Milden Milli Denizaltı Projesi

Başlatan 7Skies, Eki 06, 2015, 04:48 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

MeACuLpA

Neden hep LiIon pil de israr ediliyor? Mesela Aluminum Air tarzi bir pil olsa? Recharging ile ugrasmak yerine tak-cikar bataryali olsa? Mesajı Paylaş

sadalone

Reis sınıfında toplam 240kw batarya varmış yani sadece 3 tesla aracı bataryası kadar.Az değil mi?Bütün bu tantana bunun için mi..

Türkiye'de batarya üretimi olacaktır zaten en son Panasonic ve Toyota ortak bir batarya fabrikası kuracaklardı.

Türkiye yavaş yavaş Avrupa'nin otomotiv üssü olmaya doğru gidiyor, otomotivdede elektriğe/hibrit dönüşüm arttıkça diğer firmalarda Turkiyede batarya yatirimi yapmaya başlayacaktır.Ama batarya üretimi hangi aşamadan itibaren yapılır onu bilmem.

Mesajı Paylaş

yasharP

Sayın Anafor2016, çok güzel bir paylaşım. Buradaki soruların çoğunluğunun cevabını vermiş makale.

Sayın meACulpA, Alüminyum air çok yeni bir teknoloji. Ama büyük potansiyeli var. İngilizler yatırıma başlamışlar bile. Bence de gelecek dönemin bataryası. Yeterki emniyet ve yüksek verimliliği pozitif olsun.

Her bataryanın artısı eksisi var.  Denizlerimizin derinliği, düşmanlarımızın kim olduğu ve konumu, denizaltılarımızdan bu durumda beklentilerimiz, hangi bataryanın Kullanım şeklimize en uygunu olduğuna karar verdirir.
Japon'lar Soryu da "dizel + lito" yu seçmişler. Avustralya için verdikleri teklif farklı. Çünkü onların kullanım şekli ve denizi farklı.
Bizim denizlerimiz derin. Ege Ada dolu. Karadeniz ise ayrı bir durum. Ona göre seçim yapmamız lazım. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter