Milsoft

Başlatan 7Skies, Nis 26, 2016, 03:23 ÖS

« önceki - sonraki »

orko_8

Şubat ayında kayyum (kayyım?) atandığından kelli bir süre fazla bir haber gelmez bu şirketten, sonra da yeni yönetimle birlikte gül gibi açılıverir :) Mesajı Paylaş

nokta

MİLSOFT'tan Altıncı CMMI

MILSOFT firması iş yapış süreçlerinin değerlendirilerek olgunluk seviyesinin ölçüldüğü Yetenek Olgunluk Model Entegrasyonu (Capability Maturity Model Integration /CMMI)da en yüksek not olan 5 seviyesini altıncı defa aldı.

CMMI yetkilisi Norman Hammock MİLSOFT firmasının 2005 yılından bu yana değerlendirmeye girdiğini ve her defasında CMMI 5 aldığını ifade ederken firmanın Avrupa'da savunma alanında bu seviyeye ulaşan ilk firma ve Türkiye'deki tek firma olduğunu kaydetti.

Törende bir konuşma yapan Milsoft Yönetim Kurulu üyesi ve genel müdürü İsmail Başyiğit firmanın kuruluşunda geçmişte hava kuvvetleri personeli olarak tecrübe ettiği ABD ambargolarının önemli yeri olduğunu, bu nedenle Türkiye'de yapılmayan işleri yüksek kalitede yapmak üzere yola çıktıklarını ifade etti.

CMMI 5 seviyesinin yenilenmesinden ardından düzenlenen törenle kutlama pastası kesildi. Törene MİLSOFT'un yeni ortağı SSB iştiraki SSTEK Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çelik ve Genel Müdürü Mustafa Gürsoy katıldı.

 Her yıl gerçekleştirilen denetlemelerde seviye ölçülüyor. Her yıl bir öncekinden bağımsız olarak karar veriliyor.

Bir süreç modeli olan CMMI'da örgütlerin yazılım süreçlerinin (Yazılım planlama, geliştirme, yapılandırma vb.) olgunluğu değerlendirilir.

Carnegie Mellon Üniversitesi'ne bağlı Yazılım Mühendisliği Enstititüsü ABD Savunma Bakanlığı'nın isteği üzerine 1986 yılında modeli geliştirilmeye başladı.

http://c4defence.com/Gundem/milsofttan-altinci-cmmi-5/9043/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter