Alpagu-Kargu-Togan Yerli Kamikaze İHA Timi

Başlatan 7Skies, May 21, 2017, 03:28 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

dmc

Sürü konsepti için daha biraz vakit var ama uzun menzilli, 15-20kg patlayıcıya sahip ve 5-7 saat havada kalabilen bir vurucu İHA, SİHA'ların da işini hafifletebilir. Mesajı Paylaş

petibor

Bu sürü kargu olayı yalan çalışma değil ama havadaki dansları yutmayalım. Bu araçlar tepende dönmek şekilden şekle dans edebilmek için yerden bir referans konum bilgisi alıyor olmalılar bunu başka nasıl yapacak GPS le yapamaz bu güzellikte. Yani orada bir kaç işaret var ona göre pozisyonlanıyorlar. 100m2 lik alanda oynanan dansı sürü algoritması diye kanmamak gerek. Tabi kökten yalan demek istemiyorum bu boş bir gayret değil önü açık ancak video dakiler başarı değil kesinlikle o başka bir olay sürü değil. Mesajı Paylaş

aviatordreamer

Bu alanda elde edilen tecrübler ile Harpy veya Harop benzeri bir araç üretilebilir mi ? Mesajı Paylaş

dmc

Kargı projesi adı altında öyle bir araç geliştiriliyor zaten. Mesajı Paylaş

R.A.K

STM Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut TEKNOFEST'te Otonom İHA Sistemleri Kargu, Alpagu ve Togan ile ilgili Defence Turk'un sorularını yanıtladı.
İzlemek için: https://youtu.be/-ijybcPLXUw Mesajı Paylaş

Terra

TSK'ya kamikaze İHA takviyesi

Geliştirdiği kritik teknolojiler ile savunma sanayiinde öncü bir görev üstlenen STM, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yeni Kargu-2 Otonom Döner Kanatlı Vurucu İHA teslimatı yapacak.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "Savunma Sanayii Başkanlığı ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret arasında imzalanan sözleşmeyle, artırılmış görev süresi, irtifası ve otonomisi, düşük ses seviyesi, geliştirilmiş hedef tespit algoritmasıyla 356 tane Kargu-2 güvenlik güçlerine teslim edilecek." bilgisine yer verdi.

Asimetrik harp veya anti-terör alanlarında kullanılmak üzere tek er tarafından taşınabilen, otonom veya uzaktan kumanda ile çalışabilen, döner kanatlı milli vurucu İHA Kargu-2 gündüz ve gece etkin operasyon yapabiliyor. Gömülü ve gerçek zamanlı nesne tespit, teşhis, takip ve sınıflandırma özelliklerine sahip olan Kargu-2, görevi terk veya kendini imha, tapa emniyetli eve dönüş, ayarlanabilen mesafede hedefi imha gibi görevleri yerine getirebiliyor.

Ayrıca yapay zekâ destekli sürü teknolojilerini, geliştirdiği platformlara uygulama konusundaki çalışmalarına da hız veren STM, 20'li sayılardaki kamikaze KARGU platformuyla testlerini sürdürüyor.

Gelişmiş özellikleriyle Türk savunma sanayiinde kısa sürede yer edinen Kargu'nun, uluslararası pazarda gördüğü ciddi ilgiyle, STM'nin küresel oyuncu olma ve ihracatını büyütme hedeflerine çok önemli katkılar yapması bekleniyor.

http://defenceandtechnology.com/tskya-kamikaze-iha-takviyesi/ Mesajı Paylaş

petibor

#81
Ara 16, 2019, 01:31 ÖS Last Edit: Ara 16, 2019, 01:34 ÖS by petibor
Zırhlı araçlarıda imha edecek çözümleri geliştirmek gerek. Bence çukur imla harp başlığı ile modern bir ana muharebe tankını bile imha edebilir. o yükü taşıyamaz diyeceksiniz ama bence iyi çalışılırsa hafif bir çukur imla ile başarılabilir. Çünkü en zayıf yerden vurma imkanı var bununla. En azından tank harici tüm zırhlı araçlar için şimdilik çalışsak yine yeter. Bence çalışıyorlardır bitmez bu silahın çalışması derya deniz bir alan bu silah her şeyi ile.
Birde sürü algoritmaları yanı sıra uzun mesafeye röle dronlar ile haberleşerek saldırı çalışmalarıda yapmak lazım. 50 km ye gidecekler ise 5 km de bir dron röle amaçlı pozisyonlansın ip tabanlı bir haberleşme ile tüm sürü operatör kontrolünde kullanılabilsin. Tüm bu işleri sürü kendisi halletsin aradaki röle dronlarıda pozisyonlasın yani Mesajı Paylaş

meraklı

KAMİKAZE İHA KARGU-2 GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM EDİLDİ

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabından "İmzaladığımız sözleşme kapsamında, güvenlik güçlerimize ilk Kamikaze Mini İHA KARGU-2 teslimatlarını gerçekleştirdik." açıklamasında bulundu

Türkiye, terörle mücadelenin önemli unsurlarından Kamikaze Mini İHA' larını geliştirmeye devam ediyor. Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ilk Kamikaze Mini İHA KARGU-2'nin güvenlik güçlerine teslimatı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda, artırılmış görev süresi, irtifası ve otonomisi, düşük ses seviyesi, geliştirilmiş hedef tespit algoritmasıyla 356 tane Kargu-2 teslim edilmesi için STM Savunma ile Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) arasında sözleşme imzalanmıştı.

Yetenekleri arttı

Sahadan alınan geri bildirimler doğrultusunda yapılan çalışmalarla Kargu'ya göre çok daha yetenekli ve etkili Kargu-2 şekillendi.

Özellikle meskun mahalde güvenlik güçlerine katkı sağlaması planlanan Kargu-2 ile bir binanın ya da mağaranın içine girilip tespit yapılabiliyor, tehdit unsurları etkisiz hale getirilebiliyor.

Kargu'nun aerodinamik tasarımını ve ağırlık konfigürasyonunu optimum seviyeye getiren STM, farklı operasyonel ihtiyaçlara da yanıt vermek üzere bu İHA için çeşitli tip ve özelliklerde harp başlıkları geliştirdi. Kargu-2, yapılan geliştirmelerle çok daha uzun süre, çok daha etkin ve çok daha güç fark edilebilecek şekilde görev yapacak.

Otonom veya uzaktan kumandayla kullanılabilen, gündüz ve gece etkin operasyon yapabilen Kargu-2, tali zararları en az olacak şekilde otonom hassas vuruş yeteneğine sahip bulunuyor.

Koordinata veya görüntü üzerinden seçilen hedefe güdümlü imha modlarına sahip araç, kısa sürede ve kolay şekilde tek er tarafından kullanılabiliyor. Kargu-2, görevi terk veya kendini imha, tapa emniyetli eve dönüş, ayarlanabilen mesafede hedefi imha gibi görevleri yerine getirebiliyor.

STM, ayrıca vurucu İHA ailesini geliştirerek sürü teknolojisi ve yapay zeka özellikleriyle çoklu hedeflere saldırabilir noktaya getirmek için çalışıyor.

https://www.ssb.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=2407&LangID=1 Mesajı Paylaş

nokta

Kargu-2'lerin Teslimatı Devam Ediyor

STM'nin geliştirdiği Kamikaze İHA'ların güvenlik güçlerine teslimatı devam ediyor. Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından," Terörle mücadelenin önemli unsurlarından olan Kargu-2'nin yeni teslimatları güvenlik güçlerimize yapıldı." açıklaması paylaşıldı.

Özgün milli gömülü donanım ve yazılım ile beraber, tali zararları en az olacak şekilde otonom hassas vuruş kabiliyetine sahip olan İHA, geliştirilmiş hedef tespit algoritmasına sahip.

https://c4defence.com/Gundem/kargu2lerin-teslimati-devam-ediyor/9655/1 Mesajı Paylaş

Hard-Kill


Hard-Kill


putty

#86
Haz 25, 2020, 12:00 ÖS Last Edit: Haz 25, 2020, 12:08 ÖS by putty
Piyade mangasına 5 km çaplı alanda görüş ötesi nokta atış kabiliyeti kazandırmak akıllara zarar bir kuantum sıçraması askeriye için. Bu yetenek tugay seviyesinde bile muaazzam bir yetenek iken biz onu manga seviyesine indirdik. Mesajı Paylaş

Bozok

Bu ürün Arman Maralan'ın Kartal Savunma'sının "Fi" dolanan mühimmatı değil mi yahu?  Mesajı Paylaş

dustdevil

#88
May 31, 2021, 01:47 ÖS Last Edit: May 31, 2021, 01:48 ÖS by dustdevil
Bu ne tür bir aptallıktır, ortada Kargu insandan bağımsız yapay zeka ile otonom olarak saldırı yapıyor, dünyada ilk gerçekleşti diye bir rapor veya haber var Türk basını başarı diye paylaşıp saf yurdum insanı gururlanıyor. Düpedüz dezenformasyon.


https://www.sabah.com.tr/dunya/2021/05/31/dunya-kargu-2-ihalarini-konusuyor-tarihte-bir-ilke-imza-atti?paging=3 Mesajı Paylaş

HDS

Libya'da Türk lazerleri Wing Loong düşürdü, haberi gibi. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter