Altay Tank

Başlatan 7Skies, Eki 05, 2015, 05:23 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

R.A.K

@putty,

Muhtemeldir ki milli duygularınızdan kaynaklı, IDEF'te gösterilen videoyu paylaştığımız için hayal kırıklığına uğradınız, neredeyse profil resminizdeki paspasla beni dövmeye kalkacaksınız  ;D Ben burada hiç yayınlanmamış, daha önce görmediğiniz görüntüler yayınlanacak demedim ki  :D , IDEF'teki ekrandan çekim yapıp yükleyen benim arkadaşım zaten, onlardan da haberim var ama hiç ekran görüntüsüyle orijinali bir olur mu :) TSK'ya kalsa uzun videoyu da yayınlamayacaklardı ben direttim, siz beklemeseniz de bu görüntüleri bekleyen çok insan vardı.

Saygılarımla. Mesajı Paylaş

putty

Ara 14, 2015, 09:32 ÖS Last Edit: Ara 14, 2015, 09:33 ÖS by putty
Sonradan düşündüm ve bende pişman oldum söylediklerime
Keşke sen sitem etmeden silseydim ayıp oldu biraz kusura bakma, hiç iyi olmadı bu eleştirim Mesajı Paylaş

turkdefence

2017'de seri üretime geçecek tankın videoları değil artık BELGESEL'inin TRT tarafından çekilmesi gerekmiyor mu?

:) Bu konuda bastırırsın artık... Mesajı Paylaş

Dost

MSI Aralık sayısında Müsteşar LST ihalesinin kazananın açıklandığı SSM İcra Komitesi toplantısında motor konusunun riski azaltmak için ikinci bir kanaldan da yürütülmesi konusunda karar alındığını ve bunun için uğraştığını açıklamış.
Mesajı Paylaş

MAGNETO

"MSI Aralık sayısında Müsteşar LST ihalesinin kazananın açıklandığı SSM İcra Komitesi toplantısında motor konusunun riski azaltmak için ikinci bir kanaldan da yürütülmesi konusunda karar alındığını ve bunun için uğraştığını açıklamış."

Motor konusunda ikinci bir kanaldan neyi yürüteceklermiş, tam anlayamadım ? Mesajı Paylaş

ayibarishi

Açıkçası hızlanan zaman akışının ve değişen tehdidin oluşturduğu şartlarda, tank seri üretim ihalesinin siyasi ayrım gözetilmeden, tankı geliştiren ve bu konuda en hazır olan otokar firmasına verilmesini çok mantıklı görüyorum. Ve aynı atak da olduğu gibi son derece hızlandırılmış bir üretim sürecinin de başlatılmasını. Umarım yanılmam... Mesajı Paylaş

Dost

"Motor konusunda ikinci bir kanaldan neyi yürüteceklermiş, tam anlayamadım ?"

Tümosan'a alternatif firma. Mesajı Paylaş

ocay

Tümosan'a değil de belli ki MTU'ya alternatif firma Mesajı Paylaş

Kabardey

Yoksa Ukrayna'dan mı bir şeyler edinilecek? Mesajı Paylaş

BETONBEY

Altay'ın seri üretimi hususunda Almanya'da Leopardlarda olduğu gibi 2 ayrı grubun ihtisaslaşması taraftarıyım. Tek gruba bağlanamayacak kadar kritik bir birikimdir bu!!! Mesajı Paylaş

turkdefence

Nasıl okuyacağımı bilemediğim bir anekdot oldu benim için de; Acaba eleştirdiğimiz Ford-Otosan motor konusunda da yetkinliğini ortaya koymak istemiş olabilir mi?

Eğer durum düşündüğüm gibi ise; bu durumda Ford-Otosan'ın çok maliyetli bir motor geliştirme projesini çok düşük bir maliyetle hayata geçirmek ve bu bilgi birikimiyle motor teknolojileri konusunda atılım yapma avantajı olacaktır...

Hayırlısı...

Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Şimdiden Altay'a ciddi iki talip var. Bunlardan biri için Almanya MTU motorlarında sorun çıkarmaz ama diğeri için çıkarabilir. Bu nedenle Altay'da MTU'ya alternatif farklı bir ülkeden motor temini için çalışmalar başlatıldı. Tüm bunlar Tümosan tarafından yürütülen milli motor envantere girene kadar geçici bir tedbir... Mesajı Paylaş

Dost

Ben yine de aktarayım dedim. Müsteşar'ın ifadesi motor geliştirme işi diyor tedarik değil. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Geçmişte Altay'a yerli motor geliştirme babında gerekli yetkinliğe sahip tek grup olan Koç' un  bununla ilgili hiçbir girişimde bulunmamasını kıyasıya eleştirmiş ve örnekler vermiştim. Bu sebeple her zaman Altay'ın seri üretiminde belkide en iyi altyapı ve tecrübeye sahip olmasına rağmen Koç grubuna soğuk baktım-bakıyorum.

Keşke beni haksız çıkarsalarda bir motor üretseler, Tümosan ve Koç'un motorundan en efektif olan Altay'da kullanılsa!!! Mesajı Paylaş

süper çavuş

ALTAY 'a ciddi 2 talipten birisi Katar sanırım haberi çıkmıştı çünkü , tahminim alamanların sorun çıkartma ihtimali olanda bunlar olur ,  peki Almanların sorun çıkartmayacağı diğer ciddi müşteri kim ?
Avrupa kıtasından olma ihtimali var mı acaba ? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter