ABD'nin Yeni Nesil Taarruz ve Keşif Helikopteri Projesi

Başlatan nokta, Nis 17, 2019, 02:40 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

ABD Ordusu için Alternatif Taarruz  Keşif Helikopteri

AVX Aircraft ve L3 Technologies firmaları bir araya gelerek ABD Ordusu'nun Geleceğin Taarruz - Keşif Helikopteri için tasarladıkları prototipi tanıttı.

Helikopter, tek motorlu, Eş eksenli (ko-aksial) döner kanat, sabit kanat  ve helikopterin süratini arttıracak olan iki itici pervaneden oluşuyor.  Sabit kanat, yüksek hızlı uçuş sırasında döner pervaneye binen yükün yarısını yükleniyor.

Eş eksenli tasarım Sikorsky'nin S-97 Raider prototipi ile benzerlikler taşıyor. AVX Aircraft operasyon şefi Kendall Goodman, Sikorsky'den farklı olarak tasarladıkları helikopterin konvansiyonel ve daha hafif bir rotor sistemine sahip olmasını örnek gösterdi. Bu özellik platformun güç aktarma organlarına daha az yük binmesini ve titreşimin daha az olmasını sağlıyor. Platform bu sayede daha da hafiflerken motorun kaldırma gücü de artmış oluyor.  Güç aktarma organlarının yeni tasarımı kabinde daha fazla alanın açılmasını sağlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/abd-ordusu-icin-alternatif-taarruz--kesif-helikopteri/8064/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter