Leopard-2 Tank Modernizasyon Projeleri

Başlatan ocay, Eki 06, 2015, 05:14 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

anafor2016

Leopard NG modernizasyonu seri üretime başlıyor mu?  Yoksa sadece zırh iyileştirmesi mi? Mesajı Paylaş

eternal77

%% yerli muhabbeti bitmiştir umarım. Mesajı Paylaş

ocay

http://www.defensenews.com/articles/turkey-launches-500-million-tank-upgrade-contest

120 M60T modernizaayonu
40 Leopard-2A4
40 M60A3

Modernizasyonu için ihale açılmış. Muhtemelen birden fazla şirkete paylaştıracaklar bu işi.

Eminim opsiyonları da var bu işin.

İlave 30+ M60T; 250+ Leopard2A4 ve 500+ M60A3 lüzum halinde opsiyonumuz var.

Aktif Koruma Sistemi hazır alım olacağı kesin. AKKOR'u ha desen üretsen ASELSAN 3-4 seneden önce teslim edemez.

Bir gerçek var ki savaşta olan bir ülkenin çok hızlı çözümlere ihtiyacı var. Mesajı Paylaş

orko_8

Aktif koruma sisteminde çok fazla alternatif yok malesef. İsrail'in kapısını çalabiliriz gibi geliyor bana. Mesajı Paylaş

Topgun

Bana sayılar çok tutarsız geldi? Sadece 40 adet Leo2A4 ve yine 40 adet eski M60A3 niye?

Şu an yapılacak en akıllı iş; Envanterdeki tüm Leo2A4'lerimizi (sadece 40 adedi değil)(ki bunlar aynen ALTAY'ın sahip olduğu gibi 1500bg MTU motor ve RENK transmisyona sahipler) Rheinmetal orjinal A7 upgrade kiti ile donatmak olacaktır.
M60T'lerimiz için İSRAİL elinde mevcut daha yetkin ne ilave donatı varsa (TROPHY gibi) onunda acilen direkt alım olarak tedarik edilerek, sahrada tatbik edilmesi gereklidir. Eski M60A3'ler anca bunlardan sonra gelir ki ihtiyaç olduğu kadarına, yerel imkanlarla M60T benzeri modernizasyonuna gidilmelidir.

Bütün bu iki ayağın bir pabuca sokularak hazır alımlar ile en acilinden modernizasyon sağlanması rezilliğinin tek sorumlusu yetkili ama basiretsiz, öngörüsüz sıralı sivil/asker idarecilerdir. >:( Mesajı Paylaş

murattekin

Sayin Topgun, acil ihtiyaç anlaminda bir modernizasyon programına benziyor bu iş.
Sizin dediğiniz en az 2-3 yil sürebilecek bir calışma. 40 Leo rakamina bende takıldım ama duruma göre sayı artabilir. Mesajı Paylaş
...

dum

Bölgede görevli tanklar bunlar galiba.. ilk paket olarak acilen bunlara el atılacaktır. Sonrası sonra. Mesajı Paylaş

Çınar Çakmak

Şub 02, 2017, 10:00 ÖÖ Last Edit: Şub 02, 2017, 10:05 ÖÖ by Çınar Çakmak
May 11, 2016, 

http://sadfor.savtera.org/index.php?topic=146.msg10662#msg10662

"M60T modernizasyon projesi

Sayın Dum aşağıdaki mesajda modernize edilmeyen kalan M60'lar için USMC ERA uygulamasını önermiş.

Genel kanı kalanların da mod edilmesi yönünde. Malumunuz Altay'lar envantere girse bile M-60'lar kullanılmaya devam edecek. USMC moduna benzer şekilde Mod edilmeyen M-60 A1 ve A3'lere M-60T modunun sadece zırhını mod etmeyi öneriyorum. Başka bir masraf açmamak kaydıyla sadece yerli zırh ilavesi hususunu konunun uzmanı ilgili mercilere nacizane saygılarımla iletmek isterim. Hatta zırh kurulumu, ekipler tarafından birliklerin bulundukları yerde yapılabilecek şekilde dizayn da düşünülebilir."

http://www.trmilitary.com/viewtopic.php?p=230512#p230512
DUM: "Önerim, USMC tarafından da uygulanan basit ve uygulaması kısa zamanda yapılabilecek ERA takılmasıdır. MKE veya roketsan tarafından m-60-t projesi dahilinde edinilen bilgilerle , dikdörtgen formda hazırlanacak ERA plakaları, askeri fabrika seyyar ekipleri tarafından arazideki birlikler gezilerek kolayca tanklarımıza uygulanabilir. Bu zırh kiti kapsamında tankların palet ve kulelerinin yan ve arkalarına kafes zırhlar da takılabilir. bu yenileme ile m-60-a3 tanklarımız envanter dışına çıkıncaya kadarli süreçte maksimum beka , minumum zayiat ile görevlerini şüpheye yer bırakmadan yerine getireceklerdir."

Mesajı Paylaş
Turkish Navy Shipbucket
http://turkishnavyshipbucket.blogspot.com/
Savunma ve Stratejik Analizler
http://rewreward.blogspot.com/

HARZEMŞAH

Şub 02, 2017, 11:52 ÖÖ Last Edit: Şub 02, 2017, 11:56 ÖÖ by HARZEMŞAH
Son MGK/mini SSİK de alınan acil ihtiyaç kaleminden tank modernizasyon kararı birden fazla tank tipini içeriyor. Ama her tank tipi için düşünülen modernizasyon farklı farklı içeriklerde. Başka bir deyişle her tank modeli için farklı modernizasyon paketleri öngörülüyor.

Ayrıca bahsi geçen bu modernizasyon paketi Leo2NG değil.

Yıllardır ilave M-60T ve Leo2NG modernizasyon projelerini uygulamaya sokmayarak arşive kaldıranlar şimdi hapisteler. Ama şimdiki karar vericileri de, yaptıkları Afrika seyahatlerinde çeçe sineği sokmuş olmalı. Malum derin bir uyku içindeler. Umarız bir an önce uyanıp Altay projesinde karar verirler. Zira eğer eş-dost-akraba-yakın-sempatizan bazı girişimcilerin hazır hale gelmeleri için bu altın değerindeki zamanı boşa harcıyorlarsa yazık olur bu ülkenin boşu boşuna canını veren evlatlarına...  Mesajı Paylaş

HDS

Dediğime kendim de pek inanmıyorum ama; Bir ihtimal son dersler ışığında Altay bir tur daha gözden geçirilmeye alınmış olabilir.

Hocam, bu işlerin karar vericileri hakikaten şimdi hapiste mi? Mesajı Paylaş

Havuc99

Altay ile sözleşme imzalansa muhtemelen bu modernizasyon paketinden önce envantere girmeye başlar.
Ssm müsteşarı enson tv deki konuşmasında testler tamamlandıktan sonra bir an önce karar verilecek demişti. Onu dinledikten sonra projenin otokara verileceğini kanısı oluştu.
Şimdi bu modernizasyon kararından sonrada projenin Bmc ye gideceğini düşünüyorum.
Anlaşılan  bu pilav daha çok su kaldırır. Mesajı Paylaş

HDS

Bir de araya askeri fabrika dedikodusu karıştı.  :) Mesajı Paylaş

Havuc99

Sayın Hds aman incelemesinler dağınık kalsın.  Proje Ankaya dönmesin. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

@HDS

"Hocam, bu işlerin karar vericileri hakikaten şimdi hapiste mi?"

En azından asker tarafının bir kısmı üstadım. Nazik olmaya çalışıyordum... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter