Teröristle Mücadele Harekatı

Başlatan Observer, Tem 13, 2017, 08:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Observer

26 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Uludere'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, taşların arasına gizlenmiş iki plastik bidon içerisinde beş adet DM-11 antitank mayını, altı adet 81 mm havan mühimmatı, dokuz adet antipersonel mayını ile çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirilmiştir.

26 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Nusaybin'de, Suriye çatışma alanlarından kaçan PYD/PKK bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

26 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

26 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de Irak'tan Türkiye'ye yasadışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır.

26 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtlarında; Muş/Merkez'de üç, Van/Başkale'de dört olmak üzere silahlı yedi terörist etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

27 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bitlis/Mutki'de, arazi araması icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada, iki terörist ölü olarak, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ile birlikte ele geçirilmiştir.

27 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Merkez Şenyayla bölgesinde, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında, 26 Ağustos 2017'de icra edilen hava harekâtında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu iki teröristin cesedi, bir adet M-15 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 270 adet muhtelif çapta fişek, üç adet el bombası ve muhtelif malzeme ile birlikte ele geçirilmiştir.

27 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Van/Başkale'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında, 26 Ağustos 2017'de icra edilen hava harekâtında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu iki teröristin cesedi, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet el bombası ve muhtelif malzeme ile birlikte ele geçirilmiştir.

27 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Erzincan/Kemah'ta, üs bölgelerine silahlı saldırı için harekat halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere silahlı İHA ile gerçekleştirilen atış sonucunda bir terörist ölü olarak, iki adet tabanca ve iki adet el bombası ile birlikte ele geçirilmiştir.

27 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramalarında; Hakkâri/Şemdinli'de beş adet el yapımı patlayıcı, Van/Başkale'de bir adet el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam altı adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

28 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist arasında çıkan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

28 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak Kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu altı terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

28 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Genç'te, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Mesajı Paylaş

Observer

29 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Merkez'de, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından araziye tuzaklanmış bir adet el yapımı patlayıcı güvenlik güçleri tarafından tespit edilerek imha edilmiştir.

29 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de Irak'tan Türkiye'ye yasadışı yollardan girmeye çalışan PYD/PKK terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır Mesajı Paylaş

Observer

30 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçleri tarafından üs bölgelerine bombalı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütüne ait bir adet drone düşürülerek ele geçirilmiştir.

30 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Nusaybin'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, tespit edilen bir sığınak içerisinde bir adet el yapımı patlayıcı düzeneği, bir adet tüp ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok miktarda malzeme ele geçirilmiştir.

30 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

31 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Baykan'da, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ve irtibatta olduğu dört işbirlikçi şahıs güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır.

31 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; Siirt/Pervari'de üç adet el yapımı patlayıcı, Şırnak/Beytüşşebap'ta bir adet el yapımı patlayıcı ve Tunceli/Pertek'te bir adet el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam beş adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

31 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Hakkari/Merkez'de, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen silahlı bölücü terör örgütü mensubu dört terörist Silahlı İHA ile gerçekleştirilen atış sonucu etkisiz hale getirilmiştir.

31 Ağustos 2017

Cereyan Tarzı

Kars/Kağızman'da, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen silahlı bölücü terör örgütü mensubu beş terörist düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

01 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Nazimiye'de, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu beş terörist hava harekâtı, üç terörist Silahlı İHA atışı ile (toplam sekiz terörist) etkisiz hale getirilmiştir.

01 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkari/Merkez Oğul köyü bölgesinde, 31 Ağustos 2017 tarihinde Silahlı İHA ile gerçekleştirilen atış sonrası bölgede icra edilen arazi aramasında bölücü terör örgütü mensubu iki terörist cesedi, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet el bombası, 268 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet telsiz, bombalı eylemlerde kullanılacağı değerlendirilen iki adet kamyonet ve muhtelif malzeme ile birlikte ele geçirilmiştir.

01 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Merkez Alıncık köyü bölgesinde, icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ölü olarak, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve iki adet el bombası ile birlikte ele geçirilmiştir.

01 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Çukurca'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında iki adet tuzaklanmış anti tank mayını tespit edilerek imha edilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

02 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Tunceli/Nazımiye'de, 01 Eylül 2017 tarihinde Silahlı İHA ile gerçekleştirilen atış sonucunda etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu üç teröristin cesedi, iki adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet el bombası, 331 adet piyade tüfeği fişeği ve iki adet telsiz ile birlikte ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

03 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Merkez'de, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen silahlı bölücü terör örgütü mensubu iki terörist Silahlı İHA ile gerçekleştirilen atış sonucu etkisiz hale getirilmiş, bölgede yapılan aramada; iki adet M-16 piyade tüfeği, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiş ve bomba yüklü olduğu tespit edilen bir araç imha edilmiştir.

03 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Nusaybin'de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

03 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört terörist düzenlenen hava harekâtı ile etkisiz hale getirilmiştir.

04 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda çıkan çatışma sonucunda bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ölü olarak, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve bir adet el bombası ile birlikte ele geçirilmiş, üç işbirlikçi şahıs yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

putty

Link vermek istemiyorum bir üs bölgesine teröristlerin sızma görüntüleri internette var. Askerler bir şehit bırakarak üs bölgesini terk ettiler. Sinir bozucu olan her şeyin kafalarına taktıkları aksiyon kamera ile çekilmiş olması ve havadan quadcopter görüntüleri ile teröristlerin yönetiliyor olması. Hiç olmaz ise basit bir alıcı ile quadcopter alarmı oluşturmak gerek en azından havada bir quadcopter dolaştığını ilgili frekansları izleyen basit bir cihazla tespit etmek gerek. Bu çok etkin bir alarm oluştururdu asker için. Ben bunun sivil cihazlar kullandıkları belli olduğuna göre çok kolay olacağını düşünüyorum. Aşağıdaki son madde bana o videoyu hatırlattı bu sefer başarısız olmuşlar demekki. Birazda teröristleri aşağılayan video lar üretmek gerek onların kaçışmaları telaşları panikleri zavallılıkları gibi. İzlediğim video da kadın törörist zılgıtlar çığlıklar ata ata çatışıyordu çok sinir bozucu video hazırlamışlar. Mesajı Paylaş

Observer

04 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı sekiz terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hâle getirilmiştir.

04 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve bir adet Zagros keskin nişancı tüfeği ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

04 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Bingöl/Genç'te, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından tuzaklanmış dört el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

04 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hatay/Kırıkhan'da Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu bir terörist yakalanmıştır. Mesajı Paylaş

Observer

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Merkez'de, bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin ölü olarak ele geçirildiği bölgede icra edilen aramada, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist daha ölü olarak, bir adet Biksi makineli tüfek, dört adet el bombası, bir adet lazer metre, bir adet gece görüş dürbünü ve iki adet telsiz ile birlikte ele geçirilmiştir.

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında; Muş'ta üç, Şırnak'ta beş olmak üzere silahlı sekiz terörist etkisiz hale getirilmiştir.

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Beytüşşebap'ta güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında beş adet Kalaşnikof piyade tüfeği, üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve 80 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Merkez'de güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında yedi adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Silopi'de, Irak Kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu sekiz terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Artuklu'da, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da devam eden operasyonda; tespit edilen bir sığınak içerisinde, 146 adet Biksi makinalı tüfek fişeği ve bir adet telsiz ele geçirilmiştir. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

06 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, Van elektirik dağıtım şirketine (VEDAŞ) ait araca bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından uzun namlulu silahlar ile silahlı saldırıda bulunulması sonucu VEDAŞ görevlisi iki sivil şahıs şehit olmuş, üç sivil şahıs da yaralanmıştır.

06 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen iki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

05 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Merkez'de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir mağara içerisinde bir Kalaşnikof piyade tüfeği ve 26 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.

06 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

05 Eylül 2017 tarihinde, Muş ve Şırnak bölgelerinde icra edilen hava harekâtı sonrası bölgede yapılan arazi aramasında;
-   Muş/Merkez'de, bölücü terör örgütü mensubu dört terörist cesedi ve bir yaralı terörist, beş Kalaşnikof piyade tüfeği, 445 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, sekiz el bombası, çok miktarda yaşam malzemesi ile birlikte,
-   Şırnak/Merkez'de, bölücü terör örgütü mensubu beş terörist cesedi; bir M-16 piyade tüfeği, bir araç telsizi, bir tablet bilgisayar ve bir küçük akü ile birlikte ele geçirilmiştir.

06 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Mardin/Nusaybin'de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

06 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Üs bölgelerine saldırı için hareket hâlinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen hava harekâtında; Şırnak/Silopi'de iki, Ağrı/Diyadin'de beş olmak üzere silahlı yedi terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

07 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Muş/Hasköy'de arazi araması icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada; bir terörist ölü, bir terörist sağ olarak ele geçirilmiştir.

07 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Irak kuzeyi/Avaşin-Basyan bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı dört terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirilmiştir. Mesajı Paylaş

Observer

#59
Eyl 09, 2017, 04:12 ÖS Last Edit: Eyl 10, 2017, 10:06 ÖS by Observer
08 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Şırnak/Güçlükonak'ta, güvenlik güçleri tarafından icra edilen operasyonda, çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu dört terörist, iki adet Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği, iki kg TNT, iki adet el bombası ve 245 adet fişek ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

08 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Kars/Kağızman'da üs bölgelerine saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı iki terörist düzenlenen hava harekatı ile etkisiz hale getirilmiştir.

08 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Diyarbakır/Lice'de, üs bölgelerine silahlı saldırı için hareket halinde oldukları keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı altı terörist düzenlenen hava harekatı ile etkisiz hale getirilmiş, bölgede icra edilen arazi aramasında bölücü terör örgütü mensubu üç terörist cesedi, üç adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve iki adet el bombası ile birlikte ele geçirilmiştir.

08 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Şemdinli'de, icra edilen arazi aramasında bölücü terör örgütü mensubu bir terörist cesedi bir adet HK-33 piyade tüfeği, 150 adet fişeği ve dört adet el bombası ile birlikte ele geçirilmiştir.

08 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Siirt/Baykan'da güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında toprağa gömülü 10 kg C-3 patlayıcı madde ve 50 m kablo ele geçirilmiştir.

08 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da bölücü terör örgütü mensupları tarafından araç altına yerleştirilmiş bir adet el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir.

08 Eylül 2017

Cereyan Tarzı

Hakkâri/Yüksekova'da, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce Van Elektirik Dağıtım Şirketine (VEDAŞ) ait çekicinin geçişi esnasında yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu VEDAŞ görevlisi üç sivil şahıs yaralanmıştır. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter