Milden Milli Denizaltı Projesi

Başlatan 7Skies, Eki 06, 2015, 04:48 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

MeACuLpA

Neden hep LiIon pil de israr ediliyor? Mesela Aluminum Air tarzi bir pil olsa? Recharging ile ugrasmak yerine tak-cikar bataryali olsa? Mesajı Paylaş

sadalone

Reis sınıfında toplam 240kw batarya varmış yani sadece 3 tesla aracı bataryası kadar.Az değil mi?Bütün bu tantana bunun için mi..

Türkiye'de batarya üretimi olacaktır zaten en son Panasonic ve Toyota ortak bir batarya fabrikası kuracaklardı.

Türkiye yavaş yavaş Avrupa'nin otomotiv üssü olmaya doğru gidiyor, otomotivdede elektriğe/hibrit dönüşüm arttıkça diğer firmalarda Turkiyede batarya yatirimi yapmaya başlayacaktır.Ama batarya üretimi hangi aşamadan itibaren yapılır onu bilmem.

Mesajı Paylaş

yasharP

Sayın Anafor2016, çok güzel bir paylaşım. Buradaki soruların çoğunluğunun cevabını vermiş makale.

Sayın meACulpA, Alüminyum air çok yeni bir teknoloji. Ama büyük potansiyeli var. İngilizler yatırıma başlamışlar bile. Bence de gelecek dönemin bataryası. Yeterki emniyet ve yüksek verimliliği pozitif olsun.

Her bataryanın artısı eksisi var.  Denizlerimizin derinliği, düşmanlarımızın kim olduğu ve konumu, denizaltılarımızdan bu durumda beklentilerimiz, hangi bataryanın Kullanım şeklimize en uygunu olduğuna karar verdirir.
Japon'lar Soryu da "dizel + lito" yu seçmişler. Avustralya için verdikleri teklif farklı. Çünkü onların kullanım şekli ve denizi farklı.
Bizim denizlerimiz derin. Ege Ada dolu. Karadeniz ise ayrı bir durum. Ona göre seçim yapmamız lazım. Mesajı Paylaş

Terra

ASELSAN MİLDEN için göreve hazır

ASELSAN Türkiye'nin ilk milli denizaltısı için mevcut çözümlerini geliştirme ve yeni yetenekler oluşturma yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye'nin ilk Milli Denizaltısını yerli imkânlar ile inşa etmek maksadıyla Tuğamiral Mehmet Sarı başkanlığında Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü ve MİLDEN Dizayn Proje Ofisi yetkililerinden oluşan heyet ASELSAN'ı ziyaret etti.

MİLDEN projesinin önemi ve ASELSAN'ın olası katkılarının görüşüldüğü toplantıda, heyete denizaltı donatımına ilişkin mevcut yeteneklerin yanısıra MİLDEN özelinde yürütülen çalışmalar arz edildi.

ASELSAN'ın bu önemli projede azami millileştirme hedefiyle uyumlu olarak optik, akustik ve elektromanyetik tüm sensör ihtiyaçlarını karşılayacak çözümlerine ilaveten uydu dahil entegre muhabere sistemleri, seyir sistemleri, öz savunma sistemleri ve ana tahrik sistemlerini içeren geniş bir milli donatım çözümü yetkililere sunuldu.

Türkiye'nin lider savunma sanayi şirketi ASELSAN'ın bulunduğu konumun yüklediği sorumluluğa uygun şekilde MİLDEN tasarım sürecinde her türlü desteği vermeye hazır olduğu ifade edildi.

Heyete ASELSAN'ın denizaltı donatım yetenekleri ve ürünleri yerinde gösterilerek bilgi verildi.

http://defenceandtechnology.com/aselsan-milden-icin-goreve-hazir/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter