Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

19 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir mağarada altı adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Biksi makineli tüfek, bir adet RPG-7 roketatar, 3.000 adet 7,62 mm. fişek, 400 adet 12,7 mm. fişek, iki adet el bombası, altı adet RPG-7 roketatar mühimmatı, iki adet ağır silah dürbünü, bir adet termal dürbün, bir adet gece görüş gözlüğü, iki adet el dürbünü ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Şırnak/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir sığınakta muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

5. Hakkari/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda, dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir adet Thomson makineli tabanca, 2.000 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 451 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 200 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği fişeği, 40 adet Thomson makineli tabanca fişeği, dört adet el bombası, bir kg C4 plastik patlayıcı ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

6. Şırnak/Silopi kırsalında icra edilen operasyonda çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

20 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şanlıurfa/Akçakale'de Suriye barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, Şırnak Silopi'de Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist (Biri gri listede) teslim olmuştur.

2. Şırnak/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

21 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;


1. Muş Şenyayla kırsalında icra edilen operasyonda 12 adet sığınakta çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Van/Başkale, Hakkari/Merkez ve Şırnak/Beytüşşebap kırsallarında icra edilen operasyonlarda bir adet tabanca, bir adet M-16 piyade tüfeği., bir adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Biksi makineli tüfeği, iki adet RPG-7 roketatar, 10 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 447 adet Biksi makineli tüfek fişeği, beş adet el bombası, üç adet el yapımı patlayıcı, iki kg. amonyum nitrat, bir adet telsiz ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

22 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; devam eden operasyonda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, üç adet el yapımı patlayıcı,  el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış iki adet tüp, 240 litre mazot ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Hakkari/Çukurca ve Mardin/Dargeçit kırsallarında icra edilen operasyonlarda iki adet el yapımı patlayıcı, 58 adet Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, dört adet roketatar sevk fişeği, dört kg. patlayıcı madde, 30 kg. kimyevi gübre ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Siirt/Eruh kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen beş mağara ve sığınakta 200 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 12 adet el bombası, bir kg. amonyum nitrat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Silopi'de, Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır

Mesajı Paylaş

Observer

23 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda icra edilen arazi aramasında, tespit edilen altı adet tüp, EYP yapımında kullanılan malzeme ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

24 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda iki adet el bombası, bir adet el yapımı patlayıcı, bir adet 155 mm. top mühimmatı ve bir adet 106 mm. havan mühimmatı ele geçirilmiştir.

3. Van/Çatak kırsalında icra edilen operasyonda iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve 151 adet fişek ele geçirilmiştir.

4. Muş/Merkez kırsalında düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

25 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi ve Hakkari/Çukurca kırsallarında icra edilen operasyonlarda bir adet tabanca, 440 adet 7,62 mm. fişek, 40 adet 12,7 mm. fişek, iki ton patlayıcı madde, bir adet antitank mayını, 300 adet elektrikli fünye, 700 metre infilaklı fitil, iki adet intihar yeleği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; devam eden operasyonlarda bir sığınak içinde bir adet Biksi makineli tüfek, bir adet RPG-7 roketatar, iki adet el bombası ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş; tespit edilen üç adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

3. Şanlıurfa/Suruç'ta, Suriye barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur Mesajı Paylaş

Observer

26 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Cizre'de, Suriye barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

2. Şanlıurfa/Ceylanpınar, Bingöl/Merkez, Bitlis/Mutki, Siirt/Pervari ve Hakkari/Çukurca kırsallarında icra edilen operasyonlarda dört adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 22 adet el bombası, 573 adet fişek, iki adet el yapımı patlayıcı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; devam eden operasyonlarda 17 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Doçka uçaksavar, bir adet keskin nişancı tüfeği, sekiz adet Biksi makineli tüfeği, bir adet havan, üç adet roketatar, bir adet roketatar mühimmatı, 400 adet fişek, 400 kg. amonyum nitrat ve tespit edilen bir sığınakta çok miktarda sağlık malzemesi ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

27 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; devam eden operasyonlarda 380 adet Kalaşnikof piyade tüfeği mermisi, 104 adet Kanas mermisi, 1.121 adet Bixi mermisi ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Bingöl/Karlıova ve Hakkari/Şemdinli kırsallarında icra edilen operasyonlarda 450 kg. amonyum nitrat, bir adet el yapımı patlayıcı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

28 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, bir adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 1.056 adet fişek ve bir adet el telsizi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

30 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Van/Başkale kırsalında icra edilen operasyonda 2.015 kg. amonyum nitrat, 500 adet PKMS Biksi makineli tüfek fişeği ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Hakkari/Yüksekova kırsalında icra edilen operasyonda toprağa gömülü vaziyette bir adet misket bombası tespit ve imha edilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

01 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Çukurca'da, Irak barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

2. Hakkari/Yüksekova kırsalında icra edilen operasyonda 195 adet makineli tüfek mühimmatı, 54 adet uçaksavar mühimmatı, 27 adet piyade tüfeği mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

02 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Mardin/Nusaybin'de, Suriye barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

3. Şırnak/Gülyazı kırsalında icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

03 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2. Şırnak/Uludere kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

3. Şırnak/Silopi'de, Irak barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu beş terörist teslim olmuştur Mesajı Paylaş

Observer

04 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Uludere ve Hakkari/Çukurca kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; devam eden operasyonda tespit edilen iki sığınak içinde çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş; tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

3. Şırnak/Gabar kırsalına düzenlenen hava harekatı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter