Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

13 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Artuklu ve Batman/Sason kırsallarında icra edilen operasyonlarda taşlar arasına gizlenmiş vaziyette bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet şarjörü, 30 adet fişeği, bir bidon içinde 15 adet roketatar mühimmatı ve 15 adet roketatar sevk fişeği ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı amacıyla hareket halinde oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmişti Mesajı Paylaş

Observer

14 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Bitlis/Hizan kırsalında icra edilen arazi aramasında kayalıklar arasına gizlenmiş çuval içerisinde 20 Kg. motorin ile güçlendirilmiş amonyum nitrat ele geçirilmiş ve yerinde imha edilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

15 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Bitlis/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen beş sığınakta; el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 62 adet tüp, 30 pil ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

3. Diyarbakır/Lice kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen 10 sığınakta ve arazide gömülü vaziyette birer adet el yapımı patlayıcı madde, el bombası ve roketatar mühimmatı, yedi adet uçaksavar mühimmatı, çok sayıda muhtelif malzeme, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

16 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Nusaybin'de, Suriye çatışma bölgelerinden kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur Mesajı Paylaş

Observer


18 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur Mesajı Paylaş

Observer

19 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Nusaybin'de, Suriye çatışma bölgelerinden kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

Mesajı Paylaş

Observer

20 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

22 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Bitlis/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı madde imha edilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda kayaların arasına gizlenmiş vaziyette birer adet roketatar ve Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet el bombası, 119 adet PKMS makinalı tüfek fişeği, 28 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve bir adet pil bloğu ele geçirilmiştir.

3. Mardin/Nusaybin kırsalında icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silah ve mühimmatları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

4. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

23 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Itak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2. Şırnak/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda birer adet roketatar mühimmatı ve havan mühimmatı ele geçirilmiştir.

3. Bitlis/Merkez kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip; icra edilen operasyonda tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

24 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Bitlis/Merkez kırsalında ve Sehi Ormanları bölgesinde icra edilen operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu üç terörist silah ve mühimmatları ile birlikte etkisiz hale getirilmiş; tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı madde imha edilmiştir.

2. Şırnak/Merkez ve Güçlükonak kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı madde ve üç el bombası imha edilmiştir.

3. Siirt/Pervari kırsalında icra edilen operasyonda 70 adet fünye, 15 adet elektrikli fünye, bir metre saniyeli fitil, iki adet patlayıcı madde alıcı/vericisi, 11 adet elektronik devre, sekiz adet 7.62 mm. fişek, 10 adet pil, çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

25 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Şemdinli'de icra edilen operasyonda Altınsu Mahallesinde tespit edilen üç adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir

Mesajı Paylaş

Observer

26 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Diyarbakır/Kulp'ta icra edilen operasyonda Yaylak Mahallesindeki sığınaklarda bir adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek imha edilmiş, 49 fişek ve 745 kilogram gıda maddesi ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; 23 Mart 2020 tarihinde düzenlenen hava harekatı sonucunda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup teröristin daha etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

27 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Yüksekova Akpınar Köyü kırsalında icra edilen operasyonda 56 kg. eroin ve 1.100 kutu tıbbi ilaç ele geçirilmiştir.

2. Hatay/Dörtyol Balarmut Yaylası ve Bülke Yaylası bölgelerinde icra edilen operasyonlarda toprağa gömülü birer depo içinde 20 adet Kalaşnikof piyade tüfeği mermisi, üç adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 10 adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 100 gr. C-4, beş adet elektrikli fünye, bir adet silah üstü dürbün, bir adet el dürbünü, iki adet Kanas şarjörü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları çeşitli keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

28 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1.ırak Kuzeyinde bir merkeze düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2. Bingöl/Genç kırsalında icra edilen operasyonda, tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir

Mesajı Paylaş

Observer

30 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzii, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter