Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

01 Şubat 2019 tarihinde;

1. Hakkari/Şemdinli'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

02 Şubat 2019 tarihinde;

1. Şırnak/Silopi kırsalında, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu beş terörist teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

03 Şubat 2019 tarihinde;


1. Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bir bölücü terörist teslim olmuştur.

2. Irak kuzeyinde teröristlerin barınma alanlarına düzenlenen hava harekatı ile bölücü terör örgütü mensuplarına ait silah mevzi, mağara, barınak ve sığınaklar imha edilmiştir.

3. Şırnak/Uludere ve Hakkâri/Şemdinli kırsallarında, icra edilen operasyonlarda önceden atılmış iki adet AT-4 antitank roketi ile muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

04 Şubat 2019 tarihinde;

1. Mardin/Ömerli ve Hakkari/Şemdinli kırsallarında icra edilen operasyonlarda el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 156 kg. patlayıcı madde, 30 adet fünye ile iki adet dürbün ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Irak kuzeyi çatışma bölgelerinden kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

3. Irak kuzeyinde teröristlerin barınma alanlarına düzenlenen hava harekatı ile bölücü terör örgütü mensuplarına ait silah mevzi, mağara, barınak ve sığınaklar imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)


Mesajı Paylaş

Observer

05 Şubat 2019 tarihinde;


1. Mardin/Nusaybin ve Diyarbakır/Lice kırsallarında icra edilen operasyonlarda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ile el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış yedi kilogram amonyum nitrat ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Güçlükonak kırsalında, icra edilen operasyonda tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı madde imha edilmiş ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Şanlıurfa/Akçakale'de, Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist yakalanmıştır.

4. Irak kuzeyinde teröristlerin barınma alanlarına düzenlenen hava harekatı ile bölücü terör örgütü mensuplarına ait silah mevzi, mağara, barınak ve sığınaklar imha edilmiştir. 

Mesajı Paylaş

Observer

06 Şubat 2019 tarihinde;

1. Irak kuzeyinde, teröristlerin barınma alanlarına düzenlenen hava harekatı ile bölücü terör örgütü mensuplarına ait silah mevzi, mağara, barınak ve sığınaklar imha edilmiştir. 

2. Mardin/Nusaybin'de, Suriye'deki barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim olmuştur.

3. Van/Başkale, Mardin/Nusaybin ve Hakkâri/Şemdinli kırsallarında, icra edilen operasyonlarda tespit edilen bir el yapımı patlayıcı madde imha edilmiş, bir adet tanksavar (LAV) silahı , üç adet el bombası, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 72 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 320 adet Biksi makineli tüfek fişeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış bir adet küçük tüp, bir adet Yaesu marka araç telsizi, bir adet güneş paneli, 400 m. kablo, 378 kg. gıda maddesi, iki adet kamera, muhtelif yaşam malzemesi ve çok sayıda tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Güçlükonak ve  Diyarbakır/Lice kırsallarında icra edilen operasyonlarda 24 adet fişek, bir adet el dürbünü, iki adet araç plakası, dört adet gaz maskesi, beş adet gaz maskesi filtresi ile el yapımı patlayıcı madde yapmak üzere hazırlanmış yedi adet mutfak tüpü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. 

Mesajı Paylaş

Observer

07 Şubat 2019 tarihinde;


1. Mardin/Dargeçit kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Hakkâri/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda önceden atılmış iki adet AT-4 antitank roketi ile muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

08 Şubat 2019 tarihinde;

1. Diyarbakır/Yenişehir'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonla bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.

2. Hakkari/Şemdinli'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş; bir adet roketatar, iki adet el bombası, 140 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, çok sayıda havan ve uçaksavar mühimmatı ile muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir

Mesajı Paylaş

Observer

09 Şubat 2019 tarihinde;

1. Hakkâri/Şemdinli kırsalında, icra edilen operasyonda bölücü terör örgütüne mensup iki terörist etkisiz hale getirilmiş, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve bir adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

10 Şubat 2019 tarihinde;

1. Mardin/Kızıltepe ve Hakkâri/Şemdinli kırsallarında icra edilen operasyonlarda iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet 82 mm.lik havan, bir adet 107 mm.lik çok namlulu roketatar namlusu, bir adet Doçka uçaksavar namlusu, bir adet av tüfeği, 500 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, dokuz adet el yapımı patlayıcı düzeneği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

11 Şubat 2019 tarihinde;

1. Şanlıurfa/Ceylanpınar'da, Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist yakalanmıştır. 

2. Şırnak/Beytüşşebap kırsalında, icra edilen operasyonda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet şarjörü ve 138 adet fişek ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

12 Şubat 2019 tarihinde;


1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, mağara, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir.

2. Mardin/Dargeçit,  Mardin/Nusaybin, Şırnak/Merkez ve Diyarbakır/Lice kırsallarında, icra edilen operasyonlarda tespit edilen altı adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, 1.770 adet muhtelif çapta fişek, beş ton esrar maddesi ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyi Hakurk kırsalında, icra edilen operasyonda tespit edilen bir sığınak içerisinde 880 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 1.760 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 220 adet Doçka mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

13 Şubat 2019 tarihinde;


1. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı neticesinde bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, mağara, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir.

2..Şırnak/Merkez, Güçlükonak; Mardin/Mazıdağı, Nusaybin ve Kızıltepe kırsallarında icra edilen operasyonlarda el yapımı patlayıcı madde yapmak üzere hazırlanmış bir adet el bombası, iki adet el yapımı patlayıcı, 10 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, bir adet Doçka uçaksavar namlusu, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet M-1 piyade tüfeği, 79 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, beş adet şarjör,bir adet el telsizi muhtelif malzeme ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

3. Şanlıurfa/Suruç'ta Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist yakalanmıştır.

4. Irak kuzeyi Hakurk'ta icra edilen operasyonda iki adet el yapımı patlayıcı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

14 Şubat 2019 tarihinde;

1. Irak kuzeyi Hakurk kırsalında, icra edilen operasyonda el yapımı patlayıcı madde yapmak üzere hazırlanmış iki adet havan mühimmatı ve bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Şırnak/Silopi kırsalında, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist teslim olmuştur.

Mesajı Paylaş

Observer

16 Şubat 2019 tarihinde;

1. Hakkâri kırsalında, icra edilen operasyonda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 85 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter