Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

4 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Hakkari/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda 500 adet piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda iki adet el yapımı patlayıcı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiş, teröristlere ait dört adet sığınak tahrip edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

5 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Hakkari/Yüksekova ve Şemdinli ile Van/Başkale kırsallarında icra edilen operasyonlarda üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Mardin/Nusaybin kırsalında, Suriye barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

3. Mardin/Artuklu kırsalında icra edilen operasyonda bir adet RPG-7 roketatar, iki adet M16 piyade tüfeği, bir adet Dragunov keskin nişancı silahı, dört adet el bombası, bir adet roketatar mühimmatı, 60 adet Kalaşnikof fişeği, 50 adet Dragunov fişeği, 140 adet 5.56 mm.lik fişek, üç adet dinamit lokumu, bir adet telsiz, bir adet gece görüş dürbünü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

6 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Ardahan/Göle'de icra edilen operasyonda, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 40 adet tüp, beş adet pil düzeneği, örgütsel doküman ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Hakkari/Çukurca ve Yüksekova'da icra edilen operasyonlarda, iki adet AK-47 Kalaşnikov piyade tüfeği, bir adet Mavzer piyade tüfeği, iki dolu kutu Bixi/Kanas fişeği, bir adet 81 mm. havan mühimmatı, üç adet telsiz ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Hakkari/Şemdinli ve  Çukurca'da icra edilen operasyonlarda tespit edilen üç adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

5. Diyarbakır/Hani'de icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist etkisiz hale getirilmiş; bir adet Glock marka tabanca, 14 adet tabanca fişeği, 190 kg. kubar esrar, 15 kg. toz esrar, 52 kg. kenevir tohumu ve 100 kök kenevir ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

7 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Hakkari/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Irak kuzeyi/Hakurk'ta, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından karakol ve üs bölgelerine saldırı maksadıyla uçurulan bir adet maket uçak düşürülerek etkisiz hale getirilmiştir.

3. Mardin/Ömerli kırsalında icra edilen operasyonda birer RPG-7 roketatar, tabanca, ve roketatar mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

8 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Muş/Şenyayla kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonlarda tespit edilen üç adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş; birer adet AK-47 piyade tüfeği ve AT-4 tanksavar lançeri, üç adet el bombası, örgütsel doküman ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Mardin/Nusaybin kırsalında Suriye barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

4. Hakkâri/Yüksekova kırsalında icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

5. Mardin/ Ömerli kırsalında icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiş; üç adet AK-47 piyade tüfeği, dokuz adet şarjör ve 125 adet fişek ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

9 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Diyarbakır/Çermik kırsalında icra edilen operasyonda bir adet piyade tüfeği, 52 adet fişek ve muhtelif doküman ele geçirilmiştir.

2. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist ölü olarak ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

10 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Diyarbakır/Dicle kırsalında icra edilen hava destekli operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Mardin/Nusaybin kırsalında, Suriye barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

3. Mardin/Artuklu kırsalında icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

5. Van/Gürpınar kırsalında icra edilen operasyonda biri sağ olmak üzere bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

11 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Van/Gürpınar kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen üç sığınak içinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bir adet roketatar mühimmatı, bir kg. patlayıcı madde, sekiz adet elektrikli fünye, 78 adet pil ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi kırsalında, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist teslim olmuştur.

3. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda tespit edilen dört sığınak içinde çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

4. Muş/Şenyayla kırsalında düzenlenen hava harekâtı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist  etkisiz hale getirilmiştir.

5. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiş; tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş; bir adet Konkurs güdümlü tanksavar silahı, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.
Mesajı Paylaş

Observer

12 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Van/Çatak kırsalında icra edilen operasyonda dört adet el bombası tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Muş/Şenyayla kırsalında icra edilen operasyonda üç adet Kalaşnikov piyade tüfeği, 117 adet Kalaşnikov piyade tüfeği fişeği, 104 adet Zagros keskin nişancı tüfeği fişeği, üç adet el bombası, yedi adet Kalaşnikov piyade tüfeği şarjörü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Şırnak/Uludere ve İdil kırsallarında icra edilen operasyonlarda birer adet 81 mm.lik havan mühimmatı ile el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

4. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda dört adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

5. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda tespit edilen beş adet sığınak içinde 115 adet Kalaşnikov piyade tüfeği mühimmatı, iki adet el bombası, bir adet ÇNRA mühimmatı ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş; iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

13 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Van/Başkale'de icra edilen operasyonda tespit edilen iki sığınak içinde mühimmat ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Beytüşşebap'ta icra edilen operasyonda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve 90 adet fişek ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda, bir el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş; altı sığınak içinde muhtelif malzeme ele geçirilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

14 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Hakkari/Çukurca'da, icra edilen operasyonda bir adet Doçka uçaksavar silahı ele geçirilmiş, bir adet el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir.

2. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda, dört adet el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş, yedi adet sığınak içerisinde muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Van/Gevaş'ta, icra edilen operasyonda silahlı bölücü terör örgütü mensubu beş terörist etkisiz hale getirilmiş, iki adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet el bombası, bir adet tabanca, 400 adet fişek, 100 adet fünye, bir adet termal kamera ve çok miktarda el yapımı patlayıcı malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

15 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda sekiz adet mayın tespit edilerek imha edilmiştir.

2. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonlarda iki sığınak içinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiş; dokuz adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

16 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Bitlis/Merkez kırsalında düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Tunceli/Merkez'de icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist etkisiz hale getirilmiş; bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Van/İpekyolu'nda icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

4. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda bir adet 155 mm.lik obüs mühimmatı, üç adet RPG-7 mühimmatı tespit edilerek imha edilmiştir.

5. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda bir sığınak içinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiş, üç adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

17 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Şanlıurfa/Suruç'ta Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan bir PKK/PYD terör örgütü mensubu yakalanmıştır.

2. Hakkari/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bir adet mutfak tüpü ile iki adet elektrikli fünye imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

18 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen olaylar:

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Hakkari/Yüksekova ve Merkez kırsallarında icra edilen operasyonlarda bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiş; düzenlenen hava harekâtı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter