Kıbrıs Sorunu

Başlatan Atılgan, Nis 07, 2017, 02:31 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

anafor2016

https://www.express.co.uk/news/politics/1427534/North-cyprus-officially-recognised-brexit-britain

Britain urged to use Brexit freedoms to recognise North Cyprus as a sovereign country
BRITAIN can help deliver "an historic opportunity" to bring a peaceful settlement to the political crisis which has divided the island of Cyprus for almost six decades in talks in Geneva next week. Mesajı Paylaş

commandos

Önümüzdeki hafta Cenevre görüşmelerinin sonucuna göre hareket edileceği belirtiliyor. Bakalım daha ne sürprizler göreceğiz. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

putty

Başkan KKTC hakkında önemli açıklama yapacakmış. Bence ilhak edeceğimizi açıklamalıyız artık. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Büyük ihtimal tanınma ile alakalıdır...Azerbaycan KKTC'ni tanıyacak olabilir diye tahmin ediyorum. Mesajı Paylaş

putty

KKTC çok zorlama bir şeydir tarihi dayanağı yoktur Kıbrıs Türkleri Anadolu Türkleridir Osmanlı yerleştirmiştir yakın zamanda. Kıbrıs ın Türk kimliği kazanılmış topraktır başka bir şey değildir. Bu yüzden oradaki Türk realitesini kabul ettirmenin tek mantıklı yolu ilhaktır. Osmanlının ele geçirdiği bir toprakta bağımsız bir devletcik ne alaka Britanyamıyız biz Amarika Avustralya Yeni zellanda diye kazanılmış topraklarda devletler kurulacak. Biz oraları kendimiz için aldık bağımsız olsunlar devlet olsunlar diye değil. Hani kendileri bağımsız olsa onuda anlarız isyan ettiler bağımsız oldular deriz ama biz orayı 74 de tekrar ele geçirdik askerimizle yani her türlü ahlaki zeminde orası ilhak edilmelidir. Dünya tanısın diyoruz tanımıyorlar çünkü tanıncak gibi bir hali yok tarihi dayanağı zayıf. Mesajı Paylaş

putty

Külliye yapacakmışız şaştım kaldım bu müjdeye. Bence sonradan açıklamaktan vaz geçtiler yerine bunu dediler Mesajı Paylaş

BuLuT__

Bu konuda senlen aynı fikirdeyim.
Ya bir pazarlık yapıldı açıklamadan vazgeçildi yada tanınmayla ilgili güvendikleri devletler sonradan su koyverdi. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter