İran Hava Kuvvetleri

Başlatan Merkator, Tem 23, 2017, 09:24 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Terra

İranlı pilotlar 'YASİN' ile uçacak

İran, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yerli eğitim uçağı Yasin'in üretimi ve filo planlaması konusundaki hedeflerini açıkladı.

Fars Haber Ajansı'nın verdiği bilgiye göre, İran Havacılık Sanayii Kurumu Başkanı General Abdulkerim Benitarafi, İran yapımı Yasin eğitim uçağından 3 ila 4 filoya ihtiyaç duyduklarını belirtti.

General Benitarafi, kurumun Yasin isimli uçağı eğitim amaçlı ürettiğini ve buna göre de bir kaç filo oluşturarak eğitim amaçlı kullanmak istediklerini, bu kapsamda da Yasin için 16 uçaktan oluşan 3 yada 4 filo oluşturulmasının planlandığını ifade etti.

General, Yasin eğitim uçağının ilerleyen süreçlerde geliştirilerek füze ve bomba entegre edildikten sonra savaş uçağı olarak kullanılmasının da planlar dahilinde olduğunu açıkladı.

İran tarafından tamamen yerli olarak üretildiği açıklanan eğitim uçağı Yasin, 17 Ekim'de Hemedan'ın Noje Hava Üssü'nde düzenlenen törenle görücüye çıkarılmıştı.

http://defenceandtechnology.com/iranli-pilotlar-yasin-ile-ucacak/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter