FNSS ZAHA-Zırhlı Amfibik Hucum Aracı

Başlatan nokta, Tem 31, 2017, 05:40 ÖS

« önceki - sonraki »

Bozok

ZAHA'da işler iyi gidiyor

FNSS Genel Müdür ve CEO'su Nail Kurt,"ZAHA kalifikasyon testlerine 2020 sonbaharında başlayacak." dedi.

FNSS tarafından Türk Deniz Kuvvetleri için geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı'nın (ZAHA) Sonbahar döneminde kalifikasyon testlerinin başlayacağını belirten Kurt," Test sürecinin 2021 ortalarına kadar devam edeceğini, 27 aracı kapsayan projede seri üretim aşamasının 2022'de başlayıp aynı yıl tamamlanmasının öngörüldüğünü söyledi."

Kurt ayrıca, araç üzerindeki bazı donanımların da planlanan sürecin dışında yerlileştirilmesi için çalışıldığını belirtti.

FNSS, 23 adedi personel taşıyıcı, 2 adedi komuta kontrol aracı ve 2 adedi de kurtarma aracı olmak üzere, toplam 27 adet araç teslim edecek. Araçlar, Türkiye'nin en büyük savaş gemisi olacak Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu'da kullanılacak.

Suda direnci azaltmaya yönelik gövde tasarımı ve güçlü su jetleri ZAHA'ya, denizde 7 knot karada ise 70 km/s azami sürat ile yüksek bir hareket kabiliyeti kazandırıyor. %60 dik eğim tırmanabilen, %40 yan eğimde tutunabilen ZAHA, 90 cm dik engelleri ve 2 m hendekleri de kolaylıkla geçebiliyor. ZAHA, 12.7 mm MT ve 40 mm Otomatik Bomba Atar barındıran uzaktan komutalı kulesi ile yüksek ateş gücüne sahip.

http://defenceandtechnology.com/zahada-isler-iyi-gidiyor/ Mesajı Paylaş

putty

FNSS Savunma Sistemleri Firmasının Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) alabora testlerinden başarıyla geçti. Bu testlerde amaç aracın açık denizde denge durumunu görmek. Kıyıya ufuk mesafesinde demirleyen LHD gemisinden denize inen zırhlı muharebe aracı kıyıya kadar açık denizde yüzecek. Bu sırada ZAHA herhangi bir nedenle alabora olursa kendiliğinden düzelmesi gerekiyor. Bunun için gerçekleştirilen testlerde araç vinç yardımıyla alabora edildi. Aracın daha önce yapılan hesaplamalara uygun olarak alabora pozisyonunda durmadığı ve derhal asıl pozisyona döndüğü görüldü. Araç, içindeki personelin hayatını koruma özelliğini devam ettirdiğini bu testle göstermiş oldu.https://www.youtube.com/watch?v=uhLNoGRt45U Mesajı Paylaş

BETONBEY

STA üretimi kapsamında güzel bir görüntü paylaşmışlar.

https://twitter.com/eurodolar1980/status/1235242508201758721?s=19
Mesajı Paylaş

murattekin

#18
Eki 03, 2020, 11:54 ÖÖ Last Edit: Eki 03, 2020, 12:51 ÖS by murattekin
Bu OMTAŞ olayı, halkın geçen 15 yıla rağmen paradaki milyon-milyar kavramını bırakamaması gibi bir şey. Mesajı Paylaş
...

dum

Sonu s ile bitince rumca gibi oluyor.

Kostas simitis.Dile daha uygun geliyor herhalde.. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter