Eurocopter Tiger Saldırı Helikopteri

Başlatan Merkator, Eyl 24, 2017, 08:19 ÖS

« önceki - sonraki »

HDS

Yine de; Şizofren olman takip edilmediğin anlamına gelmez.  ::) Mesajı Paylaş

hergeleci

Orasi kesin. Karsimizda hic bir sanslari yok bu konuda; ancak fotosop yaparlar iste. Mesajı Paylaş

anafor2016

İngiliz büyük elçinin Türkiye ye veda videosunu izleyin tavsiye ederim . Bu konuyu işlemiş Mesajı Paylaş

nokta

Bir Cıvata, Bir Rotor

Almanya, Airbus'ın yaptığı uyarı sonrası Tiger taarruz helikopterlerinin uçuşlarını durdurdu. Firma, ana rotorların bağlantı noktalarında kullanılan titanyum cıvataların beklenmedik şekilde mukavemet zafiyeti gösterebileceği ve uçuş esnasında kırılabileceği hususunda Alman Ordusu (Bundeswehr)'nu uyardı. Bu gelişme üzerine Bundeswehr komuta kademesi, söz konusu durumdan dolayı yaşanabilecek olası kaza ve kırımların önüne geçmek için uçuşları durdurma kararı aldı. Uçuşlara ara verme kararının ardından envanterde bulunan 53 helikopter incelemeye alındı.

Aynı cıvata sorunu, Almanya'nın envanterinde bulunan NH90 TTH ve EC135 helikopterlerinde de tespit edildi. Fakat söz konusu parçaların hayati önem taşıyan noktalarda yer almamasından ötürü bu helikopterler için uçuşları durdurma kararı alınmadı.

Mali'de 26 Temmuz 2017 tarihinde kırıma uğrayan Tiger helikopteri için hazırlanan kırım raporunda olayın, platformun bakım işlemlerini gerçekleştiren üç teknisyenin ana rotorun bakımları esnasında yaptıkları bir hatadan dolayı yaşandığı anlaşılmıştı. Firma, kırımın ardından tasarımsal veya yapısal bir sorun tespit edilmediğini ancak bakım personelinin benzer bir hatayı tekrarlamamaları için gerekli önlemlerin alındığını belirtmişti.

http://www.c4defence.com/Gundem/bir-civata-bir-rotor/8485/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter