Sedef Tersanesi

Başlatan Atılgan, Haz 06, 2017, 12:52 ÖS

« önceki - sonraki »

Atılgan

Yüzer havuz ABD'ye ihraç edildi

Tuzla Sedef Tersanesi'nde inşa edilen 181 metre boyunda, 41 metre enindeki yüzer havuz ABD'ye ihraç edildi.

Tuzla Sedef Tersanesi'nde inşa olan Yüzer Havuz Colonna's Shipyard, Inc. adına Amerika'ya ihraç edildi.Operasyon Tuzla Liman Başkanlığı'nın vermiş olduğu özel izinle ve GİSAŞ Kılavuz kaptanı nezaretinde yine GİSAŞ'a ait romorkörlerle tamamlandı. Yüzer Havuz ve Dockwise tipi Cosco Shipping'e ait geminin acenteliğini ID Shipping üstlendi.

 http://www.virahaber.com/yuzer-kuru-havuz-abdye-ihrac-edildi-325v.htm Mesajı Paylaş

petibor

Yazık yani bu haber doğru ise. Pakistan a korvete sevinmişken Hindistan a koca ihaleyi tehlikeye attık hemde bir tek BM konuşması ile

Türk şirketlerin 2,3 milyar dolarlık projesi tehlikede
3 Türk şirketinin ortaklığıyla kurulan TAİS'in Hindistan'da kazandığı 2,3 milyar dolarlık ihale tehlikeye girdi. İhalenin tehlikeye girme nedeni olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Bilreşmiş Milletler toplantısında Cammu-Keşmir ile ilgili sözleri gösterildi.
 
 

Askeri gemi üreten Sedef Tersanesi, Sefine Tersanesi ve Anadolu Tersanesi ortaklığında kurulan TAIS firması, bu yılın mayıs ayında Hindistan donanması için yapılacak 45 bin tonluk 5 filo destek tankeri üretimini kapsayan 2.3 milyar dolarlık iş birliği ihalesini kazanmıştı. Ancak Hindistan'dan gelen haberler, projede politikanın öne çıktığı ve iptal edilebileceği yönünde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cammu-Keşmir ile ilgili sözlerini değerlendiren Hindistan medyası, bir Türk grubunun ilk kez katıldığı ihalenin durdurulma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu yazdı. Değerlendirme sürecinin geride kaldığını, şu anda da bütçe görüşmelerinin devam ettiğini hatırlatan ülkenin en büyük gazetelerinden Financial Express, Türkiye tarafının proje dışında kalabileceğini vurguladı.

Üst düzey yetkili doğruladı

"Türk Şirketleri, Hindistan Donanması için savaş gemisi projesinin dışında kalabilir" başlığıyla yer alan haberde konuşan adı açıklanmayan bir Hintli üst düzey yetkili, Türk Donanması ile Hindistan Donanması için 45.000 ton filo destek gemisinin (FSS) sözleşmesinin ertelenebileceğini doğruladı.

Aynı yetkili, " "Pakistan'a zorla giren ve son zamanlarda yapılan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (UNGA) Keşmir meselesini gündeme getirmek Türkiye'yi ihale dışına düşebilir" dedi.

Hatırlanacağı üzere Birleşmiş Milletler toplantısında Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Güney Kıbrıs, Ermenistan ve Yunanistan yönetimiyle bir araya gelmişti. Toplam değeri 2,3 milyar dolar olan ihale için 8 yıllık bir süreç öngörülüyor. Proje bedeli, TAIS ve yerel tersane arasında üstlenen görevler oranında paylaşılacak.

https://www.dunya.com/ekonomi/turk-sirketlerin-23-milyar-dolarlik-projesi-tehlikede-haberi-454637 Mesajı Paylaş

doğu

  Pakistan Türkiye için çok kritik bir ülke. Sahip oldugu ciciler artik kacinilmaz bir an gelirse kapisini calabilecegimiz tek ulke konumuna sokuyor onlari ki tarihi baglar da cok kuvvetli. Turkiye bence maksimum duzeyde bir tarafsizlik gosterdi Keşmir konusunda. Şu konusmaya bile tahammul edemeyip ihale iptal edeceklerse buyursun etsinler. Politik, soylemis olmak icin soylenen seylerdi,  bahane aramasinlar yani.. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter