Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

11 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Merkez'de devam eden operasyonda, bir el yapımı patlayıcı ve beş mutfak tüpü ile çok miktarda yaşam malzemesi tespit ve imha edilmiştir.

11 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki ayrı mağarada; 1.800 adet Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, bir roketatar mühimmatı, bir jeneratör, iki akü, sekiz büyük tüp, yedi bidon mazot ve mağara üzerinde sabitlenmiş halde bir paratoner ele geçirilmiş, tespit edilen üç el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Üç el yapımı patlayıcının tespit ve imhası paylaşılmıştır.)

11 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında; Siirt/Pervari'de bir el yapımı patlayıcı, Muş/Varto'da bir el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam iki el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

11 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Nusaybin'de, PKK/PYD'den kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

11 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de icra edilen hava destekli operasyonda, operasyon birliklerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik düzenlenen hava harekâtında, bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiş, bir Doçka uçaksavar makineli tüfeği imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

11 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Irak Kuzeyi Avaşin/Basyan bölgelesinde, hudut hattındaki Karakol/Üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekatında silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiş, mühimmat ve malzeme depoları imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

12 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Siiirt/Eruh'ta, arazi araması icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada, bir terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bir adet M-16 piyade tüfeği ve bir adet el bombası ele geçirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

12 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de icra edilen hava destekli operasyonda, operasyon birliklerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen silahlı bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik düzenlenen hava harekâtında beş terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

12 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

12 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

13 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, 500 kg amonyum nitrat, dört tüp ve 122 kg gıda maddesi ele geçirilmiş, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık eden dört şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

13 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol ve arazi aramalarda, Diyarbakır/Silvan'da bir el yapımı patlayıcı, Hakkâri/Şemdinli'de iki el yapımı patlayıcı, Siirt/Pervari'de bir el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam dört el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir.

13 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, bir Dragunov keskin nişancı tüfeği, 357 adet muhtelif çapta fişek, altı el bombası, bir el dürbünü ve bir ton gıda maddesi ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

14 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkari/Yüksekova'da devam eden operasyon kapsamında icra edilen arazi aramasında; bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet el bombası ele geçirilmiş, iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

14 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkari/Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki mağara içerisinde bulunan bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, 134 adet muhtelif fişek ve dört adet el bombası ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

12 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

12 Ağustos 2017'de, Irak kuzeyi Kandil bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında silahlı 21 terörist etkisiz hale getirilmiş, mağara, sığınak ve silah mevziileri imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

15 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü olarak iki adet AT-4 tanksavar silahı ele geçirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

15 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

15 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak Kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

15 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekatında üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

15 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hatay/Reyhanlı'da Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

16 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silahı (Kalaşnikof piyade tüfeği) ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

16 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Genç'te, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından araziye tuzaklanmış bir adet el yapımı patlayıcı güvenlik güçleri tarafından tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

17 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol ve arazi aramalarda, Diyarbakır/Dicle'de üç el yapımı patlayıcı, Bitlis/Tatvan'da iki el yapımı patlayıcı, Şırnak/Merkez'de üç el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam sekiz el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiştir.

17 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Savur'da icra edilen arazi aramasında tespit edilen üç ayrı sığınakta, bir adet RPG-7 roketatar mühimmatı, bir araç telsizi, iki el telsizi ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok miktarda malzeme ele geçirilmiştir.

17 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Uludere'de, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu iki terörist, ateş destek vasıtaları ile icra edilen atışlar sonucu etkisiz hale getirilmiştir.

07 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Kars/Kağızman'da, operasyon birliklerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 07 Ağustos 2017'de icra edilen hava harekâtında üç teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. (Hava harekâtı sonucu etkisiz hale getirilen terörist miktarı toplam beş olmuştur.) Mesajı Paylaş

Observer

18 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Hozat'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda MLKP terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. İki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 210 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, üç adet el bombası ve bir adet el yapımı patlayıcı ele geçirilmiştir.

18 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Elazığ/Karakoçan'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen yol aramasında iki bidon içerisinde amonyum nitrat, alimünyum tozu, C-4 patlayıcı ve RPG-7 roketatar mühimmatı kullanılarak hazırlanmış bi el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

18 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

18 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, icra edilen arazi aramasında tespit edilen üç ayrı sığınak içerisinde çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Başkale'de, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen hava harekâtında silahlı dört terörist etkisiz hale getirilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.) Mesajı Paylaş

Observer

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, icra edilen hava harekâtında bölücü terör örgütü mensubu dört terörist etkisiz hale getirilmiştir. İki M-16 piyade tüfeği, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, bir RPG-7 roketatar, bir tabanca, 320 adet M-16 piyade tüfeği fişeği, beş RPG-7 roketatar mühimmatı, sekiz el bombası, bir araç telsizi, bir gece görüş dürbünü, bir kamera, bir güneş paneli ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Hani'de, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışma sonucunda, bir terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bir M-16 piyade tüfeği, 148 adet fişeği, iki el bombası ve bir el telsizi ele geçirilmiştir

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Merkez'de, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile girilen çatışma sonucunda etkisiz hale getirilen bir teröristin cesedi ele geçirilmiştir.

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta devam eden operasyonda, tespit edilen bir sığınak içerisinde, bir el yapımı patlayıcı, bir antitank mayını ve iki el bombası ele geçirilmiştir.

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de icra edilen operasyonda, tespit edilen üç el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Çermik'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen dört sığınak içerisinde, 10 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 405 adet muhtelif çapta fişek, iki el bombası, 23 adet tüp, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok miktarda muhtelif malzeme, 1.600 kg gıda maddesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

19 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Genç'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü bidonlar içerisinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiş, tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

20 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Hani'de icra edilen operasyon kapsamında, şüpheli bir şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada 200 kök kenevir bitkisi, 150 gr esrar, iki av tüfeği ile tespit edilen bir sığınakta 60 kg gıda maddesi ele geçirilmiş, bir işbirlikçi gözaltına alınmıştır.

20 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hatay/Kırıkhan'da Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

21 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Kulp'ta üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarının, silahlı İHA ile ateş altına alınması sonucu iki terörist etkisiz hale getirilmiş, bölgede icra edilen temas aramasında çıkan çatışma sonucu bölücü terör örgütü mensubu bir terörist; iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, dört adet el bombası ve çok miktarda yaşam malzemesi ile birlikte sağ olarak ele geçirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

21 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi / Zap bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

21 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, güvenlik güçleri tarafından bombalı araçla saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirilmiş, bomba yüklü bir araç imha edilmiştir.

21 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, icra edilen hava destekli operasyonda, operasyon birliklerine saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik düzenlenen hava harekâtında silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.(Bilgilendirme yapılmıştır.)

21 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Çermik'te icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki ayrı sığınak içerisinde, 250 kg amonyum nitrat, bir adet silah üstü termal kamera, bir adet el bombası, 108 adet fişek, iki ton gıda maddesi, 650 adet pil ve çok miktarda muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

22 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Kulp'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında;
-   bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmış,
-   bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 1.150 adet muhtelif çapta fişek, bir adet termal kamera, bir adet el telsizi, muhtelif yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirilmiş,
-   Tespit edilen dokuz adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

22 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, 21 Ağustos 2017'de, bombalı araçla saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen iki teröristin cesedi, dört adet el bombası, iki adet dürbün, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve 330 adet fişeği ile birlikte ele geçirilmişti.

22 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, düzenlenen hava harekatı sonrası güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında etkisiz hale getirilen üç teröristin cesedi, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve iki adet el bombası ile birlikte ele geçirilmiştir.

22 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen dört adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

22 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen sığınak içerisinde bir adet Biksi makineli tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 180 adet fişeği, üç adet el bombası, altı adet RPG-7 roketatar mühimmatı, iki adet el telsizi, bir adet dürbün ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

22 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen altı sığınak içerisinde bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme, 86 kg gıda ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

22 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak Kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Ergani'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, iki sığınak içerisinde bir adet M-16 piyade tüfeği, 523 adet muhtelif çapta fişek, iki adet roketatar mühimmatı, bir adet el bombası, bir adet telsiz, çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şanlıurfa/Suruç'ta Suriye'den Türkiye'ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Kızıltepe'de, Suriye çatışma alanlarından kaçan PYD/PKK bölücü terör örgütü mensubu iki terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hatay/İskenderun'da, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist ile çıkan çatışmada dört sırt çantası içerisinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok miktarda malzeme ele geçirilmiştir.

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Yayladere'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında altı sığınak içerisinde bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet RPG-7 roketatar, çok miktarda yaşam malzemesi ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirilmiştir.

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi / Hakurk bölgelesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında silahlı yedi terörist etkisiz hâle getirilmiş, bir adet Doçka uçaksavar makinalı tüfek ile bir mühimmat deposu imha edilmiştir. (Bilgilendirme yapılmıştır.)

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, üs bölgelerine saldırı için hareket hâlinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında silahlı üç terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

24 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, 23 Ağustos 2017'de icra edilen hava harekâtında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu üç teröristin cesedi, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet Biksi makinalı tüfek, yedi adet el bombası, bir adet büyük telsiz ve muhtelif malzeme ile birlikte ele geçirilmiştir.

24 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, icra edilen hava destekli operasyonda, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik düzenlenen hava harekâtında silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

24 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap ve Gara bölgelerinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzi, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekatı ile imha edilmiştir.

24 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Erzincan/Merkez'de, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan kısa süreli çatışmada, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, beş adet el yapımı patlayıcı düzeneği ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

24 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında; Şırnak/Uludere'de bir adet el yapımı patlayıcı, Diyarbakır/Lice'de bir adet el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam iki adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

25 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Çukurca'da, silahlı saldırı sonrası bölgeden kaçmaya çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist güvenlik güçleri tarafından icra edilen topçu ve havan atışlarıyla etkisiz hale getirilmiştir.

23 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Çukurca'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir mağara içerisinde üç adet el yapımı patlayıcı ve bir adet RPG-7 roketatar mühimmatı ele geçirilmiştir.

24 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında yola tuzaklanmış olarak tespit edilen iki adet el yapımı patlayıcı, bir adet anti personel mayını ve bir adet anti tank mayını imha edilmiştir.

25 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Gürpınar'da, 24 Ağustos 2017'de icra edilen hava harekâtında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu iki teröristin cesedi, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 190 adet muhtelif çapta fişek, dört adet el bombası ve muhtelif malzeme ile birlikte ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter