Yangın Söndürme Amaçlı Uçaklar

Başlatan canıtez, Nis 03, 2017, 09:19 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

www.airkule.com sitesinde, Şeref Sezgin imzalı bir çalışma: YANGINLA MÜCADELEDE HAVA ARAÇLARI

Yazıda, yangınla mücadelede dünyada alternatif uçak ve helikopter bilgileri yer alıyor.

http://www.airkule.com/yazar/YANGINLA-MUCADELEDE-HAVA-ARACLARI/1188

Mesajı Paylaş

delidumrul

Bir sorum olacaktı da bu konu ile ilgili.Acaba THK bu Canadair söndürme uçaklarını kiralama yöntemi ile mi elde tutuyor ? Yoksa THK'nın asli uçakları mı ? Mesajı Paylaş

Tbjm

Kendi malı diye hatırlıyorum Mesajı Paylaş

anafor2016

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ilginc-olay-gorenler-gozlerine-inanamadi-41339393

Bu rus yapımı bir yangın söndürme uçağı mı? Ne zaman satın aldık? Mesajı Paylaş

Memocan

Teknofeet için İstanbula gelmişti, ondan sonra test için ya da promosyon amaçlı kalmıştır. Mesajı Paylaş

anafor2016

Uçağın modeli ve neden denize iniş yaptığı ise merak konusu oldu. Muğla Orman Bölge Müdürlüğünden bir yetkili, "O uçak müdürlüğümüz bünyesinde yangın söndürmede kullanılıyor. Denizde su aldıktan sonra tekrar havalandı" dedi.

Böyle bir açıklama yapmışlar. Mesajı Paylaş

ayibarishi

Rusların gözünü seveyim. Masa altına da uzanan anlaşmalar yapmakta on yıldız bir numaralar... Mesajı Paylaş

petibor

Eyl 28, 2019, 08:39 ÖÖ Last Edit: Eyl 28, 2019, 08:41 ÖÖ by petibor
Kim ödedi maliyet. Yangın söndürme ihalesini alan THK unu devre dışı bırakan firma ödeyecek elbetteki bu onun işi ama maliyeti kasasındanmı ödedi yoksa devlet bir formülmü buldu. Yine alavere dalavere çözümler kokuyor yani. Öbür tarafta uçaklar yatsın burada sansasyon oldu diye hadi git Rusya dan uçak kirala yada belkide satın al. Parayı ziyan edince çareler bitmez elbette bu dünyada. Hiç bir çözüm THY uçaklarını kullanmaya dönük olmuyor. Kirala bari THY uçaklarını vermemmi diyecek orta yol bulunacaksa THY uçaklarını kiralasın yeni ihaleyi alan firma devlet bastırdımmı olurdu ama hiç burunlardan kıl aldırılmıyor para bol nasılsa al gitsin Mesajı Paylaş

murattekin

Bence OGM ne dediğinin farkında değil. Mesajı Paylaş
...

cemdogut

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

petibor

Eyl 28, 2019, 09:58 ÖÖ Last Edit: Eyl 28, 2019, 10:00 ÖÖ by petibor
Ben hep söylüyorum bunu. Artık füzeleri kandırma devri tamamen kapandı bundan sonra aktif koruma devridir üzerine gelen füzeyi karada havada denizde vuracaksın başka yolu yok
Acaba teknofest deki yeni füze bunun çalışmasımıydı belkide olabilir
Ama benim önerim bu işi sidewinden gibi füzelere yaptırmak ikinci bir silah taşımamak. Sidewinder ve tabi muadiller ibu işi yapabilir rahatlıkla. Bu fille karınca öldürme olarak da görülmez uçak elden gidiyor sonuçta bir sidewinder neden atılmasın. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter