Nijerya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Ağu 04, 2017, 11:04 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Nijerya'ya A-29 Tucano

ABD, Nijerya'ya 593 milyon ABD Doları tutarında A-29 Super Tucano hafif taarruz uçağı tedarikini onayladı. FMS kapsamında yapılan satışta 12 adet A-29 Super Tucano'nun Nijerya'ya teslim edilmesi planlanıyor. Tedarik paketi, 12 uçağın yanı sıra eğitim desteği ve teknik desteği de içeriyor. Gelişmiş hedefleme sistemleri ve taşıyabildiği silah yükü ile hafif taarruz görevlerinde başarıyla kullanılan uçağın, Nijerya'nın Boko Haram terör örgütü üzerine düzenlediği operasyonları daha etkili kılması hedefleniyor.

Nijerya, ülkedeki terör olayları sebebiyle 2015'te bu uçakları talep etmiş ancak Obama yönetimi ülkedeki sorunlardan dolayı bu talebi askıya almıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/nijerya-ya-hafif-destek/4731/1 Mesajı Paylaş

Defence

Nijerya, ABD'den alacağı 12 adet A-29 (Embraer Super Tucano) pervaneli hafif saldırı uçağında kullanmak için Pawveway-II laser güdümlü bomba (APKWS) almak istiyormuş.

Hürkuş-C'de de aynısının kullanılabileceğini düşündüğümüzde, Hürkuş-C, terörle mücadele kapsamında F-16'larımızın yükünü büyük ölçüde hafifletecektir.

http://www.janes.com/article/73426/nigerian-super-tucano-package-includes-laser-guided-weapons Mesajı Paylaş

kara mehmet

Embraer yapımı uçağa fms kredisi? Mesajı Paylaş
SAVAŞMA SEVİŞ

orko_8

ABD'li SNC şirketi satıyor uçakları. SNC, uçağın lisans hakkına sahip. Mesajı Paylaş

Terra

Nijerya "Marauder" ile elini güçlendirdi

Güney Afrikalı Paramount Grubu, Nijerya Hava Kuvvetleri tarafından sipariş edilen Marauder zırhlı araçlarını teslim etti.

Nijerya Hava Kuvvetleri'nin (NAF) kara kuvvetleri unsurlarına teslim edilen araçlar ülkenin kuzey doğusundaki terör örgütü Boko Haram'a karşı sürdürülen operasyonlarda kullanılacak. Paramount, teslim edilen araç sayısını açıklamazken anlaşma kapsamında eğitimlerde tamamlandı.

Kral Abdullah Tasarım ve Geliştirme Bürosu (KADDB) tarafından tasarlanan 7.62mm makineli tüfek kulesi ile donatılan araç "V" şeklindeki gövdesi sayesinde 50 kg ağırlığındaki patlayıcıya karşı içindeki personele yüksek bir mayın ve balistik koruması sunuyor. 2+8 mürettebat taşıma kapasitesine sahip olan araç zorlu arazi ve iklim koşullarında üstün performans sağlıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/03/28/nijerya-marauder-ile-elini-guclendirdi/ Mesajı Paylaş

ozbey

destek alarak  şu  yerli  ihayı  üretmişler.
nette  biraz araştırdım da  öyle  oyuncak  iha da değil  yani.  8-10  saat  uçuyormuş.

https://www.youtube.com/watch?v=yqKCewf1m8s


https://www.timeturk.com/nijerya-yerli-iha-uretti/haber-850982 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter