Yemen İç Savaşı

Başlatan Merkator, Mar 28, 2017, 03:04 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

OPTIMUS

Eyl 30, 2019, 09:06 ÖÖ Last Edit: Eyl 30, 2019, 09:21 ÖÖ by OPTIMUS
https://www.youtube.com/watch?v=8x4uw-BQLjU

Kesinlikle, Drone veya seyir füzesi degil. Video, kullanilan muhimat hakkindaki tahminimi, dogrular nitelikte.

Korkunun ecele faydasi yoktur, MbS  

Mesajı Paylaş

orko_8

Sn OPTIMUS,

Geçen sene 10 Kasım'da PKK'nın Şırnak'ta yaptığı saldırılarda kullandığı dronlardan birinin valilik binasının kapısından içeri girdiğini biliyorsunuz, değil mi? Mesajı Paylaş

petibor

Benim düşüncem bu adamlar tesise yakın bir yerden dronları havalandırdılar saldırıyı yaptılar. Mesajı Paylaş

orko_8

Benim düşüncem bu adamlar tesise yakın bir yerden dronları havalandırdılar saldırıyı yaptılar.

Çok büyük olasılıkla böyle gerçekleşti. Zaten görüntüler -yanılmıyorsam- Abkayk tesislerinden. Bu tesisler dronlarla vuruldu. Seyir füzeleri Hurays'taki tesise atıldı. Bir kısmı ulaşamadan yolda düştü, ki hem bunlar hem de tesisleri vuranların parçaları sergilenmişti. Mesajı Paylaş

petibor

Eyl 30, 2019, 11:39 ÖÖ Last Edit: Eyl 30, 2019, 11:43 ÖÖ by petibor
Bunlardan dersler almazsak çok kötü şeyler yaşayacağız. Diyarbakır askeri hava alanı Diyarbakırın mahallelerinin dibinde. Terör örgütünün merhametine kaldık desek yeridir terör örgütünün ABD ye filan eli mahkum olmasa şu anda ortam çok farklı olabilirdi. ABD ile ilişkisi terör örgütünün elini kısıtlıyor ABD örgütü disiplin altına aldı bu yüzden kısmen rahatız. Bu boşluğu gevşemek yerine hazırlanmakla geçirmemiz gerek. İlk yapılacak şeyler hava alanlarını yer altına almak. Kritik uçak sayımızı yer altında muhafaza etmemiz gerekiyor yer üstünde hiç bir muharip hava aracı helikopter ve geniş gövdeli uçaklarda dahil olmamalı. HEIK yakıt ikmal A400 ü bile yer altında park etmeliyiz. Bundan kaçış yok bu illa olacak ne kadar erken başlarsak o kadar az ders ile bu süreci geçiştiririz. Bizi buna mecbur etmelerini beklemeyelim lütfen hava alanlarımızı yer altına alalım. Bir basit hepsibırada.com dan satın alınan dron ile bir park halinde A400 ü yada HEIK i yakmak yok etmek çocuk oyuncağı şu anda terör örgtü için. Kanadın içi yakıt dolu siz düşünün artık Mesajı Paylaş

Terra

Husilerden Suudi Ordusuna ağır darbe

İran destekli Husiler Suudi Arabistan'ın güney sınırında yaptıkları geniş çaplı operasyonlarda binlerce Suudi askerini esir aldıklarını iddia etti.

Husilerin Askeri Sözcüsü Tuğgeneral Yahya Seri, "Allah'tan Gelen Zafer" adlı operasyona dair açıklamalarda bulundu.

Seri, aylarca süren operasyonun, Suudi Arabistan'ın güneyindeki Necran bölgesinde yapıldığını Arap koalisyonundan 3 tümenin bozguna uğratıldığını, yüzlerce askeri ve zırhlı aracın ele geçirildiğini iddia etti.

Suudi Arabistan'dan Seri'nin açıklamalarına dair henüz bir yanıt gelmedi.

http://defenceandtechnology.com/2019/09/30/husilerden-suudi-ordusuna-agir-darbe/ Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Eyl 30, 2019, 10:04 ÖS Last Edit: Eki 01, 2019, 02:28 ÖÖ by OPTIMUS
Sn OPTIMUS,

Geçen sene 10 Kasım'da PKK'nın Şırnak'ta yaptığı saldırılarda kullandığı dronlardan birinin valilik binasının kapısından içeri girdiğini biliyorsunuz, değil mi?

Evet, Sn. Orko_8, biliyorum, olayin ayrintisina haizim.  Giris merdivenlerinde kadar gelmisti. bir Uzman cavusumuzun müdahelesi olmustu. Astsubayliga yükseltildi.

Sayin Orko_8; acik ve net olarak ifade etmek isterim, Ankara Konya sokak imalati bir drone ile Rafinelere saldirilarda kullanilan muhimmatlari karsilastirmak, olmadi.

Saldirinin, rafinerilere yakin bir yerden yapilmasina imkan ve ihtimal yok, Devriyelere mutlaka takilirsiniz, o olmazsa SIGINT' e; o olmazsa; HUMINT'e;  o da olmazsa ELINT'e, IMINT'e COMINT'e, GEOINT' e takilirsiniz. Sapanlarla atmiyorlar ya bunlari. Alet edevati, kamyonu pikapi var. Yanlarina jenaratör almalilar bunun yakiti var, var da var. Yani bir seye mutlak takilirsiniz. Dalis acisi ile!! gelen muhimmatlar da Kameralara takilmis.

Muhimmat kesinlikle GBU-53/B. Kendi ifadenizle belitmektesiniz, O LNG tanklarina vurus esnasinda parlamadan önce, mühimmat Tanklara degdigi anda hizi kac m/sn olmalidir ki, mühimmat vurus esnasinda olusan isi ile korlasarak paralansin? Var mi öyle bir Drone? Yok.

Bi de ben sorayim, ABD' nin dünyanin bir numarali petrol üreticisi kalabilmak icin; fiyatin 60$ dan asagi düsmemesi gerektigini, ARAMCO' nun MsB inin tüm arzusu ile halka acilmasi sonrasinda piyasa kontrolünün kalkacagini, Amerikan ekonomisinin batan kaya gazi sirketleri ve onlara acilan ve hükümet teminat mektubuna sahip kredilerin cöp olacagini, binlerce Amerikali' nin issiz ve evsiz kalacagini ve Amerikan rüyasinin bitecegini biliyor musunuz? Adam, https://www.bostonherald.com/wp-content/uploads/2019/08/trumpms015.jpg?w=451 acik söyledi:  KEEP AMERICA GREAT!

Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Eyl 30, 2019, 10:22 ÖS Last Edit: Eyl 30, 2019, 10:47 ÖS by OPTIMUS
Biraz iddia gibi olacak ama Koruma Fakim'in öldürülmesi ile bu Kameralar arasinda bir baglanti var. Artik SUDUlar da, kendilerini kimin vurdugunu bilmekte. Cünkü, o vurus görüntülerinden, cesitli Filtreleme ve isik teknikleri kullanilarak vuran mühimmatlar acik ve secik olarak belli edilebilir. Fotonlarina kadar ayirirlar o videoyu. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Sergilenen Drone parcalari konusunda da hersey muglak. O parcalar, o vuruslardan sonra böyle mi kalmis? Bir tane cölde düsmüs diye gösterdikleri; kendilerini Ya ALI seyir füzesi sandiklari ama gercekte QUDS1 cikan bir füza var. Nerden bileyim ben simdi o füzenin ABHA Uluslararasi Havalimaninin GELEN kismini vuran füzenin kalintilari olmadigini? Cünkü; onu da Ya ALI sanmislardi, SUDU 'larin zaten bilinen bir takintisi var zaten ALI ile...   Cöpe atmiyorlar ya o parcalari?? Biz atmiyoruz depolarda duruyor. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Bombayi yakaladim.

Mesajı Paylaş

OPTIMUS

OPTIMUS

Eki 01, 2019, 12:44 ÖÖ Last Edit: Eki 01, 2019, 01:02 ÖÖ by OPTIMUS
sayin Terra, esir alma müsaderesini buradan izleyebirsiniz.

https://twitter.com/i/status/1177954371461681152

Sanirim SUDUlar bu CENBIYE'yi hic unutmayacaklar. Verilen mesaj mükemmel

Mesajı Paylaş

doğu

Eki 01, 2019, 05:13 ÖÖ Last Edit: Eki 01, 2019, 05:17 ÖÖ by doğu
 Sn Optimus, o tesislere tomahawk dusse İran yapti bunu derler, adamlar İran'ı yakip yiksinlar diye duaya ciktilar, körlük mü desem cahillik mi bilemiyorum, en masumane tabirle. Emeginiz göz doldurucu fakat nafile, mantık suzgecini es gecen ya da illa hep tarafinda duranlara ne sunarsaniz sunun. Bir tek haber basligi okumaya, ya da bir tek delil sunmaya bile luzum yok bu işin icindeki pisligi gorebilmek icin esasen..
  Hayir o degil adımız İrancıya çıkacak, tuylerim urperiyor yani.. Mesajı Paylaş

Southwater

Eki 01, 2019, 05:40 ÖÖ Last Edit: Eki 01, 2019, 06:49 ÖÖ by Southwater
Bence çıktı bile,......
Bu kadar güzel PR'ı bi Saddam'ın sözcü-bakanı abimiz yapabilirdi.
:)
ekle: Bu adamların herhalde yüzlerce videosunu izlemişimdir. "When Houthis attack". Mesajı Paylaş

doğu

Önce ülkenin cikarlarini dusun birak kafandaki kinden nefretten kurtul, bu kafaydi iste Suriyeyi bu hale getirip simdi kara kara dusunen. Tipki yine bu kafaydi Ugur Mumcu'nun ve nicelerinin katilini önünü ardini dusunmeden İran yaptı deyip ülkeye sinsi sinsi sızan ! bana ne İran'dan ? İran mi bu ulkenin ilk derdi bi bak sagina soluna ? Bugun, İran'ın gunu degil anlayin artik bunu. Sana sayfa dolusu yazardim İran'a yapilacak mudahalenin kendi vatanina olumsuz etkilerini, anlayacagini bilsem.
  Fon lafina ise çok uzuldum bilesin, insan lekelemeye calismayin klavye basinda, hele hele hic tanimiyorsaniz. Baska seylerde sorar söylerdim bu lafa ama değmez... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter