BMC-Vuran

Başlatan Tolga, Eki 08, 2015, 08:38 ÖÖ

« önceki - sonraki »

murattekin

...

turkdefence

Hangi sipariş veya tedarik anlaşmasıyla girdi? Bilgisi olan var mı? Mesajı Paylaş

swat

Tedarik anlaşması yapılsa duyardık sanıyorum deneme amaçlı bir alım. Mesajı Paylaş

HDS

 :)

AÇ kodlu olabilir; Ahbap Çavuş.


"Geçen sefer seni çok üzdük, araç hazırsa telafi edelim" bütçesünden alınmıştır. Mesajı Paylaş

nokta

BMC'den Paris'te zırhlı şov

BMC, zırhlı kara araçları ürün ailesini Eurosatory Fuarı'nda tanıtacak.

Eurosatory'de dördü yeni altı aracını sergileyecek BMC, yaklaşık 700 metrekarelik stant açtı.

BMC, mayına karşı korumalı ve çok amaçlı zırhlı araç ailesi üyeleri Kirpi, Amazon ve Vuran ile özel olarak üretilen zırhlı kamyonu sergileyecek.

Şirketin yeni nesil mayına karşı korumalı aracı Kirpi II ve çok amaçlı zırhlı aracı Vuran silah kuleli versiyonlarıyla fuarda yerini alacak. Araçlar üzerlerindeki SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi'yle tanıtılacak.

BMC'nin Jandarma Genel Komutanlığı için üretilen Vuran aracına ASELSAN'ın geliştirdiği ALKAR 120 milimetre otomatik havan sistemi entegre edildi. Bu araç da fuarda yerini alıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/bmcden-paris-te--zirhli-sov/6495/1 Mesajı Paylaş

nokta

Vuran Envanterde
 
Savunma Sanayii Başkanlığı'nın (SSB) Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) Projesi kapsamında terörle mücadele, tesis koruma ve fiziki sınır emniyeti sağlanması görevleri için BMC üretimi VURAN, ilk kez TSK envanterine girdi. VURAN'ın ilk 20 adedi Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

Konuyu SSB resmi hesabından bir tweet ile duyururken SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de kişisel twitter hesabından "Kara araçları ailemizin yeni üyesi VURAN... Hayırlı Olsun" ifadesine yer verdi.

http://c4defence.com/Gundem/vuran-envanterde/8329/1 Mesajı Paylaş

nokta

Vuran 90 Oldu

Savunma Sanayii Başkanlığı resmi sosyal medya hesaplarından Vuran taktik tekerlekli zırhlı araçlarına ait son envanter durumunu açıkladı. Temmuz ayında envantere ilk defa giren BMC üretimi araçlardan 90 adedinin envantere girdiği bilgisi paylaşıldı. SSB'nin resmi twitter hesabındaki paylaşım şöyle: "Geçtiğimiz ay ilk kez TSK envanterine giren VURAN taktik tekerlekli zırhlı aracından bugüne kadar 90 adedi KKK'lığına teslim edildi. Yüksek balistik, mayın ve EYP korumasına sahip VURAN, terörle mücadele, tesis koruma ve fiziki sınır emniyeti sağlanması görevleri için üretiliyor."

http://c4defence.com/Gundem/vuran-90-oldu/8553/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter