LM-Sikorsky UH-60/S-70 Helikopter

Başlatan korat, Kas 03, 2015, 05:59 ÖÖ

« önceki - sonraki »

korat

Pilotsuz helikopter hakkında çok şey duyduk fakat bu gidişle belki ilk etapta asker naklinde değil ama yük ve malzeme taşıma yolunda genel maksat helikopterlerinin önemli bir sıçrama yapılabilir. Bu konuda aşağıda linkte bir haber var.

http://sputniknews.com/us/20151102/1029501242/unmanned-black-hawk.html Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Defence

Lockheed Martin, 2016 yılında imzaladığı sözleşme uyarınca, MH-60 helikopterlerine anti-gemi füze (ASM) tehditlerine karşı geliştirilmiş elektronik savaş gözetimi ve karşı önlem yetenekleri sağlayan Gelişmiş Elektronik Harp (AOEW) sisteminin ön tasarım incelemesini (PDR) bitirdiğini açıkladı.

Şirketin AOEW Aktif Görev Yükü (AMP) AN / ALQ-248 sistemi, gelen ASM tehditlerine, radyo frekansı (RF) tabanlı önlemlerle algılamak ve karıştırmak için tasarlanıyor.

Lockheed Martin, halen 2018 yılının ortalarından önce gerçekleşmesi beklenen kritik tasarım incelemesi (CDR) sürecine hazırlanıyor.

AN / ALQ-248, MH-60 Romeo (R) ve Sierra (S) deniz helikopterleri tarafından da taşınabilen kendi kendine yeten bir sistem.

http://www.janes.com/article/74163/lockheed-martin-completes-preliminary-review-of-heliborne-ew-system Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter