Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

5 Ağustos 2019 tarihinde;

1.Hakkari/Derecik kırsalında icra edilen operasyonda  bir adet piyade tüfeği ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmış; tespit edilen dört adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

6 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Şırnak/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Hakkâri/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bir adet 12 kg.lık mutfak tüpü ve iki adet elektrikli fünye tespit edilerek imha edilmiştir.

3. Hakkâri/Yüksekova kırsalında icra edilen operasyonda iki adet AK-47 piyade tüfeği ve 12 adet fişek ele geçirilmiştir.

4. Hakkari/Merkez ve Yüksekova kırsallarında düzenlenen hava harekâtı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen biri arananlar gri listede bulunan bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.

5. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

7 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Şırnak/Silopi kırsalına düzenlenen hava harekatı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Hakkari/Çukurca kırsalına düzenlenen hava harekatı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Hakkari/Çukurca kırsalında devam eden operasyonda tespit edilen altı adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

4. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; bir adet Biksi makineli tüfek, üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, 12 adet el bombası, 300 adet fişek ve 590 adet değişik çapta mühimmat ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

8 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Hakkari/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir sığınakta bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ile 50 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, Irak çatışma bölgelerinden kaçan PKK/PYD-YPG bölücü terör örgütü mensubu üç terörist teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

9 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli'de icra edilen operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı ve bir adet el bombası imha edilmiştir.

3. Van/Çaldıran'da icra edilen adli aramada bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 29 adet fişek ve uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

10 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Van/İpekyolu'nda icra edilen operasyonda 209 adet piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

11 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Hakkari/Yüksekova ve Merkez/Kavaklı'da düzenlenen hava harekâtları ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

12 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Hakkâri/Yüksekova'da icra edilen operasyonda, 11 Ağustos'ta düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki teröristten biri yaralı olarak, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, beş adet el bombası, 250 adet fişek ve iki adet el dürbünü ile birlikte ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli'de icra edilen operasyonda iki adet telsiz, 69 adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

13 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Hakkâri/Yüksekova'da icra edilen operasyonda, 11 Ağustos'ta düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki teröristten biri yaralı olarak, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, beş adet el bombası, 250 adet fişek ve iki adet el dürbünü ile birlikte ele geçirilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli'de icra edilen operasyonda iki adet telsiz, 69 adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

14 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Kars/Kağızman kırsalında düzenlenen hava harekatı ile, karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist  etkisiz hale getirilmiştir.

2. Şırnak/Uludere kırsalında icra edilen operasyonda bir adet makineli tüfek ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah, mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir adet AT-4 güdümlü roket, 15 adet havan mühimmatı, bir adet roketatar mühimmatı, üç çuval amonyum nitrat, 20 bidon benzin, çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan fünye ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

15 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2. Hakkari/Yüksekova kırsalında üs bölgesine silahlı saldırı girişiminde bulunan bölücü terör örgütü mensubu silahlı  iki terörist etkisiz hale getirilmiş; 142 adet fişek ve yedi adet el bombası ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

16 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Hakkari/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda iki adet RPG-22 tanksavar silahı ele geçirilmiştir.

2. Hakkari/Merkez Kırıkdağ Köyü kırsalına düzenlenen hava harekatıyla karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist  etkisiz hale getirilmiştir.

3.Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

17 Ağustos 2019 tarihinde;

1. IIrak kuzeyinde icra edilen operasyonda; dört adet sığınak içinde üç adet uzaktan kumandalı ateşleme düzeneği, altı adet el telsizi ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2.Irak kuzeyine düzenlenen hava harekatı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Hakkari/Şemdinli kırsalı, Hisarderesi bölgesine düzenlenen hava harekatı ile karakol ve üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı altı terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

18 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Şırnak/Silopi kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

19 Ağustos 2019 tarihinde;

1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekatı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Irak kuzeyinde icra edilen operasyonda bir adet pompalı tüfek ve muhtelif çapta 22 adet mühimmat ele geçirilmiştir.

3. Şırnak/Beytüşşebap kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

4. Hakkari, Van ve Şırnak kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş; dört adet Biksi makineli tüfeği, 4.800 adet Biksi makineli tüfeği mühimmatı, 110 adet roketatar mühimmatı, 500 adet Doçka mühimmatı, 1.400 adet Kalaşnikof piyade tüfeği mühimmatı, 700 adet keskin nişancı tüfeği mühimmatı ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter