ERAH Uçuş Okulu

Başlatan canıtez, Eyl 09, 2019, 07:00 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

ERAH Uçuş Okulu Sonaca 200'leri test etti

Isparta merkezli hizmet veren ERAH Uçuş Okulu, Belçika imalatı Sonaca 200'leri test etti. İmalatçının Isparta'ya getirdiği uçak ile Genel Müdür Erdoğan Cabıoğlu bizzat uçarak denedi. Uçakla ERAH'in diğer uçuş öğretmenleri de uçtu.

AYJET İLK UÇAĞI TESLİM ALDI

Tek motorlu, alttan kanatlı, yeni nesil kokpit tasarımına sahip Sonaca 200'ün Türkiye'deki ilk kullanıcısı İstanbul Hezarfen merkezli Ayjet Uçuş Okulu olmuştu. Geçen hafta ilk uçağını teslim alan Ayjet, geçen yıl yaptığı anlaşma ile Sonaca'ya 10 adet eğitim uçağı sipariş vermişti.

METAL GÖVDE

Belçika merkezli olan Sonaca, 2015'de yeni nesil ihtiyaçlara göre bir eğitim uçağı tasarlamak üzere çalışmalara başladı. Sonaca 200 olarak adlandırılan uçak, tamamen metal gövdeye sahip. Alttan kanatlı uçak, manevra kabiliyeti, yeni nesil kokpit tasarımı ile dikkat çekiyor. Uçuş okullarının ilgi gösterdiği model aynı zamanda kulüpler ve amatör pilotlar tarafından da kullanılıyor.

Avrupalı havacılık otoritesi EASA onayını geçtiğimiz temmuz ayında alan uçağın maksimum kalkış ağırlığı 750 kilogram. Rotax 914 motorunun kullanıldığı tasarımda büyük bakım 2 bin saatte bir gerçekleştiriliyor.

http://www.kokpit.aero/erah-ucus-okulu-sonaca
  Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter