Aselsan STAMP/STOP-Stabilize Silah Platformu

Başlatan Defence, May 03, 2017, 02:31 ÖS

« önceki - sonraki »

Defence

May 03, 2017, 02:31 ÖS Last Edit: Kas 30, 2019, 03:08 ÖS by Yönetim
STAMP-2, Göreve Hazır

ASELSAN, TÜBİTAK TEYDEB desteğiyle geliştirdiği yeni ürünü STAMP-2 sistemini görücüye çıkarıyor. Bugüne kadar 11 ülkeye ihraç edilen Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS) ürün ailesinin ilk ürünü STAMP sistemi yeni tasarımıyla ilk defa IDEF'te sergilenecek.

STAMP-2, otomatik hedef tespit ve takip, yüksek stabilizasyon hassasiyeti ve otomatik balistik uygulama kabiliyetleri sayesinde yüksek vuruş performansı sağlıyor. 7,62 mm, 12,7 mm makinalı tüfek ve 40 mm bombaatar takılabilen silah sistemine 12,7mm NSV (Rus orijinli) silah da takılabiliyor. Güverte altından mühimmat besleme imkanı sayesinde, sistemde yüklü mühimmatın azalması durumunda gemi personeli karşı atışa maruz kalmadan gemi içerisinden sisteme mühimmat yükleyebiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/stamp2-goreve-hazir/4307/1 Mesajı Paylaş

Terra

SAT'lar "STOP" ile vuracak

ASELSAN'ın geliştirdiği STOP Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi'nin teslimatına başlandı.

Aselsan tarafından Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi (LHD) ve Yeni Su Altı Taarruz Botu (YSAT) projeleri kapsamında tasarlanıp üretilen yeni nesil 25 milimetre STOP Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi'nin ilk fabrika kabul testleri, Savunma Sanayii Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve tersane temsilcilerinin katılımıyla tamamlandı.

Stabilize Silah Sistemleri ailesinde Stabilize Makinalı Tüfek Platformu (STAMP) Sisteminin bir üst grubunda yer alan STOP, STAMP sistemi ile benzer özellikler taşımaktadır.

Beş ülke ile satış sözleşmesi imzalanan sistem, kumanda birimi aracılığı ile uzaktan kumanda ediliyor. Bu sayede nişancı, karşı ateşe ve olumsuz hava koşullarına maruz kalmadan sistemi etkin bir şekilde kullanabiliyor. Otomatik video hedef takip özelliği ile hedef otomatik olarak takip edilebiliyor.

STOP Sisteminde 25 mm KBA ve 25mm M242 Bushmaster otomatik top silah olarak kullanılmakta, değişik görev ihtiyaçları için farklı algılayıcılar ile de donatılabilmektedir.

http://defenceandtechnology.com/2019/11/30/satlar-stop-ile-vuracak/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter