamamlanana kadar her yıl altı uçak daha ülkeye gelecek.

https://c4defence.com/Gundem/brezilyanin-ilk-f-39-gripeni-2021de-teslim/9514/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter