Altay Tank

Başlatan 7Skies, Eki 05, 2015, 05:23 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Teknisyen

"Bunlar otomotivdeki gibi bir hatta üretilmiyor. Buna "hat" da denmemeli zaten. Biraz "production line" çevirisi kolaycılığından oluyor bu."

Sayın HDS

Otomotiv okuyunca algı böyle oluyor.Hat denilince yukarıda kast ettğim şeyi anlıyorum ve bana gereksiz geliyor ama anladığım kadarı ile Sayın Orko_8'in kast ettiği daha bütünsel bir şey.Tamamen üretimi kast ediyor.

Birde bu işi basitleştirmenin yolu yok mu yahu? çok doğru bir örnek olamayabilir ama Tesla Model 3'ün galiba arka bölümünü tek parça döküyor malumunuz.Onu kaynaklayayım bunu monte edeyim ile uğraşmayayım diye.70 parçayı iki parçaya düşürdü adamlar.

Yani illa bu 3 senede tasarlanıp üretilecek makina olmadan olmaz mı? daha basitleştirmek mümkün değil mi?

Kusuruma bakmayın konu dışı bir soru oldu ama kişisel merağım varda bu konulara... Mesajı Paylaş

putty

Teknisyen ben deyince itiraz aynı şeyi bir saat sonra iki mesaj ötede HDS deyince neden ikna oldun bir anda aydınlanmış gibi minnetle cevap verdin Mesajı Paylaş

Teknisyen

Basit..

Siz hattın aslında hat olduğunu ama HDS ise "aslında" hat olmadığını söylediği için. Yani aynı şeyi söylemediniz.

Birde Sayın HDS'nin mühendislik nosyonu ve imalat teknolojisine olan vakıflığı var tabi ama temel sebep aynı şeyi söylememeniz.

Minnet duymak ise çok insani bir şey geliyor bana.Neticede birilerinden bir şeyler öğreniyorsunuz.Bu kim olduğundan bağımsız öğretmekle alakalı.Sizden de bir şey öğrendiğim zaman minnet duyduğumu bilin yani. Mesajı Paylaş

putty

Yine bana itiraz etmeyi seçiyorsun
İkimizde aynı saatte basbayağı aynı şeyi söyledik ama sen benden değil HDS tarafından aydınlanmayı cezbedici buldun.  Kulübe girmek için bilinç altın yaptırıyor. Benim için sorun değil benim Didim de yazlığım var. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Sayın Puty

İtiraz edilemez duruşunuzu her ne kadar eksantirik bulsamda buna uymak gibi bir niyetim yok :)

Ayrıca son defa yazıyorum  benim okuyup anladığıma göre aynı şeyi söylemediniz.HDS açık açık yazmış işte hattan kastın Türkçe'de tam karşılığının olmaması ,olduğunu.

Kaldi ki en kolayı "HSD mühendis olduğu ve İmalat işine de vakıf olduğu için" onu ciddiye aldım,sizi ise ciddiye almadım demek benim için daha kolay ama sebep bu değil diyorum.Lütfen meseleyi o ,ben meselesine çevirmeyin.Gereksiz derecede egoist bit davranış oluyor.

Ayrıca klüp derken?

Dipnot: Yönetim bir süre sonra benim konu dışı iletilerimi silerse sevinirim. Mesajı Paylaş

murattekin

Kas 20, 2020, 11:23 ÖÖ Last Edit: Kas 20, 2020, 05:54 ÖS by murattekin
Google Map'ın 2020 yılında çekilen uydu fotoğrafına göre Sakarya'da hiçbir yenileme yok gibi görünüyor.

Bu da Karasu'daki tesis. Yine 2020 yılı. Arda beyin demek istediği sanırım buydu.
Mesajı Paylaş
...

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter