Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

03 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Diyarbakır/Lice kırsalında 2 Kasım 2019'da düzenlenen hava harekâtı sonrası bölgede icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir terörist daha birer adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve tabanca ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

2. Kars/Kağızman kırsalında icra edilen hava destekli operasyonda üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

05. Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;1. Van/Başkale kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen sığınak içinde 47 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 32 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 90 adet el bombası, 5.272 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 2.474 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 90 adet el bombası tapa ve fünyesi ile 22 kg. kav ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda 95 adet Biksi makineli tüfek fişeği, dört adet Dragunov keskin nişancı tüfeği şarjörü, dört adet uzaktan komuta cihazı, bir adet akım ölçer, tıbbi malzeme ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

3. Diyarbakır/Silvan kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen sığınak içinde bir adet el yapımı patlayıcı, iki adet el yapımı patlayıcı düzeneği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

4. Hakkari/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

5. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; devam eden operasyonda bir adet havan mühimmatı, iki adet el bombası ve bir adet mayın ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

05 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Van/Gürpınar kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen sığınakta beş adet roketatar mühimmatı, 60 adet fişek, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış beş adet tüp ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Diyarbakır/Dicle kırsalına düzenlenen hava harekatı ile üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

06 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1.Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2. Tunceli/Merkez kırsalında düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

3. Van/Başkale ve Bingöl/Genç kırsallarında icra edilen operasyonlarda bir adet el yapımı patlayıcı, patlayıcı madde yapımında kullanılan 100 kg. amonyum nitrat ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

5. Hakkari/Merkez ve Çukurca kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki ayrı sığınakta üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 20 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 11 adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 150 adet elektrikli fünye, muhtelif malzeme ve bir adet el yapımı patlayıcı ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

07 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda 142 adet Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist teslim olmuştur.

3. Ağrı/Doğubayazıt kırsalında düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen  bölücü terör örgütü mensubu silahlı sekiz terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

08 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Bingöl/Genç kırsalında icra edilen operasyonda bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 30 adet fişek, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ile muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. Mardin/Mazıdağı kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

09 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları imha edilmiş, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı altı terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Ağrı/Doğubayazıt kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı yedi terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

10 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Beytüşşebap kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

2. Diyarbakır-Muş-Bingöl bölgesinde icra edilen operasyonda tespit edilen 20 sığınakta ve arazide yedi adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 250 kg. Amonyum Nitrat, birer adet gece görüş dürbünü, el dürbünü, rüzgar ölçer, 130 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 346 adet büyük pil, 14 adet pil bloku, bir adet anahtar sistemi, bir adet tetikleyici düzenek, iki adet gübre öğütme makinası, dört adet akü, 280 m. kablo, 16 adet tüp, bir adet jeneratör ile çok miktarda gıda, yaşam malzemesi ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.

3. Hakkari/Çukurca ve Yüksekova kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki mağara ve bir barınakta birer adet el yapımı patlayıcı ve mayın, sekiz adet el yapımı patlayıcı düzeneği, dört adet roketatar mühimmatı, 32 adet el bombası, bir adet havan mühimmatı, 48 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 80 kg. Amonyum Nitrat ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları imha edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş; devam eden operasyonlarda 500 adet Doçka mühimmatı, 14 adet havan mühimmatı, bir adet Katyuşa roketi ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiş; tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.Mesajı Paylaş

Observer

12 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyinde düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir.

2. Ağrı/Doğubayazıt kırsalında icra edilen operasyonda beş adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 10 adet el bombası, 200 adet Doçka fişeği, 34 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Hakkari/Merkez kırsalında icra edilen operasyonda 87 adet Bixi mühimmatı, beş adet el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış roket başlığı, dört adet uzaktan komutalı el yapımı patlayıcı düzeneği, iki adet basma düzenekli el yapımı patlayıcı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

13 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Çukurca Şırnak/ Beytüşşebap kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki mağara içinde dört adet roket mühimmatı, iki adet AK-47 piyade tüfeği, birer adet Dragunov keskin nişancı tüfeği ve roketatar, dört adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 14 adet el bombası, 90 adet roketatar mühimmatı, 105 adet roketatar sevk fişeği, 1.325 adet 7,62 mm. fişek, üç adet 40 mm. bombaatar mühimmatı, 18 kg. TNT ile muhtelif yaşam malzemesi ve çok miktarda doküman ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist teslim olmuştur.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; devam eden operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Mesajı Paylaş

Observer

14 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Hakkari/Çukurca Şırnak/ Beytüşşebap kırsallarında icra edilen operasyonlarda tespit edilen iki mağara içinde dört adet roket mühimmatı, iki adet AK-47 piyade tüfeği, birer adet Dragunov keskin nişancı tüfeği ve roketatar, dört adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 14 adet el bombası, 90 adet roketatar mühimmatı, 105 adet roketatar sevk fişeği, 1.325 adet 7,62 mm. fişek, üç adet 40 mm. bombaatar mühimmatı, 18 kg. TNT ile muhtelif yaşam malzemesi ve çok miktarda doküman ele geçirilmiştir.

2. Şırnak/Silopi'de Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu dört terörist teslim olmuştur.

3. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; devam eden operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

15 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şırnak/Silopi kırsalında  devam eden operasyonda 12 adet RPG-7 mühimmatı, 126 adet Kalaşnikof piyade tüfeği mühimmatı ile yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

2. Hakkari/Yüksekova kırsalında devam eden operasyonda 80 adet doçka mühimmatı, 30 Kg. amonyum nitrat, iki adet telsiz ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Irak Kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş, devam eden operasyonda bir adet AT-4 tanksavar füzesi ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

4. Diyarbakır/Merkeze düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

16 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Şanlıurfa/Suruç kırsalında Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan PKK/PYD terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır

2. Irak Kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah, mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş, üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bir grup terörist etkisiz hale getirilmiş, devam eden operasyonda 5.000 adet makineli tüfek fişeği, altı adet roketatar mühimmatı ve muhtelif malzeme ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

17 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda tespit edilen bir sığınak tahrip, bir adet havan mühimmatı imha edilmiştir.

2. Hakkâri/Çukurca kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir Mesajı Paylaş

Observer

18 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olaylar;

1. Van/Çatak kırsalına düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiştir.

2. Erzurum/Şenkaya kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen bir sığınakta muhtelif malzeme ele geçirilmiştir.

3. Şanlıurfa/Suruç'ta, Suriye barınma alanlarından Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki terörist yakalanmıştır.

4. Irak kuzeyinde devam eden operasyonda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzeme tespit ve imha edilmiştir.

5. Irak kuzeyine düzenlenen hava harekâtı ile teröristlere ait silah mevzi, mağara, barınak/sığınak ve mühimmat depoları tahrip edilmiş; üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı bir grup terörist etkisiz hale getirilmiştir Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter