Hanwha K9 Thunder Obüs

Başlatan nokta, Eyl 10, 2020, 08:56 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Avustralya K9 Thunder Tedarik Ediyor

3 Eylül'de Avustralya Savunma Bakanlığı, Hanwha Defence Australia'dan (HDA) Korumalı Mobil Ateş Projesi kapsamında 30 adet K9 Thunder kundağı motorlu obüs ve 15 adet K10 zırhlı mühimmat ikmal aracı tedarik edeceğini açıkladı.

Hanwha, K9 Kundağı Motorlu Obüs (SPH) ve K10 Zırhlı Mühimmat İkmal Aracından (AARV) oluşan Huntsman Araç Ailesi'ni geliştirdi. K9, 155 mm / 52 kalibre olup, konvansiyonel maksimum 30 km ve RAP roket destekli mermilerle 40 km menzile sahip. Araçta ve ikmal aracından ikmal için otomatik bir yükleme sistemi kullanır. Navigasyon / konumlandırma ve Kongsberg dijital ateş kontrol sistemi, hareket halindeyken bir ateş çağrısı aldıktan sonra 60 saniye içinde veya zaten yerinde olduğunda 30 saniye içinde ateşlemeye izin verir. Avustralya K9 için AS9 SPH ve K10 için AS10 AARV adını kullanacak. 

HDA, Kore Global Fortune 500 şirketi olan daha büyük Hanwha Group'un bir parçasıdır. HDA, 2019'un sonlarında kuruldu ve Etki Alanlarında çeşitli programlarla aktif olarak ilgileniyor. Genel merkezi Melbourne, Victoria'da ve üretim merkezi Greater Geelong Bölgesi'nde olacak.

Sistem halihazırda Finlandiya, Norveç, Estonya, Hindistan ve Türkiye ile hizmet veriyor.

https://www.c4defence.com/Gundem/avustralya-k9-thunder-tedarik-ediyor/10751/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter