Amman'daki İsrail Büyükelçiliği'ne Silahlı Saldırı

Başlatan nokta, Tem 23, 2017, 07:42 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Tem 23, 2017, 07:42 ÖS Last Edit: Tem 23, 2017, 07:50 ÖS by Yönetim
Ürdün'ün başkenti Amman'daki İsrail Büyükelçiliği'ne düzenlenen silahlı saldırıda bir Ürdünlü'nün öldüğü, bir İsrail vatandaşının ise ağır yaralandığı açıklandı. Yetkililer şimdilik açıklama yapmazken ajanslara göre olayın gerçekleştiği bölge güvenlik çemberine alındı. Mesajı Paylaş

putty

Yeni konu açmak kolay oluyordur ama buraya yazman gerek normalde

http://sadfor.savtera.org/index.php?topic=291.msg23517#msg23517 Mesajı Paylaş

nokta

@putty, olay Ürdün'de yaşanmış, İsrail ya da Filistin'de değil, ayrıca saldırının failleri de meçhul. Bu nedenle "Uluslararası Terörizm" başlığında paylaştım. Mesajı Paylaş

nokta

İsrail: 'Büyükelçilik Koruması 2 Ürdünlü'yü Öldürdü


Ürdün'ün başkenti Amman'da dün İsrail Büyükelçiliği'nde yaşanan hareketli anların ardından İsrail'den açıklama geldi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı İsrailli korumanın Amman'daki büyükelçilikte meydana gelen olayda, bir kişinin tornavidayla saldırmasının ardından 2 Ürdünlü'yü öldürdüğünü belirtti.

Bakanlık açıklamasında, 2 Ürdünlü çalışanın ve Ürdünlü ev sahibinin büyükelçilik tesisinde bulunan evde mobilyalarla ilgili bir iş için bulunduğu sırada bir çalışanın güvenlik görevlisine arkadan saldırdığı belirtildi.

Görevlinin hafif yaralandığı belirtilirken, saldırganın ve ev sahibinin öldüğü kaydedildi.

Bakanlık açıklamasında Ürdün hükümetiyle birlikte çalışıldığı ve Başbakan Benyamin Netanyahu'nun korumayla konuştuğu kaydedildi.

Ürdünlü yetkililer ise olayı araştırdıklarını belirtiyor. İsrail korumanın diplomatik dokunulmazlığı olduğunu belirtiyor. Amman ise korumanın ülkeyi terk etmesine yanaşmıyor.

Bunun iki ülke arasında 1994 yılında imzalanan barış anlaşmasından bu yana en önemli olaylardan biri olduğu belirtiliyor.

https://www.amerikaninsesi.com/a/israil-buyukelcilik-korumasi-2-urdunluyu-oldurdu/3956580.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter