Deniz Korsanlığı

Başlatan Atılgan, Şub 11, 2017, 02:29 ÖS

« önceki - sonraki »

Atılgan

Gine Körfezinde 3 gemiye saldırı düzenlendi

Gine Körfezi sınırları içerisinde yer alan Nijerya ve Gabon açıklarında 1-4 Mayıs tarihlerinde 3 gemi korsan saldırılarının hedefi oldu. Son 4 günde 16 denizcinin kaçırıldığı bildirildi.

Korsan saldırılar nedeniyle dünyanın en tehlikeli deniz sahası olarak bilinen Gine Körfezi'nde son 4 günde 16 denizcinin kaçırıldığı bildirildi.
Uluslararası denizcilik sitelerinin haberlerine göre, Gine Körfezi sınırları içerisinde yer alan Nijerya ve Gabon açıklarında 1-4 Mayıs tarihlerinde 3 gemi korsan saldırılarının hedefi oldu.

Korsanlar, mayıs başında Nijerya açıklarındaki Panama bandıralı petrol yüklü 1 gemiye sürat teknesiyle yaklaşarak kontrolü ele geçirdi ve mürettebattan 10 kişiyi kaçırdı. Kaçırılan mürettebatın uyrukları bilinmiyor.

Gabon açıklarındaki Amerger 2 ve Amerger 7 adlı balıkçı teknelerine de saldırı yapıldı. Korsanlar buralardaki mürettebattan 3 Endonezyalı, 2 Senegalli ve 1 Güney Koreli denizciyi rehin alarak yanlarında götürdü.

https://www.denizhaber.com/asayis/gine-korfezinde-3-gemiye-saldiri-duzenlendi-h86380.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter