Transvaro

Başlatan ocay, Mar 31, 2017, 10:24 ÖS

« önceki - sonraki »

Baltica

@bnb, senin internette onune gelen bir kaynaktan sirf yanlis fikirlerini dogrulamak icin yaptigin copy-past'a cevap vermek benim, hayatimdan, 1.5 saatimi aldi, bana borclusun ! 

Oncelikle, senin iddian aynen soyle idi :


İnanışlarına göre eğer engel yoksa hıristiyan ve müslümanları öldürmeleri gerekiyor. Mallarını da almaları.

Bende sana bunun yanlis bir bilgi oldugunu, sayet dogru ise, Tevrat ayetlerinden kanit getirmeni istedim. Tabii ki, senin boyle bir ayet bulman imkansizdi ! cunki, @Meaculpa'nin da belirttigi uzere, Tevrat anlaminda, Eski Ahit, cok uzun surede gelmis bir kitap(lar butunu)  olsa dahi, Ornegin Ezekiel kitabi ile Isa'nin dogumu arasinda, yaklasik, 600 yil, Mekke'den, Medine'ye hicret arasinda ise, yaklasik 1200 yil fark vardir. Yani, Hic bir  Tevrat ayeti, kendisinden 600 ve 1200 yil sonra gelecek dinin mensuplarini oldurmelerini emredemez ! Zaten bu mantiga aykiri !

Ama senin kanit diye getirdigin, Tevrat Ayetlerini simdi her bir iddianin altina ayri ayri yazarak cevaplayacagim.  Kaynak olarak, Eski Ahit konusunda, resmi basim iznine sahip, Turkce'de en saglam kaynak olan, Kitab-i Mukaddes sirketinin internet sitesi esas alinmistir. 

"Onların her şeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme; erkekten kadına, çocuktan emzikte olana, öküzden koyuna, deveden eşeğe kadar hepsini öldür."
(Samuel, Bab 15, âyet 3),

2 Ayri Samuel kitabi vardir ! Yani, Samuel 1 ve Samuel 2, sen hangisinin oldugunu yazmamissin, muhtemelen Copy-Past yaptigin internet sitesi yazarininda, 2 ayri Samuel kitabi oldugundan haberi bile yoktur ! Her neyse, her iki Samuel kitabi da, Krallik doneminde, yeni kurulan, kucuk Israil Kralligi ile cevresindeki yerlesimler arasinda gecen savaslari ve Israilliler arasindaki taht mucadelelerini anlatir. Bak bakalim, senin copy-past yaptigin ve 1. Samuel'de bulunan ayetin asli nasilmis ?

15 : 2-3 Samuel Saul'a şöyle dedi: "RAB seni kendi halkı İsrail'in Kralı olarak meshetmek için beni gönderdi. Şimdi RAB'bin sözlerine kulak ver. 2 Her Şeye Egemen RAB diyor ki, 'İsrailliler'e yaptıkları kötülükten ötürü Amalekliler'i cezalandıracağım. Çünkü Mısır'dan çıkan İsrailliler'e karşı koydular. 3 Şimdi git, Amalekliler'e saldır. Onlara ait her şeyi tümüyle yok et, hiçbir şeyi esirgeme. Kadın erkek, çoluk çocuk, öküz, koyun, deve, eşek hepsini öldür.' " Ifadenin tirnak icinde olmasindan da anlasilacagi uzere, bu emri veren, Saul'u kral olarak atayan, Samuel'dir. 
Ustelik, emrin oznesi, yine Musluman veya Hristiyanlar degil, bir Misir kabilesi olan Amalek kabilesidir.


"İhtiyarı, genci ve ere varmamış kızı ve çocuklarla kadınları helak için vurun, gözünüz esirgemesin ve acımayın"
(Hezekiel, Bab 9, âyet 5-6)

Ezekiel Kitabi, genel olarak, Ezekiel Peygamberin, Yerusalayim (Kudus) sehri sakinlerinin, tek tanriyi birakarak, cevresindeki diger sehirlerin cok tanrili inanclarina ozenerek, kendilerine birden fazla tanri edinmeleri durumunda baslarina gelecek felaketleri gordugu ruyasini anlatir. Ama senin verdigin, Ezekiel, Bab 9'un, 5. ve 6. ayetlerinde, senin copy-past yaptigin gibi bir ayet yok. yanlis adres !

⁵ Öbürlerine, "Kent boyunca onu izleyin ve kimseye acımadan, kimseyi esirgemeden öldürün" dediğini duydum. ⁶ "Yaşlıyı, genci, genç kızı, kadını, çocukları öldürün. Yalnız alınlarında işaret olanlara dokunmayın. İşe tapınağımdan başlayın." Onlar da tapınağın önünde duran İsrail ileri gelenlerinden işe başladılar. Ezekiel 9:5-6 Yani gorulecegi uzere, burada oldurulecegi kehanet edilen, Israil ileri gelenleri ! Musluman ve Hristiyanlar degil !

Ve Allah´ın Rab onu senin eline verdiği zaman, onun her erkeğini kılıçtan geçireceksin; ancak kadınları ve çocukları ve hayvanları ve şehirde olan her şeyi, bütün malını kendin için çapul edeceksin ve Rabbin sana verdiği düşmanlarının malını yiyeceksin . Bu milletlerin şehirlerinden olmayıp senden çok uzakta bulunan bütün şehirlere böyle yapacaksın. Ancak Rabbin miras olarak sana vermekte olduğu bu kavimlerin şehirlerinden nefes alan kimseyi sağ bırakmayacaksın; onları, Allah´ın Rabbin sana emrettiği gibi tamamen yok edeceksin." (Tesniye, Bab 20, âyet 13-17),

Simdi bakalim, bahsettigin ayetlerin, oncesinde ve sonrasinda gelen ayetlerin tamamini okudugunda, bundan ne anlam cikiyor ?

Tesniye, 20. Bab 10-20. Ayetler :

 10 "Bir kente saldırmadan önce, kent halkına barış önerin. 11 Barış önerinizi benimser, kapılarını size açarlarsa, kentte yaşayanların tümü sizin için angaryasına çalışacak, size hizmet edecekler. 12 Ama barış önerinizi geri çevirir, sizinle savaşmak isterlerse, kenti kuşatın. 13 Tanrınız RAB kenti elinize teslim edince, orada yaşayan bütün erkekleri kılıçtan geçirin. 14 Kadınları, çocukları, hayvanları ve kentteki her şeyi yağmalayabilirsiniz. Tanrınız RAB'bin size verdiği düşman malını kullanabilirsiniz. 15 Yakınınızdaki uluslara ait olmayan sizden çok uzak kentlerin tümüne böyle davranacaksınız.

16 "Ancak Tanrınız RAB'bin miras olarak size vereceği bu halkların kentlerinde soluk alan hiçbir canlıyı yaşatmayacaksınız. 17 Tanrınız RAB'bin size buyurduğu gibi, onları -Hitit*, Amor, Kenan, Periz, Hiv ve Yevus halklarını- tümüyle yok edeceksiniz. 18 Öyle ki, ilahlarına taparken yaptıkları iğrençliklere uymayı size öğretemesinler, siz de Tanrınız RAB'be karşı günah işlemeyesiniz.

19 "Bir kentle savaşırken, kenti ele geçirmek için kuşatma uzun sürerse, ağaçlarına balta vurup yok etmeyeceksiniz. Ağaçların ürünlerini yiyebilirsiniz, ama onları kesmeyeceksiniz. Çünkü kırdaki ağaçlar insan değil ki kuşatma altına alasınız. 20 Yalnız ürün vermediğini bildiğiniz ağaçları kesip yok edebilirsiniz. Sizinle savaşan kenti ele geçirene dek kesilen ağaçları kuşatma işinde kullanabilirsiniz.""O zaman Rab bütün milletleri önünüzden kovacak ve sizden büyük ve kuvvetli milletlerin mülkünü alacaksınız; sınırınız çölden ve Lübnan´dan, ırmaktan, Fırat ırmağından garp denizine kadar olacaktır."
Tesniye Bab 12,25

Tesniye Kitabi, Musa'nin, Misir'dan cikisdan 40 yil sonra, halkina, gecmisteki onemli olaylari ve Israillilerin, Tanri ile yaptiklari ahitlerini (Sozlerini, sozlesmelerini) yeniden hatirlattigi soylemini icerir. Musa, bu kitapla, Israillilere, Tanri'ya verdikleri sozleri tutarlarsa ne oilacagini, tutmazlarsa ne olacagini anlatir ve Yahudi teolojisinin merkezini olusturur. Ama tabii, senin verdigin adres yine yanlis, Tesniye, Bab 12, ayet 25'in metni soyle :

25 Kan yemeyeceksiniz. Öyle ki, size ve sizden sonra gelen çocuklarınıza iyilik gelsin. Böylece RAB'bin gözünde doğru olanı yapmış olursunuz.


Goruldugu gibi, Tesniye Kitabinda, hedef alinan kitle, Hristiyan veya Muslumanlar degil, puta tapan, cok tanrili inanisa sahip cevre sehir halklaridir. Biz bu yaklasimin aynisini nerede goruyoruz ? (Diyanet web sayfasindan)

Bakara Suresi 191-192. Ayetler :

"Onları yakaladığınız yerde öldürün; sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. Fitne öldürmekten daha kötüdür. Mescid-i Harâm civarında onlar sizinle savaşmadıkça siz de orada onlarla savaşmayın. Şayet sizinle savaşmaya kalkışırlarsa o zaman onları öldürün. İşte kâfirlerin cezası böyledir!

Eğer onlar vazgeçerlerse, artık Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir."

Her neyse, daha fazla uzatmayayim; Goruldugu uzere, Her tek tanrili din, putperestlige karsi ayni mesaji icerir. Bu demek degildir ki, Yahudilere, Musluman ve Hristiyanlari oldurmek serbest kilinmistir. Yukarida bahsettigim uzere, zaten bu dinlerin tarihi gelis silsilesi olarak da mantiksizdir.

Tevbe Suresi 5. Ayet :

"Eğer onlar vazgeçerlerse, artık Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir."
Neyse, daha fazla uzatmayayim, yoksa is iyice cigrindan cikip, teoloji dersine donecek ! Goruldugu uzere, butun tek tanrili dinlerin, putperestlige karsi siddet iceren mesajlar vermektedir. Buradaki asil amac, tek tanriliya inanan din mensuplarinin, cok tanrililiga donusunun onune set cekmektir. Bunu, Musevilik, Musluman ve Hristiyanlarin oldurulmesini emrediyor diye aciklamak, teolojik olarak yanlis oldugu gibi, dinlerin tarihi gelis silsilesi dusunulduigunde, akil ve mantiga da aykiridir.
Mesajı Paylaş

Baltica

Mavibere :

" (...)veya ben vahiylere ve Talmud'a inanıyorum diyen bir Yahudi, Türkiye için resmen bir tehdittir. Bunu bilmemekte ayıptır. "

Asil boyle bir cumleyi yazmak ayiptir ! Sadece ayipda degil, hastalikli bir zihnin urunudur !

Bu forumda, guya hepimiz milliyetci veya vatanseveriz degil mi ? Herseyden once, bu vatana, bu forumdaki herkesin toplamindan daha fazla hizmet etmis, topragi bol olsun, Jak Kamhi gibi, elinde, devletin elindekinden bile daha buyuk bir Ataturk fotografi kolleksiyonu bulunan ve bu kolleksiyonu iflas edip, zamaninda cok zor gunler gecirdigi donemde bile satmayi reddeden Hanri Benazus gibi vatandaslarimiza cok buyuk bir ayip !!!

Yaziklar olsun !
Mesajı Paylaş

Mavibere

Yani Üstadım! Jak Kamhi Siyonist miydi? Lütfen yaa...Üzeyir Garih bunlar senden benden Türktü. Neden başka istikamete çekildi konu onu anlamadım. Aytunç Altındal'ın kitaplarında seslendirdiği bir konu. Yani bu konuyu ben mi çarpıtıyorum. Söylediklerim yanlış olsa ABD içindeki Siyonizm karşıtı Yahudilerin gösterileri neden. Ben Yahudi karşıtı değilim ki...

Ama sesimi kısmak istiyorsanız, tam can alıcı nokta... Yazımı tekrar okuyup, kelimelerimi lütfen tartınız. Maksadınızı aşmışsınız. Ama bu konu gerçekten yaramız. Siyonistlerin Türkiye'yi yıkmak gibi bir emelleri var mı? Yoksa yok mu?

Bu adamların ellerinde Mehmetçiğin kanı var. En son da İskenderun'da denizcilerin kanı oldu.

Hasta olduğum bir konu var. Evet ben Mehmetçiğin kanını dökenlere karşı intikamcıyım. Ülkemin parçalama planları yapanları bağışlamıyorum. Bu da oldum olası rahatsızlık veriyor. Sizi rahatsız eden Bilderberg ise iş adamlarını kastedmedim. Tarihinde hiç katılmamış ama son üç toplantısına katılan bir siyasal partiyi kasteddim.

Eğer, bu ülke parçalanırsa bu parçalanmada rolü bulunanların kafasına sıkmak için tereddüt edersem, nağmerdim. İşte bu yansıyor yazılarımdan. Çok rahatsız edici bulunuyor.  Yoksa lafım Kamhilere değil. Hatta onları Mossad'a karşı yeterince koruyamadığımız için çok üzgünüm. Onlar bizim değerlerimiz. Siyonizm karşıtı mıyım Evet. Emperyalizm karşıtı mıyım evet. Sülalemde onlarca şehidim var. Yedi ceddim soykırıma uğramış. Göçerek gelmişiz bu topraklara. Kızlarımızı Askerlere vermişiz. Oğullarımızı asker yapmışız.

Sizin bu laflarınızı okusaydı Babaannem, Anneannem karşınızda kesinlikle sessiz kalmaz sizi kazma kürek saplarıyla kovalardı. Son olarak bedel ödememişsiniz. Bu yüzden hümanist düşünebiliyorsunuz. Ben ceddime yapılanları affetmiyorum. Anne tarafı Makedonya Manastır Filorina göçmeni. Baba tarafı Bulgaristan Nevrekop, Babaannem üç yaşında çocuk kalmış bir gecede bütün sülalesini kesmişler. Komşu evlat edinmiş ve Türkiye'ye kaçmışlar. Biz bu filmi yeni seyretmedik. Yaşayarak gördük. Biliyorum ki iyi bir insansınız. fakat Üstadım o cümleler hiç ama hiç size yakışmadı. Mesajı Paylaş

anafor2016

Transvaro'nun SWIR sensörü Türk malı imiş.

https://www.youtube.com/watch?v=tXI9sq1g5Qw Mesajı Paylaş

polybolos

Nazizme duşman olduğunuzda nasıl ki Alman halkına düşman olmuyorsanız, Siyonizmi sevmiyorum dediğinizde de İsrail halkından nefret ediyor olmazsınız. Bunu israil yapar daha çok. anti-siyonizmi anti-semitizmmiş gibi göstermeye bayılır.

E benim şimdi macrona ve şu anki fransanın politikalarına karşı olmam fransız milletinden nefret etmemi gerektirmez. devletler arası ilişkilerde olur böyle dönemler. 1919 da 3 şehrin için cansiperane savaştığın fransayla yeri gelince 1939 da eski müttefikine karşı ittifak anlaşması imzalarken bulursun kendini. Asıl mevzubahis olan bizim şimdiki israil politikaları ile çıkarlarımız çatışıyor mu çatışmıyor mu. Dibine kadar çatışıyor. Ve bazılarınn düşündüğünün aksine bu bizim seçimimiz değil israilin seçimi. coğrafyamızda arap fars ve Türk olmayan bir etnisiteyi uluslaştırmak devletleştirmek ve müttefikleştirmeyi kendi bekaları ve çıkarları için elzem görmüşler demek ki. ne yapalım..tebrik mi edelim Mesajı Paylaş

Baltica

@Mavibere,

Sen aynen soyle yazdin : "Siyonist bir Yahudi veya ben vahiylere ve Talmud'a inanıyorum diyen bir Yahudi, Türkiye için resmen bir tehdittir. Bunu bilmemekte ayıptır. "


Dikkat ettiysen, "Veya" baglacina kadar olan "Siyonist bir Yahudi" kismina hic bir sey demedim. Cunki, "Siyonizm" siyasi bir akimdir. Ozellikle, ortaya ciktigi 19. YY. sonunda, Dinle-Diyanetle hicbir alakasi yoktur.

Turkiye-Israil iliskileri de, yukarida en basta belirttigim uzere, tamamen konu disidir. Iskenderun olayinin disinda, Iki ulke iliskilerinde sizlerin bilmedigi, cok daha trajik olaylar da vuku buldu.

Ancak,hangi dinden olursa olsun, insanlari, sirf dini inanclarinin bir kismi nedeniyle, vatandaslari olduklari ulkeye tehdit olarak gormek cok farkli bir seydir.

Muhtemelen bilmiyorsun ama, "Vahiy" inanci ve Talmud, Musevi teolojisinin ayrilmaz bir parcasidir hatta tam merkezidir !

Bir Yahudi'nin kabul gormesi icin, oncelikle kitaba inanmasi gerekir (Ayni Muslumanlikta, imanin sartlarindan olan kitaplara iman sarti gibi !) Yahudi inancina gore, kutsal kitab Tanah'dir. Tanah, Tevrat (Torah), Niviim (Peygamber kitaplari) ve Ketuvim (Yazilar)'dan olusan bir butundur. Talmud ise kutsal metinlerin yuzyillardir yazilagelmis olan yorumlaridir. Muslumanliktaki, kismen, "Hadis" ama daha cok "Icma-i Ummet" kavramina benzer. Bu yuzden, bir Yahudi'den, ulkeye tehdit olarak gorulmemesi icin, Vahye ve Talmud'a inanmamasini beklemek, bir Muslumandan, Kur'an'a inanmasini ancak, Hadis ve icma-i ummet kaynaklarina inanmamasini beklemekle ayni seydir ! Bir Yahudi, bunlarin tamamina inanmiyorsa zaten, din disidir ! Nitekim, sadece Torah'a inanan, ancak digerlerini sadece kulturel miras olarak kabul eden, Karay Turkleri, Beth Din tarafindan, tarihte 2 defa basvurmalarina ragmen, tam da bu yuzden, Yahudi ve Musevi olarak kabul edilmemislerdir.

Son olarak, bu ulke icin, kimin ne bedel odedigini ancak, Allah bilir, gercekten bedel odeyenler de, bunu asla soylemezler !

Sayet, biz kendi vatandasimiz da olan Yahudileri, tehdit olarak gormemek icin, dinlerine ait esaslarin bir kismina inanmamaya zorlarsak, bizim, "Kur'an da reform yapip, bazi ayetleri cikaracagiz" diyen, ahmak Fransiz fasistlerinden ne farkimiz kalir ?

Mesajı Paylaş

putty

#51
Eki 07, 2021, 05:22 ÖS Last Edit: Eki 07, 2021, 05:25 ÖS by putty
Kapatalım bu konuyu içinde diyecek son bi lafı kalan demesin lütfen. Ayetler sureler siyonistler dinler kitaplar filan ağır konular bunlar bir birimize düşeriz kalırız altında çıkamayız. Harzemşah olsa zaten alayımıza birer hafta uzaklaştırma vermişti ben bitmesini beklerdim öbür arkadaşların yarısı gurur yapar ayrılırdı Mesajı Paylaş

wreak

 Bence konuşulsun ben çok faydalanıyorum. Bunlar konuşulması zor ve yararlı konular. Belki 10 kitap okuyarak özümseyebileceğim bilgiyi burda 3-5 mesajla giriş seviyesinde de olsa ediniyorum. Mesajı Paylaş

Mavibere

Baltica:

Ben Aytunç Altındal'ın bütün kitaplarını okudum. Adamı Vatikan Mahkemeye verdi. Mahkemesi Avrupa'da görüldü. Bu adam beraat etti. Hep zor konuları yazdı. İnanıyorum ki yanlışı olsaydı, adamı mahvederlerdi. Sizde değerli zamanınızı birazcık Aytunç Hocaya ayırsaydınız, beni daha iyi anlardınız.

Diğer konuya gelince, Stratejik Etütler Başkanlığına müracaatta bulunursanız, öğrenebileceğinizi düşünüyorum. Yani sadece Tanrı bilmiyor. Devlet te Balkan savaşı öncesi ve esnasında olup bitenleri biliyor. Hatta Avrupa'dan Kütüphanelerden Balkan Savaşında Yunanlıları deşifre ettiği için yine Yunanlılar tarafından toplanan Avrupalı yazarların kitaplarının kopyaları bile var. Yani Avrupa'da da devletler Balkan Savaşında olanı biteni gayet iyi biliyor. Sadece biz değil. Avrupalı Yazarların kitaplarının sonunda katledilen Türklerin isim listeleri bile var.  Hem de Yunanlılardan alınmış.  

Yazmayı sevmeyen bir milletiz. Biz büyüklerimizin ayaklarının dibine oturup, ninelerimizi dinleyerek büyüyen bir nesiliz. Onların dolan gözleri, yuvarlanan yaşları da hala hatırımızda. Anlattıkları da.

Ben hiç kendi vatandaşımız diye bir şey söylemedim. Bu konuyu saptırmak için sizin gündeme getirdiğiniz bir hikaye. Kolay gelsin.    Mesajı Paylaş

bnb

"Oncelikle, senin iddian aynen soyle idi :


İnanışlarına göre eğer engel yoksa hıristiyan ve müslümanları öldürmeleri gerekiyor. Mallarını da almaları.

Bende sana bunun yanlis bir bilgi oldugunu, sayet dogru ise, Tevrat ayetlerinden kanit getirmeni istedim. Tabii ki, senin boyle bir ayet bulman imkansizdi ! cunki, @Meaculpa'nin da belirttigi uzere, Tevrat anlaminda, Eski Ahit, cok uzun surede gelmis bir kitap(lar butunu)  olsa dahi, Ornegin Ezekiel kitabi ile Isa'nin dogumu arasinda, yaklasik, 600 yil, Mekke'den, Medine'ye hicret arasinda ise, yaklasik 1200 yil fark vardir. Yani, Hic bir  Tevrat ayeti, kendisinden 600 ve 1200 yil sonra gelecek dinin mensuplarini oldurmelerini emredemez ! Zaten bu mantiga aykiri !"


Yahu yahudilerin etrafında yaşayanlar Müslümanlar ve hıristiyanlar değil mi? Burda başka kimden bahsetmiş olabilir? Eski ahit, yeni ahit var. Orada direk Müslüman ve hıristiyan yazmıyor olması birşey değiştirmez. Mesajı Paylaş

putty


Ses Üstü Seyir

Transvaro başlığında yazılarlar tam bir çıldırma hali.

Bu forumun yetkilisi yok mu yahu? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter