Embraer KC-390

Başlatan Merkator, Nis 11, 2017, 07:33 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

İlk Teslimat 2018'de

Brezilya Hava Kuvvetleri, Embraer'in tasarlayıp ürettiği KC-390 askeri nakliye uçaklarının ilkini 2018 yılında teslim alacak. Brezilya, çift jet motorlu KC-390'lardan toplamda 28 adet tedarik edecek. Uçağın envantere girişi ise 2019 yılı içinde planlanıyor.

80 asker veya 64 tam teçhizatlı paraşütçü komando taşıyabiliyen uçağın 26 ton yük taşıma kapasitesi mevcut. Firma, uçak için 1,5 milyar Dolar yıllık ihracat hedefi koyduklarını belirtti.

http://www.c4defence.com/Gundem/ilk-teslimat-2018-de/4158/1 Mesajı Paylaş

canıtez

KC-290 Dünya Turunu Tamamladı
Brezilyalı uçak üreticisi Embraer'in çok amaçlı askeri nakliye ve tanker uçağı KC-390, 40 gün boyunca dünyanın değişik ülkelerine tanıtım turuna çıktı, 97 bin743 km uçtu.

Avrupa, Afrika, Asya ve Okyanusya'da 19 ülkeye uğrayan KC-390, potansiyel operatörlerin temsilcileri ile gerçekleştirilen çeşitli gösteri uçuşları da dahil olmak üzere toplam 130 saat havada kaldı. Gösteriler sırasında, uçak, paraşüt atlayışları gibi simüle edilmiş çalışma koşullarında, yüksek sıcaklık,  yüksek ve düşük irtifalarda test edildi.

Sao Paulo eyaletindeki Gaviao Peixoto tesislerinden ayrılan uçağın ilk durağı İsveç olmuş, buradan Le Bourget Havalimanı'nda gerçekleştirilen Paris Airshow'a katılmıştı. Tanker uçağı, Brezilya'ya dönmeden önce birçok ülkede gösteri uçuşları yaptı.

Embraer Savunma ve Güvenlik Müdürü Jackson Schneider, KC-390 ile uçma şansı bulan herkesin, uçağın operasyonel yeteneklerine ve yeni nesil teknolojileri içeren gelişmiş tasarımına övgüde bulunduğunu kaydetti.

KC-390, arama kurtarma görevleri, havadan yangın söndürme faaliyetlerini desteklemenin yanı sıra kargo, birlik veya paraşütçü nakletmesi, havadan yakıt ikmali gibi çeşitli misyonları yerine getirme kapasitesine sahip.

Embraer'den yapılan açıklamada, KC-390'nın test sürecinin son derece tatmin edici bir şekilde ilerlediği, uçağın tüm gereksinimleri karşıladığı, tüm performans ve yetkinlik hedeflerini doğruladığı belirtildi. Uçağın teslimatlarına 2018'in ilk yarısında başlanılması planlanıyor

.http://www.kokpit.aero/embraer-kc-390-dunya-turu Mesajı Paylaş

Merkator

Test uçuşunda KC-390 anormal duruma girdi

Brezilyalı imalatçı Embraer'in KC-390 askeri nakliye uçağı, test uçuşlarında anormal duruma girdi. Uçağın 12 Ekim'de yaptığı test sortisini 'Flightradar 24' programından takip eden meraklıların incelemesi ile ortaya çıkan olayın ardından imalatçı açıklama yaptı.

Embraer, uçağın test uçuşunda olduğunu doğrularken 'Yüksek irtifa stall (süratsiz kalma) testleri sırasında pilotlarımız uçağı anormal duruma sokarak kurtarma manevrası yaptı. Beklenenden fazla irtifa kaybedilmesi üzerine test uçuşu sonlandırıldı. KC-390 emniyetle kalkış yaptığı Gavião Peixoto Meydanı'na indi' açıklamasını kamuoyu ile paylaştı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı açıklandı.

TESLİMATLAR 2018'DE

Halen Embraer iki adet test uçağı ile sertifikasyon çalışmalarını sürdürüyor. Teslimatın önümüzdeki yıl içinde başlaması planlanıyor. Uçağın ilk müşterisi Brezilya Hava Kuvvetleri.

MENZİLİ 6 BİN 39 KİLOMETRE

Çift jet motorlu uçak, Embraer tarafından tasarlandı. Standart 13,3 ton, maksimum da 23,6 ton yük taşıyabilen uçak, saatte 850 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Maksimum menzili 6 bin 39 kilometre olan uçak, kargo bölümünde 80 tam teçhizatlı paraşütçü komanda taşıyabiliyor.

http://www.kokpit.aero/test-ucusunda-anormal-duruma-girdi Mesajı Paylaş

nokta

KC-390 Prototipi Yeniden Havada

Embraer'in geçtiğimiz Ekim ayında yapılan bir test uçuşu sırasında beklenmedik irtifa kaybından dolayı birkaç ay boyunca uçuşlarına ara verilen KC-390 prototipi 2 Mart'ta uçuşlarına tekrar başladı.

İlk KC-390'ın bu yılın sonlarında Brezilya Hava Kuvvetleri hizmetine girmesi bekleniyor. Platform, kargo ve asker nakliyesi, havada yakıt ikmali ve arama kurtarma görevlerinde kullanılmak üzere tasarlandı.

http://www.c4defence.com/Gundem/kc390-prototipi-yeniden-havada/5845/1 Mesajı Paylaş

putty

Keşke bizde buna benzer ilk geniş gövdeli turbofan motorlu uçağımızı C130 ların yerine bahanesi ile geliştirsek. Yolcu uçağına da bir tık uzakta olurduk. Sanki böyle bir uçağı tasarlamak yol haritamızın olmazsa olmazı gibi geliyor bana ve bir yerde start alacak gibime geliyor. Mesajı Paylaş

nokta

Brezilya'nın İlk KC-390'ı Bu Yıl Teslim Edilecek

Brezilya Hava Kuvvetleri, bu yılın ikinci yarısında ilk Embraer KC-390 askeri nakliye uçağını teslim almaya hazırlanıyor. Uçak teslim edilmeden önce, ülkenin çeşitli bölgelerinde havada yakıt ikmali, kargo yükleme ve indirme testleri ile öz savunma sistem testleri gerçekleştirilecek.

KC-390, ilk uçuşunu 2015 yılında gerçekleştirdi ve Brezilya Hava Kuvvetleri'nin C-130 Helcules uçaklarının yerini alacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/brezilya-nin-ilk-kc390-i-bu-yil-teslim-edilecek/6008/1 Mesajı Paylaş

nokta

KC-390 Testleri İlerliyor

Brezilyalı Embraer firması , KC-390 nakliye uçağının testleri hususunda yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, uçağın yeni bir test safhasını daha tamamladığı bildirildi.

Brasilia'da konuşlu Hava Üssü'nde gerçekleştirilen denemelerde, uçağın tahliye kapakları ile ön ve arka kapılar üzerinden birlik boşaltma ve acil tahliye senaryoları test edildi. Firmadan yapılan açıklamada, denemelerin Brezilya Hava Kuvvetleri için tam operasyonel kabiliyetin sağlanması amacıyla gerçekleştirildiği bildirildi. Önemli bir safhanın daha geride kaldığı belirtilirken, uçağın gerekli tüm uçuş ve emniyet standartlarını sağladığı bilgisi de açıklamada yer aldı.

İlk uçuşunu 2015 yılında gerçekleştiren platform, nakliye görevlerinin yanı sıra tanker uçak olarak da hizmet verebiliyor. 80 ton azami kalkış ağırlığına sahip olan KC-390, 23 ton faydalı yük taşıyabiliyor ve uygun konfigürasyonda 6 bin 130 kilometre menzile erişebiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kc390-testleri-ilerliyor/7449/1 Mesajı Paylaş

canıtez

EMBRAER-BOEING ORTAKLIĞI ATAKTA

Boeing ve Embraer, ortaklığın üretimi olan askeri nakliye uçağı KC-390'ın satışı için 5 ülkeyle görüşüyor

Boeing ve Embraer, yedi yıl önce Brezilya askeri uçağının geliştirilerek satışı için bir işbirliği anlaşması yapmıştı. Boeing Global Servis Satış ve Pazarlama Direktörü Mark Bellew, KC-390 askeri nakliye uçağının satışı için 5 ülkeyle pazarlık aşamasında olduklarını, ayrıca başka ülkelerin de uçakla ilgilenerek bilgi istediklerini belirtti.

C-130 Herkül'ün yerine geçmesi için tasarlanan Embraer KC-390, iki jet motorlu orta ölçekli bir nakliye uçağı projesi… Uçak, bu yıl Brezilya Hava Kuvvetlerine 28 adet teslim edilecek.

http://m.airkule.com/haber/EMBRAER-BOEING-ORTAKLIGI-ATAKTA/32615


Mesajı Paylaş

nokta

KC-390 Gün Sayıyor

Brezilya Hava Kuvvetleri, (Forças Armadas Brasileiras /FAB), seri üretim sözleşmesinin ardından yerli imkânlarla üretilen ilk askeri nakliye uçağını teslim almak için gün sayıyor.

Brezilya'da üretilen en büyük askeri nakliye uçağı olma özelliği taşıyan KC-390'nın Haziran 2019'da Brezilya Hava Kuvvetleri'ne teslim edilmesi bekleniyor. Bu uçağa ilişkin 28 uçaklık sözleşme 2014 yılında imzalanmıştı.

Brezilya'da düzenlenen LAAD Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda basının karşısına çıkan KC-390 program direktörü Walter Pinto Junior, uçağın önemli bir dönüm noktasını geçmek üzere olduğunu belirterek bu gelişmeyi kutladıklarını belirtti.

Birinci Asker Ulaştırma Grubu (1st Troop Transport Group /1st GTT) Anápolis'deki Ala 2 hava üssünde 2018 yılında kuruldu. Göreve başlayacak uçakları ilk olarak bu birim teslim alacak.

Muharip Uçak Programı Koordinasyon Komitesi (Coordinating Committee of the Combat Aircraft Program/ COPAC) Başkanı Tuğgeneral Marcio Bruno Bonotto ise KC-390'de gerçekleşen son gelişmeleri anlattı. Tuğgeneral Bruno, "Uçağı teslim almak üzere Ala 2'deki başlangıç hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Bu çerçevede bir komisyon ilk uçağın teslim alınmasını analiz ederken bakım ve pilot eğitimlerini de tamamlıyoruz. Test süreci 2020 yılına, uçak, FAB'ın talep ettiği yeteneklere ulaşıncaya kadar devam edecek" dedi.

2018'de, Ulusal Sivil Havacılık Ajansı'ndan (Agência Nacional de Aviação Civil /ANAC) uçuş iznini alan KC-390, 2019 yılında kargo yükleme, taarruz inişi ve havada yakıt ikmali gibi çeşitli görevler için testlerden geçti.

http://www.c4defence.com/Gundem/kc390-gun-sayiyor/8012/1 Mesajı Paylaş

nokta

KC-390 Testlerine ABD Vizesi

ABD Kara Kuvvetleri, Brezilya Hava Kuvvetleri ve ülkede faaliyet gösteren Embraer ile savunma sanayi alanında işbirliğini açıkladı. Bu kapsamda, Embraer üretimi KC-390 askeri nakliye uçağının kritik uçuş denemeleri Yuma Test Alanı'nda gerçekleştirilecek.

Yuma Test Alanı (Yuma Proving Ground)'nda icra edilecek test faaliyetleri için Brezilya'dan 70 kişilik bir heyet hâlihazırda görev yapıyor. Uçağın sertifikasyon denemeleri kapsamında farklı senaryolarda birtakım atma/atlama ve uçuş denemeleri icra edilecek. KC-390 için kritik olarak nitelendirilen bu sertifikasyon testlerinin tamamlanmasıyla birlikte uçak, görev almak için tam manasıyla hazır olacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/kc390-testlerine-abd-vizesi/8235/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter