TCDD Yüksek Hızlı Trenler

Başlatan Traverten, Şub 13, 2017, 02:13 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

Tren bitmek üzere @putty. O konuda sorun yok.

Hatta en son fuarda TCDD standındaki Milli EMU maketinin içindeki bir vagondaki minyatür masada minyatür bir Yeni Şafak bile vardı. O detay dahi unutulmamış.

Büyüklerimiz her şeyi düşünmüş.  8) Mesajı Paylaş

MSG

Nis 23, 2019, 07:32 ÖS Last Edit: Nis 23, 2019, 07:50 ÖS by MSG
Aslin da tasarim daha guzeldi, Tcdd tarafin dan onde ki kavrama kapatilmasi istenince boyle cikti ortaya.
Her sey tikirin da gidiyor. Tahminim su yonde, 2020 basi gibi ilk fotograflari burdan paylasirim.
@Hds Aselsan tarafi ilk defa demiryolu sektorun de boyle buyuk bir proje ile ugrasiyor, Tcms onlari cok zorlayacak.
Cin ile yapilan is biz den kaynakli neden aluminyum govde yaptik bilmiyorum, tabi memleket de bu kadar uzun aluminyum ceken fabrika yok diye biliyorum. Cin isini pek abartmamak lazim.
Italyan isine gelirsek su kadar soyluyorum Memleket olarak bizim.Muhendisligimiz onlardan daha iyi en azindan bu proje bana bunu gosterdi. Mesajı Paylaş

matmat26

Ek olaraktan,

Aselsan , Bursa Durmazlar Makina Tramvayların üretimin de rol üstlenmekte idi.

Mesajı Paylaş

murattekin

Tasarım bence güzel. Yada optimal de diyebilirim. Zira neredeyse tüm yüksek hızlı tren kokpit camları, makinistin tüm görüşünü yola vermesi için kısıtlanıyor. Ben kokpitten yaptığım bir Ank-Esk seyahatimde makinistler güneşliği sadece rayları görecek kadar kapatıyorlardı.

Hayırlı olsun. Biran önce raylarda görmek dileğiyle. Mesajı Paylaş
...

petibor

Buda mı maket.

Türkiye, Azerbaycan ile ortak yük vagonu üretecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Bakanlığa bağlı TÜDEMSAŞ tarafından üretilen 150 milli ve yerli yük vagonu, Bakü-Tiflis Kars Demiryolu Hattı'nda şu anda yük taşıyor. Azerbaycan ve Türkiye olarak Azerbaycan'da imalathane kurup bu hatta işletilecek yük vagonların ortak olarak üretilmesi konusu projelendirildi" açıklamasında bulundu

https://www.haberturk.com/turkiye-azerbaycan-ile-ortak-yuk-vagonu-uretecek-2441257-ekonomi Mesajı Paylaş

HDS

@matmat: "Aselsan , Bursa Durmazlar Makina Tramvayların üretimin de rol üstlenmekte idi."

:)

Durmazlar makine tarafında da olduğu gibi trende de Siemens ile gayet mutluydu. Ama Siemens sonra yarı Alman yarı Türk firma ile yoluna devam etmeyi uygun buldu. Duray da bu arada hem ABB ile çalışıp hem de Aselsan ile geliştirmelere koyuldu. Bildiğim kadarı ile iyi de gidiyor.

Aselsan o işi çok iyi kıvırdı göründüğü kadarı ile. Mesajı Paylaş

HDS

@putty, Tüdemsaş'ta o gösterdiğin yeşil yük vagonu son derece Avrupai şekilde, robotik falan filan bir sistemle üretiliyor. Bunların da işte standartları vs var. Ona göre tasarlayıp sacları kesip kaynatıp yapıyorsun. Türkiye çok hızlı geçti oraları. Mesajı Paylaş

anafor2016

Ray genişliği farkı var ,o da bir çalışma gerektirir Mesajı Paylaş

hergeleci

Nis 24, 2019, 08:06 ÖS Last Edit: Nis 24, 2019, 08:08 ÖS by hergeleci
Neresi optimal? Aerodinamik gozukmuyor. Tesla bile arabanin kapi kollarini tamamiyle iceri girecek sekilde dizayn ederken bizdeki bu rahatlik ne? Elektrik uretim fazlamiz mi var? Mesajı Paylaş

ozbey

en kıymetli  projelerden birisi olacak olan  yht hattının  Sivas-Erzincan   hattına dair hiçbir haber bulamadım nette.  İstanbul'dan başlayıp   Erzincan-Erzurum-Kars'a   gidecek diye  biliyordum  bu  yht  projesini.
bir ara Refahiye  güzergahı ile ilgili  bir kıpırdanma  oldu  Erzincan  kısmına dair;  ama  bir süredir  durgunluk var gibi.

gerçekten  çok,  çok  yararlı olacaktı  bu  yol.
işin aslı  hava alanı olsa da  biraz pahalı kaçıyor  uçakla gidip gelmek.  zaten İstanbul  dışında yaşıyorsan  pek  kolay da değil açıkçası.

inşallah diyelim. Mesajı Paylaş

anafor2016

YHT nin ne faydası olacak merak ediyorum? Mesajı Paylaş

MSG

Milli trende ki ilk tasarım
Mesajı Paylaş

Traverten

Sivas-Ankara YHT Hattı'nda Test Sürüşleri 2020 Yılında Başlayacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, özellikle son zamanlarda siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının gündeminde olan hızlı trenle ilgili açıklamlarda bulundu. Vali Ayhan, Sivas - Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinde test sürüşlerinin 2020 yılında başlayacağını söyledi.

Test Sürüşleri 2020'de Başlayacak

Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda planlanan ve devam eden çalışmaları değerlendiren Ayhan, "Kamuoyunun merakla beklediği Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin daha önce de paylaşıldığı üzere 2020 yılında ilk test sürüşlerine başlayacak inşallah.

Hızlı tren Sivas'a değer katacak" dedi. Yozgat Yerköy ve Sivas'ta hızlı trenle ilgili çalışmaların sürdüğünü aktaran Ayhan, "Hızlı trenle alakalı geçtiğimiz günlerde Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile beraber Ankara'da TCDD Genel Müdürü ve ilgili kişilerle görüşme yapmıştık. Hızlı tren çalışmaları ile ilgili herhangi bir problem yok.

Hızlı trenle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da hepinizin bildiği üzere talimatları var. Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hemde Sivaslı siyasiler konuyu yakından takip ediyor. Bizlerde sık sık bu konuda toplantılar yapıyoruz.

Zaman zaman Ankara ile temaslarda bulunuyoruz. Ankara ile Sivas arasındaki seyahat süresini 12 saatten 2 saate düşürecek ve konforlu seyahat imkanı sağlayacak olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi ilimize değer katacak.

Küçük Asya ile İpek yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demir yolu koridorunun önemli akslarından biri olan Ankara-Sivas YHT Projesi'nin tamamlanmasıyla birlikte ilimiz birçok açıdan ivme yakalayacak" ifadelerini kullandı.

https://rayhaber.com/2019/06/sivas-ankara-yht-hattinda-test-surusleri-2020-yilinda-baslayacak/ Mesajı Paylaş

anafor2016

YHT üzerinde lojistik taşımacılık yapılması planlanmiyor , nasıl o iller uçacak anlamadım Mesajı Paylaş

murattekin

Olaya düz mantıkla bakarsak test sürüşü 2020'de başlayabilir evet. Ama bu biten hatların bir kısmında olacaktır. Yani tüm hat üzerinde değil. Maksat kamuoyuna şirin görünmek. Zira daha tamamlanmayan kısımlar var. Mesajı Paylaş
...

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter