Leopard-2 Tank Modernizasyon Projeleri

Başlatan ocay, Eki 06, 2015, 05:14 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ocay

Eki 06, 2015, 05:14 ÖS Last Edit: Eki 06, 2015, 05:33 ÖS by HARZEMŞAH
Polonya 142 Leopard-2A4 modernizasyonu için Krauss-Maffei Wegmann, Rheinmetall ve ASELSAN çözümleri yarışma halinde. Yakından izlemek gerekiyor bu ihaleyi.

http://www.armyrecognition.com/october_2015_global_defense_security_news_uk/poland_to_upgrade_its_leopard_2_tanks_40610152.html

Zırh çözümünü yerel olarak Roketsan'dan ya da yabancı bir ortak (muhtemelen Ruag) ile sağlayabilir ASELSAN Mesajı Paylaş

MANOWAR

Aselsan bu ihaleyi Leo2A4'ün orijinal üreticisi KMW ile A4 modernizasyonu konusunda en çok kafa yormuş ve pazarlama şansı bulabilmiş firma olan Rheinmetall'ın önünde alabilirse gerçekten anlamlı bir başarı olacaktır. Burada Aselsan'ın fiyat/performans avantajıyla öne çıkması gerekecektir. Umarım Aselsan ürünleri hep şikayet edildiği gibi muadillerine göre pahalı değildir.

Söz konusu olası başarı sadece diğer A4 modernizasyonlarında değil belki de olası T72 modernizasyonlarında da önemli bir referans olup sadece Alman firmalarının değil İsrail firmalarının da korkulu rüyası haline gelinebilir.

Kara Sistemleri Sektörü açısından Avrupa pazarına girmenin kendi geleceği açısından hayati olduğuna inanıyorum. Mesajı Paylaş

malpsoy

Tuğra

Şub 24, 2016, 09:37 ÖÖ Last Edit: Şub 24, 2016, 09:39 ÖÖ by Tuğra
Bu ihaleyi Almanlar almış

http://www.armyrecognition.com/february_2016_global_defense_security_news_industry/poland_awards_rheinmetall_$240_million_contract_to_upgrade_128_leopard_2_main_battle_tanks_52302162.html Mesajı Paylaş

saladin

Bu konuda Harzemsah donen oyunlardan bahsetmis, ve Turkiye icinde Almanlara guvenin kalmadigini soylemisti. Hatta bu yuzden bundan sonra cok gerekmedikce Almanlardan bir sey alinmayacagini belirtmisti. Mesajı Paylaş

putty

Adamların bahçesinden erik araklamaya kalkarsak ağaç benim arsa benim der tabi. Leopar 2 nin modernizasyonundan ekmeği o yemeyecek de biz mi yiyeceğiz adalet mi bu. Tank onun tankı. Elbette modernizasyondan ekmek yeme hakkına sadece o sahip değil ama buna hakkı olduğuna inanma hakkı var adamların. Üstelik ola ki birde yarışı kazandıysak adamların kapısını çalıp bize yardım et diyeceksek iyice saçmalık. Mesajı Paylaş

akkor

Eki 26, 2016, 11:16 ÖS Last Edit: Eki 27, 2016, 01:56 ÖÖ by Yönetim
m 60 tankı nın  300 adeti leo lardan ise 100 adedi modernize ediliyor düşünceleriniz nelerdir. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Sayın Akkor, bu haberin kaynağı nedir? Mesajı Paylaş

petibor

Eki 27, 2016, 08:41 ÖÖ Last Edit: Eki 27, 2016, 08:46 ÖÖ by petibor
Altay kuleli M60 ve Leo2 yapabilirmiyiz acaba
M1 kuleli M60 modernizasyon paketi var biliyorsunuz onun gibi
M1 ile M60 ın kule bağlantı kısmı çapı aynı olduğu için bu modernizasyon olabiliyordu belki öbür tanklar içinde standarttır veya halledilebilir
Kuleleri yeniden donatacağımıza helede silah da değiştirmeye niyet edecek ise bu çok pratik olabilir üretim tasarım ve eğitim açısından
L55 ağır kaçacak ise L44 namlulu ALTAY kuleside olabilir.
Leo 2 için pek aklıma yatmıyor ALTAY kulesi zaten iyi bir namlusu ve kulesi var bir sürüde çok iyi modernizasyon paketleri var daha basit bir modernizasyon onda iş görür ama M60 için namlu değişeceğine göre düşünülebilir.

Resimdeki M1 kuleli M60 mesela
Mesajı Paylaş

akkor

https://www.youtube.com/watch?v=OmI0nCXPyjo Raytheon modernize ettiği  m 60 tankı bunun gibi olursa süper olur. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Raytheon'un modernizasyonunda zırh geliştirmesi yokmu, benmi göremedim ? Mesajı Paylaş

Destiny

M60'ların üzerine çok düşülmemeli zaten miladını doldurmuş olması gereken tanklar en önemli zafiyet olarak ERA ve Slat armor takviyesi şahsi kanaatimce yeterlidir.

Leo 2'ler bizim için daha bir iki on yıl daha kullanıcağımız bir tank hatta ileride versinler deniz piyadelerine, Aselsanın NG önerisinin zırh paketini yurt içi destekli firmaya yeniden yaptırarak milli olabilecek bir modenize çok isabetli olur. NG Akkor kullanımınada açık bir modernizasyon. Mesajı Paylaş

Lotus

Eki 27, 2016, 03:38 ÖS Last Edit: Eki 27, 2016, 03:54 ÖS by Lotus
http://www.standartbio.com/pdf/M60_Tank_Modernization.pdf

Raytheon'un yayınladığı video ile tam olarak aynı değil. Bazı farklılıklar var.

Edit: Hatta SLEP de değil. Bu firma ile çalışılmış sanırım. Mesajı Paylaş

Destiny

Bence beka kabiliyeti açısından yetersiz gördüm. Kuleye era plakası şart üzerinede slat giydirilse yeterlidir. M60A3 TTS,ler optik iyileştirme veya lensleri yenilense yeterlidir. PDF'deki kuleye karşıdan ve yandan kornet, metis, tow filan karşılayabilecel konumda olduğunu hiç sanmıyorum. M60'ların sorunu beka... belki ERA'lara paralel hp/ton değerleri kabul edilemez seviyelere düşerse güç grubu yükseltmeside olabilir ötesi olmamalı. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter