Endonezya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Haz 08, 2017, 06:42 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Endonezya, C-130 Hercules Uçaklarını Satın Almayı Planlıyor

Endonezya, ABD'den Hercules C-130 uçakları ve diğer ulaşım uçaklarını satın alma planını onayladı.

Endonezya Savunma Bakanı Ryamizard Ryacudu, "Gelecekte Endonezya, Hercules C-130 uçakları ve ABD 'den diğer ağır yük taşıma uçakları da dahil olmak üzere birkaç birincil silah sistemi satın almayı planlıyor" dedi.

Mart 2017'de Airbus, A400M nakliye uçağının muhtemel satın alınması için Endonezya ile bir niyet mektubu imzalamıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/endonezya-c130-hercules-ucaklarini-satin-almayi-planliyor/6965/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Endonezya Su-35 anlaşmasını iptal etmiyor

Endonezya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cakarta'nın Moskova'yla Rus yapımı Su-35 avcı uçaklarının tedarikiyle ile ilgili yaptığı anlaşmadan vazgeçme niyetinde olmadığı belirtildi.

Sputnik Vietnam'ın Endonezya Savunma Bakanı Ryamizard Ryacudu'nun açıklamasına dayandırdığı haberde, Endonezya'nın Rusya ile Rus yapımı Su-35 avcı uçaklarının tedarikiyle ile ilgili yapılan anlaşmadan vazgeçmeyeceği ifade edildi.

Habere göre Endonezya Savunma Bakanı Ryacudu, Cakarta'nın uçakları satın alma konusunda son derece ilgili olduğunu kaydetti. Ryacudu, "Endonezya'nın en kısa zamanda avcı uçaklarını teslim alması bekleniyor" diye konuştu.

Endonezya'nın ABD tarafından uygulanabilecek olası yaptırımların etkisiyle Rusya ile imzalanan anlaşmayı yerine getirmekten 'asla vazgeçmeyeceğini' vurgulayan Ryacudu, tarafların şu anda uygulama aşamasına geçtiklerini, fakat yönetimindeki kurumun maliye ve ticaret bakanlıklarıyla sevkiyatların ödenmesi ile ilgili bazı sorunları çözmesi gerektiğini ifade etti.

Daha önce Rus basını, Rusya ile Endonezya arasında imzalanan, Cakarta'ya 11 adet Su-35 avcı uçağının tedariki ile ilgili anlaşmanın uygulama evresinin ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası (CAATSA) çerçevesinde uygulayabileceği olası yaptırımları nedeniyle ertelendiğini yazmıştı.

http://www.kokpit.aero/su-35-anlasmasi Mesajı Paylaş

Terra

Endonezya hava filosunu H225M ile güçlendirecek

Endonezya Savunma Bakanlığı, 8 adet Airbus H225M taktik nakliye helikopterinin tedariki için sözleşme imzaladı.

Sözleşme, Endonezya Havacılık ve Uzay Şirketi (PTDI) Ticaret Direktörü Irzal Rinaldi ve Endonezya Savunma Bakanlığı'ndan Savunma Tesisi Ajansı Başkanı Agus Setiadji tarafından imzalandı.

AS532 Cougar'ların gövdesinin uzatılmış modeli olan H225M, 28 tam teçhizatlı asker veya 5 bin 670 kilogram yük taşıyabiliyor. Toplam kalkış ağırlığı 11 bin kilogram olan H225'de iki adet Turbomeca Makila 2A1 motor bulunuyor. 5 dakika içinde kalkışa hazır hale gelen ve havadan yakıt ikmal özelliğine de sahip olan helikopter saatte 324 kilometre hıza çıkabiliyor menzili ise 857 kilometre.

Arama kurtarma ve genel maksat amaçlı kullanılabilen H225M farklı askeri ekipman ve silahlarla da donatılabiliyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/01/11/endonezya-hava-filosunu-h225m-ile-guclendirecek/ Mesajı Paylaş

nokta

İlave Denizaltı'da Pazarlıklar Yolunda

Endonezya, ilave denizaltı tedariki hususunda pazarlıkları ilerletiyor. Kore Cumhuriyeti ile yürütülen pazarlıkların, kısa süre içinde nihayete ermesi bekleniyor.

Endonezya Savunma Bakanlığı, PT PAL ve DSME tersanesi, üç adet ilave Tip 209/1400 denizaltı tedariki için pazarlıklara devam ediyor. Geride kalan süreçte, anlaşmanın detaylandırılması için görüşmeler gerçekleştirildi. Teknik destek ve eğitim paketini de içeren anlaşmanın 1,2 milyar Dolar dolaylarında maliyetinin olması bekleniyor.

Endonezya Donanmas'ında Nagapasa sınıfı adıyla görev yapan Tip 209 denizaltıları için ilk sözleşme 2011 yılında imzalanmıştı. Platformların altı modülünden iki adeti PT PAL tesislerinde inşa edilmiş ve DSME kızaklarında inşa edilen kalan dört modül ve nihai montaj işlemleri ise Kore'de tamamlanmıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/ilave-denizaltida-pazarliklar-yolunda/7663/1 Mesajı Paylaş

nokta

Endonezya, Iver Huitfeldt Sınıfı Fırkateyn'I Tedarik Edebilir

Endonezya, Danimarka'daki Iver Huitfeldt sınıf fırkateyninin bir türünü devralmayı düşünüyor. Endonezya iki fırkateyn  tedariki için 720 milyon dolarlık alım programını yürütüyor.

Bu alımı daha somut hale getirmek üzere Danimarka'nın Odense Denizcilik Teknolojisi Firması ile Endonezya Donanması'nın Deniz Tasarım Merkezi arasında bir savunma sanayi işbirliği anlaşması imzalandı.

Fırkateynler, Minimum Temel Güç (Minimum Essential Force /MEF) modernizasyon planının ikinci aşamasının bir parçası olarak tedarik ediliyor. Ülke, geniş MEF gerekliliklerinin bir parçası olarak uzun vadede en az dört tane daha platform arayışında. Endonezya, programın bir parçası olarak Damen Tersanesinden Martadinata sınıfı olarak görev yapan iki adet SIGMA 10514 gemisi edindi.

http://www.c4defence.com/Gundem/endonezya-iver-huitfeldt-sinifi-firkateyn-i-tedarik-edebilir/7899/1 Mesajı Paylaş

nokta

Endonezya, Teluk Bintuni Sınıfı 4. LST Göreve Başladı

Endonezya Donanması (TNI-AL) kısa süre önce Teluk Bintuni sınıfı Tank Çıkarma Gemisi (Landing Ship Tank /LST) dördüncü gemisini, KRI Teluk Lada'yı (Bordo numarası: 521) göreve aldı.

KRI Teluk Lada'yı, Panjang merkezli Endonezya tersanesi PT Daya Radar Utama inşa etti ve 28 Haziran 2018'de Kuvvete teslim etti. 2.350 tonluk bir gemi, 117 metre uzunluğunda, 16.4 metre su seviyesi genişlik ve 7,8 metre derinde yüzebiliyor.

13 knot seyir hızında maksimum 6.240 deniz mili menzili olan gemi ile maksimum 16 deniz mili sürat yapabiliyor.

Gemide iki helikopter için bir helikopter iniş güvertesi ve hangarı bulunuyor. Gemi Endonezya Ordusu'nun standart ana savaş tankı olan Leopard 2 ana savaş tankınından 10 adet taşıyabilir.

Gemi, ülkenin doğu tarafındaki deniz operasyonlarından sorumlu TNI-AL'nın 3. Filo Komutanlığı'nda  (KOARMADA III) görev yapacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/endonezya--teluk-bintuni-sinifi-4-lst--goreve-basladi/7994/1 Mesajı Paylaş

Atılgan

Endonezya ve Güney Kore 1,2 milyar dolarlık denizaltı anlaşma imzaladı

Endonezya'nın Güney Kore'den 3 adet denizaltı satın alacağı bildirildi. Bu kapsamda iki ülke arasında 1,2 milyar dolarlık denizaltı anlaşması imzalandığı belirtildi.
Endonezya, Güney Kore'den 3 adet denizaltı satın almak için anlaşma imzaladı.

South China Morning Post'un haberine göre, Endonezya'ya 3 adet denizaltı satışı için Güney Koreli Daewoo gemi mühendisliği şirketiyle Endonezya hükümeti arasında 1,2 milyar dolarlık anlaşma imzalandı.

İmza töreninin, Batı Cava'da Bandung'da yapıldığı belirtildi.

Güney Kore Savunma İktisap Programı İdaresi Başkanı Wang Jung-hong, yeni projenin, iki ülkenin savunma sanayi iş birliklerini güçlendirmesine ivme kazandıracağını söyledi.

Güney Kore, Endonezya ile 2011 yılında da 3 adet denizaltı satışı konusunda anlaşma yapmıştı.

https://www.denizhaber.net/endonezya-ve-guney-kore-12-milyar-dolarlik-denizalti-anlasma-imzaladi-haber-87859.htm Mesajı Paylaş

nokta

Hücumbota Bofors

Endonezya, BAE Systems ile çalışacak. Endonezya Donanması, KCR-60 hücumbot programı için BAE Systems'in Bofors 57 Mk3 deniz silah sistemini kullanılacak.

Devlete ait gemi üreticisi PT PAL Indonesia firmasıyla imzalanan ilk sözleşmeye göre dört adet 57 Mk3 silah sistemi tedarik edilecek.  57 Mk3 sistemden ikisi, şu anda yapım aşamasında olan iki adet KCR-60 gemisine, geri kalanlar ise mevcut iki adet KCR-60 gemisine entegre edilecek.

Denizdeki satıh, hava ve kara tehditleri için tasarlanan Bofors 57mm deniz topu, ABD, Kanada, İsveç, Finlandiya ve Meksika da dahil olmak üzere çok çeşitli deniz kuvvetleri ve sahil güvenlik görevlerinde kullanılıyor. 1996 yılında tasarlanan Bofors sistemi, 2000 yılında hizmete girdi. Sistem akıllı mühimmat kullanıyor ancak Mk 2 ile aynı mühimmatı da ateşleyebiliyor.

Silah sistemleri, İsveç'in Karlskoga kentindeki BAE Systems tesislerinde üretilecek. İlk birimin 2020'de, son birimin ise 2021'de teslim edilmesi planlanıyor.

http://c4defence.com/Gundem/hucumbota--bofors/8571/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter