İsrail'in Sa'ar Korvetleri

Başlatan Merkator, Nis 04, 2017, 10:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

Nis 04, 2017, 10:58 ÖÖ Last Edit: Ağu 18, 2019, 04:38 ÖS by Merkator
Sa'ar-6 Korvetine Tek 'Iron Dome' Yetmedi

İsrail Donanması, yeni Sa'ar-6 korvetlerini başlangıçta planlandığından iki kat daha fazla Iron Dome hava savunma sistemi ile donatmaya karar verdi. YÜksek rütbeli bir deniz subayı, artan Lübnan merkezli Hizbullah tehdidi karşısında kuvvetin Sa'ar-6'ya ilave Iron Dome rampası eklediğini ve her geminin iki Iron Dome rampası ile silahlandırılacağını söyledi. Tek bir flançerden 20 kadar Tamir füze fırlatılabildiğini de sözlerine ekledi.

İsrail, ilk Sa'ar 6'yı en geç 2020'nin başlarında teslim alacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/tek--iron-dome--yetmedi/4125/1 Mesajı Paylaş

nokta

İsrail Korvet Modernizasyonuna Devam Ediyor

İsrail Donanması ALPHA radarını üç Saar-5 korvetinden birine entegre etti. Yeni IAI-Elta ELM-2258 Gelişmiş Hafif Fazlı Array (ALPHA) radarı, tehditleri tespit etmek ve izlemek ve silah sistemleri için rehberlik sağlamak üzere S bandında çalışan çok fonksiyonlu aktif elektronik taramalı dizi (AESA) radarıdır. Jane's yayın organına göre durum, çok uluslu "Mighty Waves" tatbikatında ortaya çıktı.

ELM-2248 MF-Star Radarı Lahav Korvetine entegre edildi ve şu anda Almanya'da yapım aşamasında olan yeni Saar 6 gemilerine takılacak sistemler için test sahası olarak kullanıldı. Saar 5 sınıfı Hanit ve Eilat korvetleri bu radarı ve yeni Barak 8 satıhtan havaya füzenin entegrasyonunu da modernizasyonun parçası olarak alacaklar.

http://c4defence.com/Gundem/israil-korvet-modernizasyonuna-devam-ediyor/8548/1 Mesajı Paylaş

Csavunma

İsrail, Almanya'da inşa edilen ilk Sa'ar 6 korvetine 'INS Magen' ismini verdi

İsrail donanmasının Sa'ar 6 sınıfı korvetlerinin ilkine Almanya'nın Kiel şehrinde bulunan Hyssenkrupp Marine Systems tersanelerinde yapılan tören ile 'kalkan' anlamına gelen INS Magen ismi verildi.

Törene, İsrail Donanma Komutanı Eli Sharvit, Savunma Bakanlığı İhale başkanı Avi Dadon, üst düzey yetkililer ve geminin komutanı olması beklenen Yarbay Baruch katıldı.

Törende konuşan Thyssenkrupp Marine Systems CEO'su Rolf Wirtz, " İsrail'in güvenliğine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Korvet, İsrail Donanması'nın bugüne kadarki en gelişmiş ve en büyük gemisidir.." dedi.

İsrail donanmasının Sa'ar 6 sınıfı korvetlerinin inşaatı, Almanya'nın (hyssenkrupp Marine Systems) tersanelerinde çelik kesme töreni ile 7 Şubat 2018'de başladı.Korvetler ülkenin gaz sahasını ve deniz ticareti yollarının korunmasında görev yapacağı tahmin ediliyor.


https://www.csavunma.com/israil-almanyada-insa-edilen-ilk-saar-6-korvetine-ins-magen-ismini-verdi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter