Las Vegas'ta Şüpheli Silahlı Saldırı

Başlatan BETONBEY, Eki 02, 2017, 09:19 ÖÖ

« önceki - sonraki »

BETONBEY

Las Vegas'ta konser sırasında saldırı yapılmış. Şu an NTV' de en az 20 ölü, 100'den fazla yaralı olduğu bilgisi geçiyor.

Saldırganın asya kökenli bir kadın olduğu, konser alanına bakan yüksek bir binanın 32. katından konser için toplanmış 30.000'den fazla insanın üzerine otomatik silahla ateş açtığı, en az 200-300 mermi sarfettiği gibi bilgiler paylaşılıyor.

Öldürülen saldırganın bir yabancı değilde bölge sakini olması terör saldırısı haricinde ABD'ye has bir saldırı çeşidi olabilmesi ihtimalini de kuvvetlendiriyor. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Las Vegas Saldırısında Ölü Sayısı 50'yi Aştı

Amerika'nın Las Vegas kentinde bir açık hava konserinde silahlı saldırı düzenlendi. Polis en az 50 kişinin öldüğünü 200'den fazla yaralı olduğunu açıkladı.

​Basın açıklaması yapan Las Vegas Polis Şefi Joseph Lombardo, 'bölge sakini' olarak nitelediği saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğunu söyledi . Mandalay Bay Oteli'nin 32'nci katından kalabalığın üzerine ateş açan Paddock, güvenlik güçlerince öldürüldü. Otel odasında birden fazla silah bulundu. İki aracın arandığı, saldırıdan önce saldırganla seyahat eden Asya kökenli Marilou Danley bir kadın için de arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Lombardo, "Saldırganın yalnız hareket eden, 'yalnız kurt' olduğuna inanıyoruz" dedi.

NBC'nin polis kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Paddock'un sabıka kaydı mevcut. Haberde, Paddock'un Marilou Danley ile birlikte yaşadığı kaydedildi. Saldırı sırasında Danley'nin saldırgan ile otelde olup olmadığı netlik kazanmadı.

Yerel saatle akşam 10.00 civarında düzenlenen saldırıda otomatik silah kullanıldığı tahmin ediliyor. Görgü tanıkları peş peşe yüzlerce kurşun sesi duyduklarını söylüyor.

Haber ajansı Associated Press, Harvest 91 adlı üç günlük müzik festivalinin son gününde, konser alanında 40 bin civarında seyirci olduğunu bildirmişti. Saldırı sonrasında, konser alanının hemen yakınında McCarran Uluslararası Havaaalanı geçici olarak kapatıldı.

Saldırıyla ilgili ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından açıklama yaptı. Trump, "Las Vegas'taki korkunç saldırının kurbanlarına ve ailelerine en içten taziyelerimi iletiyorum" dedi.

Beyaz Saray da Başkan Trump'ın, saldırı ile ilgili bilgilendirildiğini açıkladı.

https://www.voanews.com/a/multiple-victims-in-las-vegas-shooting/4052464.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter