Kaza-Kırım Haberleri

Başlatan Merkator, Nis 18, 2017, 11:09 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Bakım hatası olabilir bir teknisyenin kendince doğrusuna bakar iş. Mesajı Paylaş

Memocan

Malesef kaza yenilenen motorun test uçuşu sırasında olmuş. Test uçuşlarında neden 4 personel hep birlikte uçar? Mesajı Paylaş

murattekin

Samadıra'da motor yenileme yapılıyor muymuş? Güvercinlik yapmıyor muydu bu işi? Mesajı Paylaş
...

Kartalbey

Test 6 personelli. Diğer iki personel testin ilk aşamasından sonra havaalanına bırakılmış. Testin ikinci safhasına dört personel ile devam ediliyormuş. Mesajı Paylaş

saladin

Şehrin göbeğinde test uçuşu yapılmasi hiç mantıklı değil. Acil durumda nereye inecek bu helikopter? Mesajı Paylaş

Terra

. Kara Havacılık Komutanı'nın görev yeri değişti

İstanbul Çekmeköy'de 11 Şubat'ta yaşanan ve 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ardından 4'üncü Kara Havacılık Alay Komutanı başka bir birimde görevlendirildi.

Milli Savunma Bakanlığı, İstanbul Çekmeköy'de 11 Şubat'ta yaşanan ve 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili soruşturmanın sağlıklı yürüyebilmesi için 4'üncü Kara Havacılık Alay Komutanı'nı başka bir birimde görevlendirdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul'da yaşanan helikopter kazası ile ilgili olarak, olayın ardından son derece hızlı ve geniş kapsamlı başlatılan idari ve adli soruşturma sonuçlanmamışken, hiçbir gerekçeye dayanmayan asılsız birtakım iddiaların ortaya atılması çirkin ve inciticidir. Önceden de ifade edildiği üzere, yapılan incelemeler tamamlandığında sonuç kamuoyuyla paylaşılacaktır." bilgisi paylaşıldı.

http://m.defenceandtechnology.com/2019/02/14/4-kara-havacilik-komutaninin-gorev-yeri-degisti/
Mesajı Paylaş

Merkator

F-16 kendi mermisiyle kendini vurdu

Hollanda Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16 avcı uçağı Leeuwarden Hava Üssü'nde yapılan tatbikat sırasında ateş açması sonucu ciddi hasar aldı.

Nederlandse Omroep Stichting sitesinin aktardığına göre 21 Ocak'ta gerçekleşen tatbikat sırasında Hollanda Hava Kuvvetleri'ne ait iki F-16 uçağı, üzerlerindeki toplardan ateş açtı.

Uçaklardan bir tanesinin yaptığı atıştan zarar gördüğü belirtilen haberde, F-16'nın gövdesinin hasar aldığı, ayrıca mühimmat parçalarının da motorun içine girdiği kaydedildi.

Olayda yaralanan olmadığı aktarılan haberde, pilotun hasar gören uçağı yakınlardaki askeri poligonun alanına güçlükle indirmeyi başardığı vurgulandı.

Askeri müfettişler olayla ilgili iç soruşturma başlattı.

http://www.kokpit.aero/hollanda-f-16-ilginc-olay Mesajı Paylaş

nokta

F-35 Kayboldu

Japon Savunma Bakanlığı kaynakları, Hava Öz Savunma Kuvvetlerine ait (Air Self-Defence Force ) F35A savaş uçağının Japonya yerel saati ile sabah 7.30 civarında radardan kaybolduğunu açıkladı.

http://m.c4defence.com/Gundem/f35-kayboldu/8029/1
Mesajı Paylaş

kara mehmet

Zaten o uçağı bu amaç için yaptılar. Mesajı Paylaş
SAVAŞMA SEVİŞ

nokta

 Japon F-35'in Enkazı Bulundu

Japonya, bir gündür kayıp olan uçağa ait enkazın bulunduğunu açıkladı. Pilot ise hala kayıp.  Japonya Hava Öz Savunma Kuvvetlerine ait 79-8705 kuyruk numaralı uçak Mitsubishi Nihai montaj tesislerinde üretimi tamamlanan 13 uçaktan biriydi. Kaza sonrası tesislerde devam eden 14ncü uçağı teslim çalışmalarına ara verildi.  Japonya Mitsubishi üretimi F-4EJ Phantom II uçaklarının yerini alan 13 F-35A ile ilk filosunu Misawa'da geçen ay kurmuştu.

http://www.c4defence.com/Gundem/japon-f35in-enkazi-bulundu/8031/1 Mesajı Paylaş

nokta

F-35A Daha önce de Acil İniş Yapmış

Japonya Savunma Bakanlığı, Salı günü Japonya'nın kuzeyinde kırıma uğrayan F-35A savaş uçağının son iki yılda iki defa acil iniş yaptığını belirtti. Devlet Savunma Bakanı Kenji Harada, Perşembe günü Mecliste bir komitede yaptığı konuşmada söz konusu uçağın defa iki acil iniş yaptığını söyledi. Açıklamaya göre soğutma sistemlerinde yaşanan bir arıza nedeniyle uçuşa sona verilmiş ve uçağın en temel göstergelerinden pozisyon göstergesi arıza yapınca uçuş sonlandırılmış. Hava Öz Savunma Kuvvetleri, F35A jetlerini geçen yılın Ocak ayında Japonya'nın kuzeyindeki Aomori bölgesindeki Misawa üssünde kullanmaya başladı.

http://m.c4defence.com/Gundem/f35a-daha-once-de-acil-inis-yapmis/8051/1 Mesajı Paylaş

nokta

Malatya'da F-4E 2020 kazası... Pilotlar kurtuldu

Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda meydana gelen kazada 111. Filo'ya ait F-4E 2020 tipi savaş uçağında iniş sırasında arıza meydana geldi. İniş takımlarında oluşan arızanın ardından pilotlar fırlatma koltuğu ile uçağı terk etti.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

"Bir F-4 uçağımızın 31 Mayıs 2019 tarihinde Erhaç/Malatya üssüne inişi sırasında iniş takımında meydana gelen arıza nedeniyle uçakta hasar oluşmuştur. Uçaktan atlayarak kurtulan iki pilotumuzun sağlık durumları iyi olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır"

TEK F-4E 2020 FİLOSU

Türk Hava Kuvvetleri'nde 2016'da yapılan yeni organizasyon şeması ile Eskişehir'deki 111. Filo ile Malatya Erhaç'taki 171. Filolar birleştirilmişti. 111. Filo altında F-4E 2020'ler hem Eskişehir hem de Malatya'da görevlerini yapıyor. Modernize edilen ve yeni nesil atış sistemlerine sahip uçak, Terörle Mücadele başta olmak üzere operasyonların ağır yükünü uzun yıllardır başarıyla omuzluyor. F-4E 2020'ler ayrıca milli mühimmat testlerinde de kullanılıyor.

http://www.kokpit.aero/malatya-f4e-2020-kazasi Mesajı Paylaş

factoraptor

%90'lık reliable bölgeden çıkıp %10'luk sıkıntılı bölgeye gireli çok oldu bu uçaklar.. Mesajı Paylaş

murattekin

Zamana paralel olarak bu tür kazaların artacağından endişe ediyorum. İşin kötüsü alternatif bulup hizmet dışına çıkarmak gibi bir düşünce de yok. Alternatif te yok. Mesajı Paylaş
...

cemdogut

Uçaklar gövde ömürlerine göre hizmetten çıkarılmaya devam ediyor. Sıkıntı yaratacak uçaklar uçmuyor yani. Alternatif yok maalesef ama yok diye de arıza yapacak uçakta uçurulmuyor. Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter