ANTRAY-Antalya Hafif Raylı Sistemi

Başlatan Traverten, Tem 17, 2017, 09:27 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Traverten

Tem 17, 2017, 09:27 ÖÖ Last Edit: Tem 19, 2017, 09:10 ÖÖ by Traverten
AntRay Artık Daha Sık Çalışacak


AntRay Artık Daha Sık Çalışacak : Antalya Hafif Raylı Sistemi AntRay halka daha sık seferlerle hizmet vermeye başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin bağlı kuruluşlarından Antalya Ulaşım AŞ tarafından işletilen AntRay'da seferler her 7 dakikada bir olacak şekilde yeniden düzenlendi.

AntRay bünyesinde 2 farklı işletim var. Bunlar;
Fatih-Havalimanı ve Fatih-Aksu(Expo)
Artık raylı sistem araçları hem Havalimanına hem de Aksu ilçesine her 14 dakikada bir çalışacak. Bu 2 hattın birlikte çalıştığı Fatih-Yonca Kavşak durakları arasında ise her 7 dakikada bir tramvay çalışacak.

http://www.rayhaber.com/2017/07/antray-artik-daha-sik-calisacak/ Mesajı Paylaş

Traverten

Antalya metrosuna 2019'da kavuşuyor


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, raylı sistemde üçüncü etabın 2019'a yetişeceğini açıkladı. Başkan Türel, 2019 seçimlerinde metro projesiyle Antalyalıların karşısına çıkacaklarını söyledi

Antalya'da hayata geçirilecek metro projesi ve üçüncü etabı tamamlanacak raylı sistemle kent 360 derece demir ağlarla örülmüş olacak. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, çağdaş toplu ulaşım sisteminin raylı sistem olduğunu, Antalya'da da bunun güçlendirilmesi için çalıştıklarını söyledi. Antalya'da raylı sistemin ilk etabını ilk dönem belediye başkanlığında tamamladığını anımsatan Türel, Meydan-EXPO 2016 hattını kapsayan ikinci etabın da bu dönemde tamamlandığını belirtti.

ÜÇÜNCÜ ETAP BAŞLIYOR

Varsak-Meltem arasında planlanan üçüncü etap raylı sistem projesinin bugünlerde Yüksek Planlama Kurulu'nda bakanların imzasına açıldığını kaydeden Türel, "Bu da bittiğinde hemen ihalesini yapıp görev dönemimizin sonuna kadar yetiştirmeye çalışacağız. Böylece Antalya'da raylı sistem 360 derece ring oluşturmuş olacak" dedi. Üçüncü etap raylı sistemin 'cadde tramvayı' olarak planlandığını, fakat bazı bölümlerinin yer altında olacağını belirten Türel, "Bu senenin sonuna doğru kazma vurma niyetimiz var" açıklamasında bulundu.

BAKANLIK ONAY VERDİ

Türel, kentte raylı sistemle ilgili ulaşım master planının hazırlanarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na sunulduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Dördüncü etabın raylı sistemde metro olması gerektiği bize bilimsel çalışmalarla sunuldu. Plan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından da kabul edildi ve onaylandı. Dolayısıyla Antalya'nın bundan sonraki dönemde toplu ulaşımla artık atacağı adım metroyla ilgili olacaktır" diye konuştu.

METRO GÜZERGAHI BİLE BELLİ OLDU

Metro hattında güzergahın, hatta duraklarıyla birlikte ulaşım master planının da kesinleştiğini ifade eden Başkan Türel, "Konyaaltı'nda büyük limandan başlayan metro hattı, Büyükşehir Belediyesi'nin olduğu yerde bir 'Y' gibi çatal hale dönüşüyor, bir kolu Kepez istikametinden Varsak'a metro olarak devam edecek, bir kolu da buradan Muratpaşa istikametine uzanacak. Bir dahaki dönemde Antalya Limanı'ndan gerektiğinde Lara'ya, Kundu'ya kadar ve Kepez'e Varsak'a kadar her noktaya, bugünkü raylı sistem ağımızı da destekleyecek şekilde bütünleşmiş bir sistemi Antalya'da hizmete inşallah sunmuş oluruz" dedi.

ANTALYA'DA ZEMİN UYGUN

Başkan Türel, Antalya'nın zemininin metroya müsait olmadığı yönündeki söylemlerin eskide kaldığını dile getirerek, "50 sene önceki teknolojiye göre Antalya'nın zemini metroya müsait değil. Bugün dünyadaki gelişen teknolojiyle bırakın metroyu dağlar delinir hale geldi. Ayrıca cadde tramvayı ile metro başa baş bir maliyetle yapılabilir hale geldi. Antalya'da 2019'dan sonraki hedefimiz metro" diye konuştu.

http://www.rayhaber.com/2017/08/antalya-metrosuna-2019da-kavusuyor/ Mesajı Paylaş

Traverten

Başbakan Yıldırım, Antalya'da yapılacak 3'üncü etap raylı sisteme onay verdi

Başbakan Binali Yıldırım, Antalya Büyükşehir Belediyesi 3. Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu Kararı'nı imzaladı. Böylece mega projenin Antalya'ya kazandırılmasının önünde hiçbir engel kalmadı. Varsak- Meltem arasındaki toplam 26 kilometrelik üçüncü etabın inşaatına yılbaşından önce başlanılması hedefleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'yı daha çağdaş daha modern ve daha yaşanabilir bir dünya şehri yapmak için gece gündüz çalışmaya, her biri hayal görülen dev projeleri kente kazandırmaya devam ediyor. İlk başkanlık döneminde Antalya'yı en modern, en güvenli ve en konforlu toplu taşıma aracı olan raylı sistemle tanıştıran Başkan Türel, Meydan-Kepezaltı arasındaki birinci etap raylı sistemi dünya rekoru bir süre tamamlamıştı. Başkan Türel'in yeniden göreve gelmesiyle Meydan-Havaalanı-Aksu güzergahındaki 2'nci Etap Raylı Sistem Hattı da yine rekor bir sürede Antalyalıların hizmetine sunulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın destekleri ile kazandırılan raylı sistem hatları ile bugün ilk duraktan binen Antalyalılar ve kente gelen ziyaretçiler, hiç aktarma yapmaksızın otogardan, havaalanına, kent merkezinden Aksu'ya en modern toplu ulaşım aracı raylı sistemle ulaşabiliyor.

BAŞBAKAN İMZALADI

Antalya şimdi de 26 kilometrelik Varsak- Meltem arasındaki 3'üncü Etap Raylı Sistem Hattı ile tanışmaya hazırlanıyor. Başkan Menderes Türel'in göreve geldiği günden bu yana Antalya'ya kazandırmak için yoğun mesai harcadığı 3'üncü Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili son viraj da geçildi. Başbakan Binali Yıldırım'ın Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararını imzalamasıyla mega projenin hayata geçmesine yönelik son adım da atılmış oldu. Antalya toplu ulaşımına büyük rahatlama getirecek dev proje önünde artık hiçbir engel kalmazken, mutlu sona ulaşılmış oldu.

HAZIRLIKLARI 3 YILDIR SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi, 3 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü 3'üncü Etap Raylı Sistem Hattı'nın daha önce proje ihalelerini yapmış ve elde edilen projelerle Ulaştırma Bakanlığı'ndan fizibilite onaylarını almıştı. Kalkınma Bakanlığı, DPT ve Hazine süreçlerinde alınması gereken izin ve onayların tamamlanmasının ardından yatırım programına dâhil edilen mega proje, en son imzalanan YPK kararıyla da resmi süreçlerini tamamlamış oldu. Bu arada projenin Antalya'ya kazandırılmasında vakit kaybetmemek için ilgili Belediye Meclis kararları alındı ve Dünya Bankası teşkilatından kredi onayları alınarak, finansmanı da çözüldü.

VARSAK'TAN MELTEM'E

Varsak'tan başlayarak Otogar, Üniversite, Adliye ve Meltem Mahallesi, Devlet Hastanesi istikametinden Müze bölgesine uzanacak üçüncü etap raylı sistem yaklaşık 26 km uzunluğunda olacak. Ayrıca mevcut nostaljik tramvay sistemi de tümüyle yenilenerek bu yeni hatta bağlanacak. Böylece Antalya'nın en önemli noktalarına, örneğin havaalanına, otogara, üniversiteye, adliyeye, hastaneye, Kalekapısı'na doğrudan raylı sistemle ulaşılabilecek.

İLK KAZMA YILBAŞINDAN ÖNCE

Resmi ve hukuki süreci YPK kararının imzasıyla tamamlanan 3. Aşama Raylı Sistem için Büyükşehir Belediyesi, vakit kaybetmeksizin ihale ve yapım çalışmalarına başladı. Böylece üç aylık bir sürede dev projenin ihale işlemlerinin tamamlanarak, yılbaşından önce inşaatına başlanılması hedefleniyor.

http://www.rayhaber.com/2017/10/basbakan-yildirim-antalyada-yapilacak-3uncu-etap-rayli-sisteme-onay-verdi/ Mesajı Paylaş

Traverten

3'üncü Etapla Antalya'nın Toplam Raylı Sistem Hattı 55 Kilometreye Ulaşacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nin hayata geçmesi halinde İstanbul, Ankara, İzmir'den sonra en uzun raylı sistem hattının Antalya'da olacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 5 Kasım'da gerçekleştirilecek 3. Etap Raylı Sistem Projesi referandumu öncesi Zafer, Atatürk, Yeşiltepe, Kanal mahallelerinde bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

ANTALYA ZENGİNLEŞECEK

Antalya'yı dünyanın en çağdaş modern projeleriyle tanıştırmak için büyük bir gayret içinde olduklarını belirten Başkan Türel, " Birçok projemiz artık başladı. Ve bu projeler gerçekten Antalya'yı ve Antalyalıyı zenginleştirecek projeler. Bu projeler şehrin ekonomisine katkı sağlayacak ve her biri yeni bir ekmek kapısı iş kapısı olacak. Birçok vatandaşımız bu projeler içerisinde iş aş sahibi olacak. Şehre getirmiş olduğu kalite ile de Antalya'nın ve hemşerilerimizin gelir düzeyi yükselecek. Bütün derdimiz budur. Zaman zaman bizi eleştiriyorlar. Diyorlar ki ' Menderes Türel Boğaçayı Projesi yapacak bana ne faydası var. Sahil projesi yapacak bana ne faydası olacak. Bunların hepsi sağlamış olduğu ekonomik değer itibariyle Antalya'da yaşayan esnafın tüccarın cebine girecek. Boğaçayı Projesi içinde 10 bin Antalyalı iş sahibi olacak. Proje bittikten sonra burada çalışacak kardeşlerimiz sizlerin eşi dostu veya ailesi olacak" diye konuştu.

KENDİ REKORUMUZU KIRDIK

Dünyada trafik sorununun yegane çözümünün çağdaş modern toplu ulaşım sistemi raylı sistem olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, "Bunu dünya böyle çözüyor. İlk dönemimizde 11 km raylı sistem tamamladık. İkinci dönem hemen 18 km daha Meydandan- Havaalanı -Aksu-EXPO hattı yaptık. 5.5 ayda bitirdik. Kendi rekorumuzu kırdık. Bunlar Antalya'ya yakışıyor. Bunlar Antalya'nın hak ettiği hizmetler. Ama gel gör ki bizden önceki döneme baktığınızda yaprak kımıldamadı. Biz ayrıldıktan sonra bir tane kavşak yapabildiler mi? 1 metre raylı sistem ekleyebildiler mi? Neden yapamadılar. Nedeni belli. Gayretle çalışmak elbette ki uyumlu beraberlik ama bunlardan önemlisi sizin yani milletin dertleri ile dertlenmek. Biz gece gündüz sizin dertlerinizle dertleniyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz. Bu hizmetler kolay olsaydı bizden önce yapılırdı."

OTOPARKI BİLE VATANDAŞA SORUYORUZ

2014 seçimleri öncesinde "Büyük projeleri millete sorarak yapacağım" dediğini hatırlatan Türel, "Yap derlerse baş tacı yapma derlerse o da baş tacı. İşte o yüzden şimdi sadece raylı sistem projesinde değil, Şarampol'den, Ali Çetinkaya'daki cadde güzelleştirmesine, 2. Etap raylı sistemden, 3. Etap raylı sisteme kadar, eski adıyla Çallı Kavşağı yeni adıyla 15 Temmuz Şehitleri Kavşağımızdaki heykelin taşınmasından oraya bir kavşak yapılmasına kadar önemli bütün kararları hatta, Şarampol'deki küçük bir otoparkı bile hep vatandaşımıza sorduk. Vatandaşımız yap diyorsa yapıyoruz yapma diyorsa tamam sorun yok" ifadesini kullandı.

SEÇİMDE OY KULLANIR GİBİ

Başkan Türel şöyle devam etti: "3. Etap Raylı Sistem Projesi'ne başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlarımız gerekli izinlerin alınması hususunda büyük bir destek verdi. Bu destek artık bizi yeniden inşaat çalışması aşamasına getirdi. Ama bu çalışmamıza başlamadan ihalemizi yapmadan önce elbette sizlere sormamız gerektiğini düşünerek yeniden bir referanduma yani halk oylamasına gidiyoruz. 5 Kasım Pazar günü oy atma yerlerinde Yeşiltepe Mahallesi'nde Veyselkarani Cami yanındaki parkta, Zafer Mahalesi'nde Hüseyin Ak İlköğretim Okulu'nda, Kanal Mahallesi'nde Mimar Sinan İlköğretim Okulu'nda, Atatürk Mahallesi'nde de Atatürk Anadolu Lisesinin içerisinde, oy atabilme şansınız olacak. Aynı seçim disiplini ile seçim kurulundan seçmen listelerini alıyoruz. Kimliklerinizle oy atma yerine gidiyorsunuz, kimliğinizi göstererek oy kabinine gizli oy kullanmak suretiyle oyunuzu atıyorsunuz. Ve böylelikle oy kullanma işlemini bittikten sonra saat 17.00'den sonra da bir kamu görevlisi yani devlet memuru, bir muhtar veya azası bir de sivil görevliden oluşan sandık kurulu herkesin önünde sandıkları açıyor. Ve oy kullanma işleminin neticeleri ortaya çıkıyor."

İSTİYORSANIZ GEREĞİNİ YAPARIZ

Referandumu 3. Etap güzergahındaki 23 mahallede yapacaklarını belirten Başkan Menderes Türel, "Aynı 2. Etap da yaptığımız gibi. 2. Etap Aksu'dan Meydan'a kadar 22 mahalledeydi çok güzel de bir katılım olmuştu. 8 bin 400 vatandaşımız katıldı. 98.42'si evet bu raylı sistem projesini istiyoruz dedi. Eğer siz de istiyorsanız biz gereğini yapmaya hazırız. Böylesine çağdaş, modern, konforlu bir ulaşım sistemini daha da Antalya'ya yaygınlaştırmak hepimizi hayali. Bu konuda bize vereceğiniz destek fevkalade önemli. Çünkü sizlerin destekleri ile bu hizmetleri yapabiliyoruz" şeklinde konuştu.

TOPLAM 55 KİLOMETRELİK AĞ

Şu anda Antalya'da yaklaşık 30 km'ye yakın bir raylı sistem ağının hizmette olduğunu kaydeden Türel, "3. Etapla birlikte 55 km'ye yükselecek 3. İstanbul, Ankara, İzmir'den sonra en uzun raylı sistem hattı Antalya'da olacak. 149 milyon Euro'luk bir yatırım bedeli var. Yani eski parayla aşağı yukarı yarım katrilyondan fazla. Sizlere feda olsun" dedi.

UYUMLU BERABERLİĞİN SONUCU

Başkan Türel sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu konuda karar sizde. Bu hizmetlerin, bu projelerin gerçek mimarları sizlersiniz. Sizlerin desteğiyle yapabiliyoruz. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Bakanlarımızın ve Antalya'daki takım kaptanımız Dışişleri Bakanımızın, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, başta Valimiz, Antalya, Ankara bürokrasisi ile olan işbirliğimiz ve uyumlu beraberliğimiz bu hizmetleri ortaya çıkarıyor. Bakın ben bu üçüncü etap raylı sistemin imzasını elimle gezdirdim bakanlarımıza. Ben yeri geliyor Ankara'da Büyükşehir Belediyesi evrak memurluğu görevini ifa ediyorum. Bundan da şeref duyuyorum, bu benim için onurdur. Yeter ki memleketin işini çözelim. Bizden öncekilere baktığınızda ne diyorlardı, 'Biz Ankara'ya niye gideceğiz, biz Antalya Büyükşehir Belediye Başkanıyız, Ankara ayağımıza gelsin' diyorlardı. Bunları da duyduk. Biz millete efendilik değil, millete hizmetkar olmanın mutluluğunu, şerefini, onurunu yaşıyoruz."

YOL HARİTAMIZI MİLLET ÇİZER

"Bizim yol haritamızı millet çizer" diyen Türel, "Siz 5 Kasım'da evet diyorsanız hemen Aralık ayında Kepez'imize güzel bir raylı sistem gerdanlığı kazandırıyoruz. 5 Kasım'da özellikle bütün hemşerilerimizin sandık başında olmasını çok önemsiyoruz. Güçlü bir desteğiniz olursa biz de yola devam diyeceğiz. Söz de karar da milletin" ifadelerini kullandı.

http://www.rayhaber.com/2017/10/3uncu-etapla-antalyanin-toplam-rayli-sistem-hatti-55-kilometreye-ulasacak/ Mesajı Paylaş

Traverten

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi İhale Sonucu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2018/80974 KİK numaralı, Varsak- Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nin ihalesini gerçekleştirdi. Yaklaşık maliyeti 882 milyon 59 bin lira olarak açıklanan dev projeye 7 firma teklif sundu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ihaleye 7 firma katıldı. Belediyenin web sitesinden canlı yayınlanan ihalede, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin başkanlığındaki ihale komisyonu, projenin yaklaşık maliyetini 882 milyon 59 bin 612 lira olarak açıkladı.

İhaleye teklif sunan firmalar ve teklifleri şöyle

1-Makyol İnş. San. Tur. ve Tic. A.Ş. 696 milyon 831 bin 470 TL
2-Meting Raylı Sistem A.Ş. ile Stroysnabcontract LLC İş Ortaklığı 723 milyon 313 bin 705 TL
3-Yapı Merkezi İnş. ve San. A.Ş. 793 milyon 853 bin 155 TL
4-Gülermak Ağır Sanayi İnş. ve Taah. A.Ş. 829 milyon 712 bin 453 TL
5-Kolin İnş.Tur. San. ve Tic. A.Ş. 864 milyon 418 bin 400 TL
6-Doğuş İnş. Ve Tic. A.Ş. 952 milyon 626 bin 622 TL
7-IC İçtaş İnş. San. ve Tic. A.Ş. 1 milyar 14 milyon 105 bin 819 TL

Antalya 3. Etap Raylı Sistem İhalesi, ihale komisyonunun evrakları detaylı incelemesi ve değerlendirmesi ardından sonuçlanacak.

İhale, toplam 900 iş kaleminden oluşan; Anahat ve ~1.0 km uzunluğundaki Depo Bağlantı hattını kapsayan yaklaşık 24.9 km uzunluğundaki Antalya 3. Aşama Raylı Sistem Hatlarının yapımı ve işletmeye alınması işlerini kapsamaktadır. İşin süresi yer tesliminden itibaren 720 (yedi yüz yirmi) takvim günüdür.

39 İSTASYON YER ALACAK
Kepez Varsak'tan başlayıp, Muratpaşa Meltem'de Eğitim Araştırma Hastanesi önünde nostaljik tramvay hattı ile birleşecek, 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon yer alacak. Varsak eski belediye binasından başlayacak olan hat sırasıyla Süleyman Demirel Bulvarı, Sakarya Bulvarı, Otogar Kavşağı, Dumlupınar Bulvarı, Tıp Fakültesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze'ye kadar devam edecek ve burada eski nostalji tramvayı ile birleşecek. Kepez'e çağdaş toplu ulaşımı getirecek dev proje ile nostaljik tramvay hattı da modernize edilecek. Müze-Zerdalilik arasındaki nostalji tramvayı hattı, yeni vagonları ile gidiş geliş olarak düzenlenecek.

http://www.rayhaber.com/2018/03/antalya-3-etap-rayli-sistem-projesi-sonucu/ Mesajı Paylaş

Traverten

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde Raylar Döşenmeye Başlandı

Büyük bir hızla devam eden Varsak- Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3'üncü Etap Raylı Sistem Projesi'nde raylar döşenmeye başlandı. Projenin Varsak-Otogar arasındaki ilk etabının Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.

Antalya'yı en çağdaş toplu ulaşım aracı olan raylı sistem hattıyla örmeye devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kent içi ulaşıma kalıcı ve çağdaş bir çözüm sunacak olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi'ni kazandırıyor. Antalya'nın kamu kaynakları ile yapılmış en büyük projesi olan Varsak-Zerdalilik arasındaki 3. Etap Raylı Sistem Projesi tam gaz ilerliyor.

İlk raylar döşenmeye başlandı

Varsak-Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde, Varsak depolama alanından itibaren raylar döşenmeye başlandı. Hat boyunca ölçümsel olarak ayarlamalar yapılarak, ray altı betonlamasına geçildi. Bir taraftan ray döşemesine başlanırken diğer taraftan da katener direk ankrajı çalışmaları da devam ediyor. Sakarya Bulvarı Otogar arasında ise yağmur suyu hattı boru montajı ve dolgu imalatı hızla ilerliyor.

İlk etap Aralık'ta

Varsak- Zerdalilik arasındaki 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde ilk etapta Varsak-Otogar hattına kadar olan kısmın mevcut sisteme bağlanacağını belirtti. Aralık ayı sonunda bu hattın devreye sokulması hedefleniyor. 2019'daki yerel seçimlerinden önce de üniversite önüne kadar olan hattın tamamlanması planlanıyor.

39 istasyon yer alacak

Kepez Varsak'tan başlayıp, Meltem'de Eğitim Araştırma Hastanesi'nde nostaljik tramvay hattı ile birleşecek olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nde 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon bulunacak. Varsak eski belediye binasından başlayacak olan hat sırasıyla Süleyman Demirel Bulvarı, Sakarya Bulvarı, Otogar Kavşağı, Dumlupınar Bulvarı, Tıp Fakültesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze'ye kadar devam edecek ve burada eski nostalji tramvayıyla birleşecek. Proje kapsamında Müze-Zerdalilik arasındaki nostalji tramvayı hattı da sil baştan yenilenecek ve gidiş-geliş olarak düzenlenmiş olacak.

Raylı sistem kenti saracak

Antalya 3. Etap Raylı Sistem projesi ile kentin kuzeyinde yer alan Varsak bölgesinden şehir merkezine ve batısında yer alan Otogar, Üniversite Hastanesi, Üniversite yerleşkesi, Adliye, Eğitim Araştırma Hastanesi gibi önemli bölgelere yolcu erişimi sağlanacak. 1. Etap Meydan-Kepezaltı ve 2. Etap Meydan-Havalimanı-Aksu hatları ile entegre edilecek olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi ile Antalya'yı saran bir ring meydana getirilecek. Antalya'da toplam raylı sistem hat uzunluğu ise 55 kilometreye ulaşacak. Sistemler birbirine yolcu ve araç aktaracak şekilde planlandı.

Kepez'in değeri artacak

Kent içi ulaşımı rahatlatacak olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi, güzergâhı üzerindeki bölgelerin de değerini artıracak. Hattın büyük bir kısmı Kepez ilçesi sınırlarından geçiyor. Hattın geçtiği yerlerdeki konut ve iş yerlerinin kıymeti artarken, Kepez ilçesindeki mahalleler de ciddi bir değer kazanacak.

http://www.rayhaber.com/2018/09/antalya-3-etap-rayli-sistem-projesinde-raylar-dosenmeye-baslandi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter