Ankara'da Rus Büyük Elçisine Suikast

Başlatan kimlikci, Ara 19, 2016, 05:43 ÖS

« önceki - sonraki »

mechanicus

Sayin aktifkarbon bu iş Ruslar kimi seçerse onun elinde kalacak. Böyle acaip bir dönemde kimse kimseye birsey ispat edemez. O yüzdendir ki olayı doğru yönlendirip bu işten sıyrılmamiz gerektiğini düşünüyorum Mesajı Paylaş

aktifkarbon

Yerden göğe haklısın. Bu saatten sonra olan olmuştur ve bu durumdan kârlı çıkmak için her türlü entrika çevrilir. Rusya için artık gerçekler değil, bu işten Rusya nasıl menfaat sağlar bu önemlidir. Şantaj da yaparlar, taviz de koparırlar, uyanık olması gerekenler ise biziz. Mesajı Paylaş
edogudan@aktifkarbon.com
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

turkdefence

Af buyurun ama, adamın evinden fetö tarafından okunmuş bilmem ne çıkmadığı kalmış.

Mesleğe alınması için kefil olan iki isim fetöden tutuklanmış.

Adamın kaldığı ev fetönün çıkmış

Adamın ev arkadaşı fetöcü çıkmış

Adam sınav sorularının çalınması davasında sanık ama bizim yargı bir türlü SUÇLU bulamamış

Adam 15 Temmuz günü nasıl olduysa izin alıp ANKARA ya gelmiş?

Adamın Fetö abisi olan isim bugün tutuklanmış

Fetö daha darbe yapması kesinleşmeden elçilere süikast olacağından bahsetmiş (az üstte gördüğümüz ömer kulaç / kulamer / ingiliz p)

Adamın ev arkadaşı elçilere süikast yapılacağına dair tweet atmış

Adamın arkadaşları ülkeyi kan gölüne dönüştürmüş ve darbe yapmaya kalkıp 245 şehit, 2200+ yaralıya mal olmuş.

Hala daha FETÖ nün operasyon kabiliyetinin yok olduğunu söylüyorsunuz ya! Ekleyeyim

* Fetö gerekirse hizmet için intihar edebilirsiniz diyeli 2 ay olmadı

* Fetönün gizli işler (sex, drug, other stuff) ve şantaj için özel ekip kurduğu (mahrem abiler) ve bu kaset ve şantajlarla çok canlar yaktığı ortaya çıkalı 2 yıl olmadı

* Fetö gerekirse hizmet için diyerek fetöcü kızları nuh metelerin koyunlarına sokalı 5 yıl geçmedi

Bence İŞİD kafalı, Sadece kendileri CENNETLİK zanneden bu haşhaşi grubunu çok hafife alıyoruz!

Bu arada

* benim evden Ekmeleddin İhsanoğlu imzalı Zaman Gazetesi hediyesi bir Osmanlı Medeniyet Tarihi kitabı çıktı, sobaya attım.

* Vakti zamanında Zaman gazetesince verilmiş Hadis ve Fıkıh kitaplarını da sobaya atıp yaktı Annem!

* Evimdeki tüm Mustafa İslamoğlu kitaplarını (Oğlu dolandırıcı ve Kendisi de Müntehi) da geleceğin Fetösü olarak gördüğüm için yaktım.

* İş yerinde arkadaşlar kıyamamış Fetönün Peygamber Efendimizin hayatını anlattığı kitabı vardı, saklamışlar. Parçalayıp çöpe attım.

* Gittiğim kafenin rafına birisi Fetö yayınevlerinin birisine ait kitap bırakmıştı, fark ettim çöpe attım.

* Abdullah Azzam'ın Cihad Dersleri ve İmam Humeyni'nin Kırk Hadis kitabını da konunun uzmanı bir arkadaşa göndermek üzere raftan indirdim.

Son Not:

* Fetö Tanrılık iddiasında bulunsa Bana Tapın dese bile yolundan dönmeyecek kadar uyuşmuş bu haşhaşi grubunu lütfen Fikir dünyanızda da cezalandırın. Mesajı Paylaş

aktifkarbon

Sorun şurada:
17/25 Aralığa kadar yaptığı hiçbir eylemi görmeyenler birden bire hidayete erdi. Ama biz bunları daha önce görebilmiş insanlar olarak sanırım doğruyu yanlışı mevcut hükümetten veya eski feto severlerden daha iyi algılayabiliyoruz. Şimdi herşeyin fetoya bağlanması büyük acizlik, benim gözümde.
Uçak düşürme olayını bir hatırlayın, astık kestik, bi tane daha düşüreim dedik, sonra feto yapmış diye temize çıkmaya çalıştılar.

Ben eskiden de kimin ne olduğunu görebilen birisi olarak adil davranmaya çalışıyorum. Malesef delillerre falan da inanmıyorum, çünkü mantıklı gelmiyor. Mesela senelerce Ergenekon Bayoz ve benzeri zırvalıkları ağzından salyalar aka aka savunanların şimdi bütün suçu fetoya atıyor ise; İNANMIYOR VE SAYGI DUYMUYORUM

Belki siz fetoyu yeni fark ettiniz ama mevcut hükümetin de daha çoook aklanması lazım. En azından benim şahit olduğum yolsuzluk henüz temizlenmedi. Ve ben dosyamı kapatmadım.

Haaa zaman grubunda, taraf'ta, ve benzeri yayın organlarında benim lehimde birçok yazılar yazıldı o yazıları, gazete ve dergi örneklerini ne evimden atarım, ne de sitemden, sosyal medyadan kaldırırım. Ergenekon Balyozda ağzıma geleni söylerken bile Taraf gazetesinin lehimde yazılar yazabilmesi konusu zaten ayrı değerlendirilir. O röportajlar ve araştırma yazıları benim onurumdur. Maçası yiyen olursa da beni fetodan yargılamaya kalksın. Herkes kendi saflığına, yolsuzluklarına aksın ve önce onun hesabını versin.

Fetocuların ElNusra stili bir eylem yaptıklarını veya söylevini duymadığım gibi, bu olayda da el nusra kokusu var. Işid veya Nusra seviciler de kim? Bunu dünya alem biliyor.
Aklı selim davranmadan, adil olmadan huzur bulamayız. 3 günde Şama gider cuma namazını eda ederiz derken savaşı içimizde hissetmeyelim. Mesajı Paylaş
edogudan@aktifkarbon.com
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

petibor

türkdefence kitapları ayıklayıp sobaya atmış ona kocaman aferin. Biz ise hiç okumadık bu zamana kadar böyle şeylere itibar edipte. Acaba bizim aferin hakkımız ne kadardır.  Mesajı Paylaş

Postulat

TurkDefence de okumadı zaten o kitapları :D

Mesajı Paylaş

kimlikci

Makro planda kaybeden Amerika dır. Zira Türkiye-Rusya-İran meseleyi kendi aralarında çözüme kavuşturmak istemişlerdir.
Bu da Amerika-Almanya-İngiltere'ye masada yer verilmemesini beraberinde getirmiştir. Amaç Suriye savaşını belli kısıtlar içerisinde bitirmektir.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Ateşkesin tüm Suriye geneline yayılmasından bahsediyoruz. Burada terör örgütlerini, DEAŞ'ı, El Nusra'yı saymıyoruz, onlarla mücadelemiz devam edecek. Ama rejim, muhalifler, bir de dışardan gelen gruplar var. Hizbullah var, başka gruplar var. Dolayısıyla tüm bu gruplara bu yardımların kesilmesi lazım." dedi
http://aa.com.tr/tr/turkiye/disisleri-bakani-cavusoglu-ateskesin-tum-suriye-geneline-yayilmasindan-bahsediyoruz/710593

Dış İşleri Bakanı masada konuşulanları genel olarak özetlemiş...

Batı blokunu en çok rahatsız eden konulardan birisi de pkk/pyd nin durumudur. Zira pkk nın ipliği pazara çıkartılmış durumda
Bu arada bu saldırı Amerika da ki mevcut müesses nizamın son çırpınışlarıdır. Mevcut müzakerelerde pkk nın durumu bir tür oldu bittiye getirilebilirse bu durum belki Trump içinde zorlayıcı bir durum ifadesi edebilir

Burada ben İran'ın mevcut durumdan memnun olmadığını ama Rusya'nın baskısıyla masaya oturmak durumunda kaldığını düşünüyorum. Ki burada hizbullahın, haşdi şabinin sahada aldığı desteğin sona erdirilmesinden bahsediliyor.

Keza bu suikast konusunda dikkat çeken ayrıntılardan bir tanesi de İran Cumhurbaşkanı yardımcısının Türkiye ye ziyaretinin ertelenmesidir.

Bu arada İranın El-Bab yakınlarında Türk askerlerine saldırarak şehit etmesi ve Rusya'nın bu hamleye verdiği tepki de ortadadır.

Mesajı Paylaş

kimlikci

İsrail Başbakanı Netanyahu, Suriye'de bir çözüm göremediğini ve ülkenin bütünlüğünü koruyacağını sanmadığını söyledi
http://www.dunyabulteni.net/dunya/388467/netanyahudan-suriye-aciklamasi

Tercümesi İsrail Suriye nin bölünmesini istiyor demektir. Burada Rusların Suriye nin bütünlüğünden yana olduklarını varsayarsak
(Ki böyle bir durumda Rusya Akdeniz üslenmesini Suriyenin bütünlüğüne bağlıyor demektir) 
Trump ile Putinin Suriye pazarlığının çok çetin geçeceğini görmüş oluruz. Mesajı Paylaş

petibor

Ara 21, 2016, 12:10 ÖS Last Edit: Ara 21, 2016, 12:20 ÖS by petibor
Ülkenin bütünlüğünü istemeyi normal olarak diplomatik bir üslup ile her ülke zaten belirtiyor. Türkiye de aynısını diyor Rusya da. Bu inandıkları yada için için razı geldikleri şey demek anlamına gelmez. Rusya için Akdeniz de bir liman olsun da isterse kasaba kadar olsun umurunda değildir. Ancak zaten parçalansa bile mevcut yönetim zorlaya zorlaya en az eski ülkenin yarısını alır halkları da göçe zorlar buda deniz kenarın da ona fazla fazla yeterde artar bile. Demografik sorunu olmayan bir Nusayri devleti ilk işi tam demokrasiye geçmek olur. Laik demokratik bir devlet olarak dünyanında güvenini kazanır sonrada yürür gider gayet mutlu mesut.

Bizim yapmamız gereken şey Irak sınırında bu şansımız zaten kalmadı Kürt kuşağı sınırı kapattı ama hiç olmazsa Suriye sınırımızda Kürt + Sünni Arap + Nusayri mevcut rejim ile üç tane kara sınırını bu en kötü parçalanma senaryosunda korumamız gerek. Suriye politikamız bu olmak zorunda bizim asgari seviyesi ile. Şu tehlike var şu anda. Eğer Kürtler denize ulaşamayacaklar ise hiç olmazlarsa Nusayri yönetim ile kara sınırını ne kadar güneye sarkarsa sarksın oluşturmak isteyecekler. Buda ileride Kürtlerin bize denize ulaşma yollarında yaptırım uygulama şansını silahını elimizden alacak. Sen bana mersin limanından deniz taşıması yada petrol nakline izin vermezsen bende senin orta doğuya kara bağını keserim diyebilir. Bulgaristan ı düşünün boğazları kullandırma sak mesela oda kapıkuleyi kapatır. Yunanistan da ikna edilse al sana bela. Aynı şey olur bu sınırda da. Bu yüzden üç kesime de kara sınırı olmalı bizim ve bu sınırlar tabi ki daha güneyden de kesilmemeli. Mesajı Paylaş

Traverten

Durum gerçekten vahim.Olay yerine ilk gelenler çankaya karakolunun polisleri.Tam 20 dak. sonra.Adam kaçsa çok rahat kaçarmış.Ardından 32 dak. da özel harekat polisleri gelmiş.O sırada büyükelçi hala olay yerinde.Sonunda 44 dak.da teröristi vurmuşlar da nihayet büyükelçi hastaneye kaldırılabilmiş.Acaba ankaranın tam göbeğinde olay yerine polislerin 20 dak. sonra gelmesi ne anlama geliyor?Ankara emniyet müdürü görevini koruyabilecekmi? Mesajı Paylaş

murattekin

Bölgede pek çok elçilik var ve evet karakol yok. Hatta TBMM var. O civarda bir "üs bölgesi" oluşturmak lazım. Mesajı Paylaş
...

warrior

İlgili başlığı bulmadım.

Reina saldırganı yakalanmış İstanbul'da;

Mesajı Paylaş

warrior

Başlamışlar bile; 8)

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter