Bell V-280 Tiltrotor

Başlatan nokta, Eyl 08, 2017, 09:27 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Yeni Tiltrotor, İlk Uçuşuna Hazırlanıyor


Bell Helicopter, yeni tiltrotor Bell V-280 Valor'un üretiminin yüzde yüz tamamlandığını ve bu sonbaharda gerçekleştirilmesi planlanan ilk uçuşa bir adım daha yaklaşıldığını açıkladı. V-280, hız, menzil ve operasyonel verimlilik bakımından iyileştirmeler sağlamak amacıyla tasarlandı. Tiltrotorun operasyonel menzili 500-800 deniz mili arasında değişirken, azami hızı 280 knot. V-280 Valor, 4 kişilik mürettebat ve 14 personel taşıma kabiliyetine sahip.

http://c4defence.com/Gundem/yeni-tiltrotor-ilk-ucusuna-hazirlaniyor/4836/1 Mesajı Paylaş

nokta

AUSA Bell'in V-280 süprizi ile başlıyor

ABD de düzenlenen AUSA fuarı Bell Helikopter firmasının V-280 Valor Tilt-rotor hava platformundan gelen haberle açılıyor.  ABD Silahlı Kuvvetlerinin Geleceğin Dikey Taşıma (Future Vertical Lift) programında teknoloji gösterimi için rekabet eden firma platformun motorunu ilk defa çalıştırdı. Bu çalıştırma ile platform ilk yer testini başlatmış oldu.

 Programda Bell Firması Sikorsky-Boeing  konsorsiyumunun SB-1 Defiant platformu ile rekabet ediyor. V-280 Valor daha önce envantere giren V-22 Osprey'e benzeyen bir yapıda hareket ederken Defiant farklı bir yöntem izliyor. Defiant,koaksiyal pervane dönüşü ile havalanıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ausa-bellin-v280-suprizi-ile-basliyor/4956/1 Mesajı Paylaş

Karabasan

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Bell V-280 Valor Manevra'dan Geçti

Bell V-280 Valor, çeviklik testlerini tamamladı ve ana uçuş test programını tamamladı. Bu, platformun kabiliyetini kanıtlamak için geçmesi gereken ilk adımdı. Uçuş testi, Aralık 2017'de başlamıştı. Testler, temel performans parametrelerini kanıtlamak üzere çeşitli alanlarda performans zarfını genişletmeye devam edecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/bell-v280-valor-manevradan-gecti/8205/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter