İsrail

Başlatan Sihirbaz, Nis 25, 2017, 05:53 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Yakın

Liberman'dan 'Gazze'ye yardımlara devam etmeye ikna için Mossad Başkanı Katar'a gitti' iddiası

Eski İsrail Genelkurmay Başkanı Avigdor Liberman, İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen'in Katar'a giderek bu ülkeden abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yaptığı maddi yardımlara devam etmesini istediğini iddia etti.

İsrail'in Kanal 12 televizyonuna konuşan Liberman, Cohen ile İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nden sorumlu "Güney Komutanlığı" komutanı General Herzi Halevi'nin yaklaşık 2 hafta önce Katar'ı ziyaret ettiğini söyledi.

Başbakan Binyamin Netanyahu'nun isteği doğrultusunda Cohen ve Halevi'nin Katar'a gittiğini ileri süren Liberman, "Gittiler ve 30 Mart'tan sonra da Hamas'a para göndermeye devam etmeleri için Katarlılara yalvardılar. Katarlılar 30 Mart'tan sonra para göndermeyi durduracaklarını söylemişlerdi." ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda İsrail Evimiz Partisi lideri olan Liberman'ın sözlerine ilişkin Netanyahu kanadından açıklama yapılmadı.

Katar, İsrail ablukası nedeniyle ekonomisi her geçen gün kötüye giden Gazze Şeridi'nde geçen yıl başta maddi durumu iyi olmayan ailelere yönelik olmak üzere 150 milyon dolardan fazla yardımda bulunmuştu.

Uluslararası basın, bu yılın ilk ayında da Gazze'de ekonomik gücü yetersiz olan 70 bin aileye yaptığı 100 dolarlık nakdi yardımını devam ettiren Doha yönetiminin, yardımları gelecek ay sonlandıracağını yazmıştı.

İsrail'in yaklaşık 13 yıldır kara, hava ve denizden abluka altında tuttuğu Gazze'de işsizlik her geçen gün giderek artarken, bölgenin ekonomisi de zor günlerden geçiyor.

https://www.dunyabulteni.net/israil/liberman-dan-gazze-ye-yardimlara-devam-etmeye-ikna-icin-mossad-baskani-katar-a-gitti-iddiasi-h460537.html Mesajı Paylaş

Energy

İsrail Netenyahu'dan kurtuluyor. Mavi-Beyaz ile Evimiz İsrail partileri koalisyon için anlaşmışlar. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

#77
Kas 23, 2020, 06:48 ÖS Last Edit: Kas 23, 2020, 06:50 ÖS by OPTIMUS
Mesajı Paylaş

murattekin

#78
Kas 23, 2020, 06:56 ÖS Last Edit: Kas 23, 2020, 07:02 ÖS by murattekin
Büyük abileri üretimine izin vermeyince haklarını Çin ülkesine sattılar.
Çin, batı ülkelerine okuyup üflüyor herhalde. Bunlar uçak verir, İngilizler RR Spey motoru verir (JH-7).  Mesajı Paylaş
...

OPTIMUS

#79
Kas 23, 2020, 07:17 ÖS Last Edit: Kas 23, 2020, 07:20 ÖS by OPTIMUS
Saar 6 Magen, 15.10 2020 tarihinde hatalari düzeltilmeden Israil'e dogru yola cikti. Bakalim ne kadar zaman alacak?

Bildiginiz gibi, bu gemiler TKMS tarafindan Israil icin üretilecekti. Fakat TKMS (TyseemKrupp Marine System) bu gemileri kendi insa edecegine komsu tersane GNYK'ya( GermanNaval Yards Kiel) devretmisti. GNYK'nin finansal darbogaz icinde oldugu bilinmekte.  Bu nedenle ayrica Alman Devletinden finansal yardim almis durumda. Kendisine is verilen tersane ise gemileri hatali olarak devretmis durumda.

Israil Savunma Bakanligi, geminin eksikliklerinin Israil'de giderilebilecegini belirterek gemiyi kabul etti. Bakanliga göre, gemide sadece bütün dümen mekanizmasinin tamamen degistirilmesi, elektirik aksamindaki arizalarinin giderilmesi, zamaninda yetismeyen bazi aksamlarin gemi Israil'e geldikten sonra yerlestirilmesi gerekmekte. Bunu da  Sub tersanenin yani GNYK'nin sececegi baska bir Sub tarafindan Israil'de gerceklecegini belirtmis.

Kisacasi verilen komisyonlar, rüsvetler ayyuka cikmadan geminin Almanya'dan bir an önce ayrilmasi arzulanmis.


https://news.walla.co.il/0fb0bd76-ab54-4357-8d0f-83617e1aa9e2

https://news.walla.co.il/item/3398511

Mesajı Paylaş

Search and rescue


dustdevil

Türkiye'de de benzer riskler artacak. F tipi bilgi sızdıran, bundan ayrı ihale bilgilerini ya da teknik tasarımları sızdıranlar vardı. Bunlara ideolojik, parasal ya da zorlama/şantaj gibi sebepler ile başka ülkeler yanında radikal gruplara silah ve cihaz üreten tipler eklenebilir. Mesajı Paylaş

anafor2016

Startup kültürü değil  ama Vestel iha sını üretim hakları ile birlikte S.A. sattı. Ek olarak Tulpar ve Arma zırhlı araçlarının da arapça versiyonları çıktı. Bence arge yapıp seri üretime aldığımız ürünlerin yurt dışına Know - How ile trasnfer edilmesi ile ilgili politikamız nedir? Bunun netleştirilmesi lazım. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter